TVN24 | Świat

Wzrost liczby zakażeń w Austrii, wracają maseczki i "bardziej rygorystyczne" kontrole graniczne

TVN24 | Świat

Autor:
mjz
Źródło:
Reuters, PAP

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz poinformował, że rząd zdecydował się na ponowne wprowadzenie wymogu noszenia maseczek w supermarketach, bankach i na pocztach. Powodem jest wzrost liczby zakażeń koronawirusem w ostatnich tygodniach.

O ile w maju i czerwcu średnia liczba potwierdzonych zakażeń utrzymywała się w Austrii na poziomie około 50 przypadków w ciągu doby, o tyle od początku lipca niemal codziennie wynosiła już ona ponad 100 zakażeń. Wiele z nich dotyczy osób, które wróciły z wakacyjnego wypoczynku na Bałkanach lub w krajach zachodniej Europy.

KORONAWIRUS W POLSCE: Bilans zakażeń najwyższy od ponad miesiąca>>>

Sebastian Kurz: przywracamy wymóg noszenia maseczek w supermarketach, bankach i na pocztach

W związku z ponownym wzrostem liczby zakażeń kanclerz Austrii Sebastian Kurz poinformował na wtorkowej konferencji prasowej o przywróceniu części restrykcji dotyczących noszenia maseczek w miejscach publicznych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Są takie miejsca w naszym codziennym życiu, do których nie możemy nie pójść - tłumaczył Kurz. - Dlatego zdecydowaliśmy, że ponownie wprowadzimy obowiązkowe stosowanie masek na twarz w supermarketach, bankach i urzędach pocztowych - przekazał.

Zapowiedział, że jeśli przypadki koronawirusa zostaną stwierdzone w kościołach, to zostaną one zamknięte, wprowadzone będą też ograniczenia dotyczące nabożeństw i uroczystości kościelnych.

Kanclerz Austrii: kontrole graniczne będą bardziej rygorystyczne

Kurz zapowiedział też, że w związku z tym, iż wiele nowych zakażeń stwierdzonych jest u osób, które przebywały w ostatnim czasie poza Austrią, kontrole graniczne będą "bardziej rygorystyczne".

Austriacki kanclerz dodał, że zostanie ponadto zaostrzony obowiązek przeprowadzania testów u osób przybywających z Bałkanów, a kwarantanny będą staranniej monitorowane.

W połowie lipca austriacki rząd ogłosił zawieszenie co najmniej do końca tego miesiąca przylotów do Wiednia z Serbii, Albanii, Rumunii, Bułgarii i Mołdawii oraz z Egiptu. Wcześniej Austria zawiesiła wszystkie przyloty z Białorusi, Chin, Wielkiej Brytanii, Iranu, Portugalii, Rosji, Szwecji i Ukrainy.

8 lipca rząd Austrii ogłosił ostrzeżenie przed podróżowaniem do Rumunii, Bułgarii i Mołdawii oraz polecił wzmocnić kontrolę wschodniej granicy państwa. Natomiast od 1 lipca ostrzeżenie takie obowiązuje w odniesieniu do sześciu krajów Bałkanów Zachodnich: Bośni i Hercegowiny, Kosowa, Macedonii Północnej, Albanii, Czarnogóry i Serbii.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Autor:mjz

Źródło: Reuters, PAP

Tagi:
Raporty: