Znany brytyjski aktor zaginął w górach w południowej Kalifornii

Źródło:
BBC, PAP

Brytyjski aktor Julian Sands zaginął w piątek 13 stycznia na szlaku Baldy Bowl, położonym w kalifornijskim paśmie górskim San Gabriel - informuje BBC. Ze względu na ciężkie warunki pogodowe jego poszukiwania obecnie prowadzone są wyłącznie z powietrza. 

Jak przekazało biuro szeryfa hrabstwa San Bernardino, żona Sandsa zgłosiła jego zaginięcie w piątek 13 stycznia około godziny 19.30 lokalnego czasu. Ratownicy niezwłocznie "odpowiedzieli na zgłoszenie i rozpoczęli poszukiwania". W sobotę wieczorem działania musiały jednak zostać przerwane ze względu na trudne warunki pogodowe. 

ZOBACZ TEŻ: Jeremy Renner. Szczegóły wypadku podczas odśnieżania, aktor wpadł pod pług

Aktor Julian Sands zaginął na szlaku górskim w Kalifornii 

Z powodu złych warunków na szlaku oraz występującego zagrożenia lawinowego poszukiwania Juliana Sandsa kontynuowano z powietrza. Obecnie szlak przeczesywany jest przy pomocy śmigłowców i dronów. Jak podkreśliło lokalne biuro szeryfa konwencjonalne poszukiwania, z ziemi, mają zostać wznowione, gdy tylko pozwoli na to pogoda.

Julian Sands zaginął na szlaku Baldy Bowl w KaliforniiGoogle Maps

Biuro szeryfa w San Bernardino dodało, że w ciągu ostatniego miesiąca władze przeprowadziły 14 misji ratunkowych na obszarze, w pobliżu którego zaginął Sands, w poszukiwaniu zaginionych turystów. Dwoje z nich poniosło śmierć w wyniku upadku lub zranienia. Władze apelują do turystów górskich, by przed wyruszeniem na szlak "przemyśleli to podwójnie i wzięli pod uwagę ostrzeżenia".

Julian Sands 

Brytyjski aktor Julian Sands zyskał popularność dzięki roli w filmie "Pokój z widokiem". Wtedy też aktor postanowił przenieść się do Stanów Zjednoczonych. W kolejnych latach zagrał w filmach, takich jak "Arachnofobia", "Pola śmierci", "Dziewczyna z tatuażem" czy "Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest". Wystąpił też w serialu telewizyjnym "Tajemnice Smallville".

ZOBACZ TEŻ: 57-letni turysta z Polski odnalazł się w domu. Po słowackiej stronie Tatr szukało go 46 ratowników

Autorka/Autor:jdw//am

Źródło: BBC, PAP