Odnaleziono samochód, namierzono telefon. Nowe informacje o poszukiwaniach aktora Juliana Sandsa

Źródło:
Reuters, Independent, BBC, wp.sbcounty.gov, tvn24.pl

Odnaleziono należący do Juliana Sandsa samochód, trudna pogoda w dalszym ciągu uniemożliwia jednak wznowienie poszukiwań aktora na ziemi - w piątek przekazało biuro szeryfa hrabstwa San Bernardino, gdzie zgłoszono zaginięcie Brytyjczyka. W trakcie akcji poszukiwawczej udało się także namierzyć telefon aktora, nie pomogło to jednak jak dotąd w jego odnalezieniu.

Brytyjski aktor Julian Sands zaginął w piątek 13 stycznia na szlaku Baldy Bowl, położonym w kalifornijskim paśmie górskim San Gabriel. Zaginięcie jeszcze tego samego dnia zgłosiła jego żona Evgenia Citkowitz. Ratownicy niezwłocznie "odpowiedzieli na zgłoszenie i rozpoczęli poszukiwania". W sobotę wieczorem działania musiały jednak zostać przerwane ze względu na trudne warunki pogodowe. Od tego czasu, "gdy pogoda na to pozwala, poszukiwania są prowadzone przy pomocy śmigłowców i dronów".

Nowe informacje w sprawie Juliana Sandsa

20 stycznia lokalne władze poinformowały, że samochód należący do Juliana Sandsa został zlokalizowany na parkingu położonym nieopodal szlaku Baldy Bowl. Dodano, że pojazd został odholowany przez rodzinę Brytyjczyka. Biuro szeryfa hrabstwa San Bernardino przekazało jednak, że trudne warunki pogodowe w dalszym ciągu uniemożliwiają wznowienie poszukiwań na szlaku. Nadal są one prowadzone wyłącznie z powietrza, a kolejna próba wysłania na trasę służb zostanie podjęta, "gdy pogoda się poprawi i będzie to bezpieczne dla ekip ratowniczych". Biuro szeryfa podkreśla, że nie zamierza ustawać w swoich staraniach i tym samym nie wyznacza daty potencjalnego zakończenia akcji poszukiwawczej. 

W oświadczeniu poinformowano także o prowadzonych we wcześniejszych dniach próbach namierzenia telefonu aktora. Jego ostatnie zarejestrowane położenie, z 15 stycznia, wskazuje, że wówczas wciąż był na szlaku. Kontrole tego miejsca, przeprowadzone zarówno z ziemi, jak i z powietrza, nie zakończyły się jednak odnalezieniem Juliana Sandsa. Kolejne próby namierzenia lokalizacji już nie powiodły się, za co odpowiadać może "brak usług komórkowych i prawdopodobne rozładowanie się telefonu komórkowego".

Jak podaje biuro szeryfa, w ciągu ostatniego miesiąca służby przeprowadziły łącznie 14 akcji ratunkowych na obszarze, w którym zaginął Brytyjczyk. "Apelujemy do wszystkich o trzymanie się z dala od tego obszaru. Jest on niezwykle niebezpieczny nawet dla wprawionych wędrowców" - napisano w opublikowanym w czwartek oświadczeniu. Służby dodają, że notowane w ostatnim tygodniu w okolicy szlaku temperatury powietrza nocą oscylowały od 4 do -4 stopni Celsjusza.

ZOBACZ TEŻ: Słowackie Tatry. 16-latek wybrał się w góry i nie wrócił na noc do domu. Poszukiwali go ratownicy ze Słowacji i Polski

Julian Sands 

Brytyjski aktor Julian Sands zyskał popularność dzięki roli w filmie "Pokój z widokiem". Po nim aktor postanowił przenieść się do Stanów Zjednoczonych. W kolejnych latach zagrał w filmach takich jak "Arachnofobia", "Pola śmierci", "Dziewczyna z tatuażem" czy "Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest". Wystąpił też gościnnie w popularnym serialu telewizyjnym "Tajemnice Smallville". Julian Sands jest ojcem trojga dzieci.

Julian Sands zaginął na szlaku Baldy Bowl w KaliforniiGoogle Maps

ZOBACZ TEŻ: Gwiazdor filmów Marvela miał wypadek w trakcie odśnieżania

Autorka/Autor:jdw//mm

Źródło: Reuters, Independent, BBC, wp.sbcounty.gov, tvn24.pl