Mjr Jan Mohammad Arash, kpt. Mohammad Nasir Askarzada oraz kpt. Noorullah Aminyar po raz ostatni byli widziani w centrum handlowym Hyannis. Zaginięcie zgłoszono w sobotę wieczorem.
Wcześniej żołnierze uczestniczyli w szkoleniu, które odbywało się w bazie wojskowej w Cape Cod w hrabstwie Barnstable. Ćwiczenia te organizowane są co roku przez amerykańskie wojsko dla sojuszników. Szkolenia, które odbywają się od 2004 roku m.in. promować współpracę między siłami zbrojnymi różnych państw. W tegorocznej edycji uczestniczy ponad 200 osób z sześciu krajów w tym USA. Poza zaginionymi oficerami w bazie wojskowej nadal przebywa kilkunastu Afgańczyków.
Jak informuje NBC News, w sprawę zaangażowane jest też biuro FBI w Bostonie, które "ma świadomość zaginięcia i traktuje sprawę poważnie". Źródło NBC news powiedziało także, że żołnierze z Afganistanu zostali dokładnie sprawdzeni przed przylotem do USA przez różne rządowe agencje.
Autor: //kdj / Źródło: PAP, NBC News
Źródło zdjęcia głównego: US Army