Ministerstwo Zdrowia: 399 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło dziewięć osób

TVN24 | Polska

Autor:
pp//now
Źródło:
TVN24
MZ: 399 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło dziewięć osóbTVN24
wideo 2/36
TVN24MZ: 399 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło dziewięć osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 399 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz o śmierci dziewięciu kolejnych osób. Łącznie w Polsce potwierdzono zakażenie u 40 782 osób, spośród których 1636 zmarło. Bilans zakażeń z 21 lipca jest największy od 17 czerwca, kiedy to stwierdzono 506 nowych przypadków koronawirusa w Polsce.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Resort zdrowia przekazał we wtorek po godzinie 10.30 informację o 399 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Liczba nowych infekcji jest wyższa niż w poniedziałek, kiedy odnotowano 279 zakażeń i w niedzielę, kiedy informowano o 358 zakażeniach. Jest również największa od 17 czerwca, kiedy to stwierdzono 506 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Przypadki infekcji, o których poinformowało Ministerstwo Zdrowia, dotyczą województw: śląskiego (140), małopolskiego (62), mazowieckiego (59), świętokrzyskiego (29), łódzkiego (27), wielkopolskiego (23), pomorskiego (15), lubuskiego (dziewięć), warmińsko-mazurskiego (dziewięć), podkarpackiego (osiem), zachodniopomorskiego (siedem), opolskiego (cztery), dolnośląskiego (trzy), lubelskiego (dwa) i podlaskiego (dwa).

We wtorek resort przekazał też informację o śmierci dziewięciu osób - w wieku od 49 do 89 lat. "Wszystkie osoby miały choroby współistniejące" - dodało Ministerstwo Zdrowia.

Łącznie w Polsce od początku pandemii potwierdzono zakażenie u 40 782 osób, spośród których 1636 zmarło.

Codzienny raport o koronawirusie

Wcześniej Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane w codziennym "raporcie o koronawirusie". Wynika z niego, że:

- 90 767 osób jest objętych kwarantanną; - 9 356 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym; - 1 607 "łóżek COVID-19" w szpitalach jest zajętych; - 73 respiratory są wykorzystywane; - 30 771 osób wyzdrowiało.

Apel do krwiodawców

W okresie wakacyjnym w naszym kraju maleją stany magazynowe krwi i jej składników. Ze względu na pandemię COVID-19 jest ona szczególnie potrzebna. Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje do honorowych dawców krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które w ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o oddanie krwi w jednym z centrów krwiodawstwa w Polsce (niezależnie od miejsca zamieszkania).

Egzaminatorka zakażona koronawirusem, wszystkie egzaminy i kursy na prawo jazdy zostały odwołane

W poniedziałek na stronie internetowej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu pojawił się specjalny komunikat dotyczący sytuacji epidemiologicznej. "W związku ze stwierdzeniem u jednego z pracowników WORD obecności koronawirusa SARS-CoV-2 do odwołania zawieszamy przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy, szkoleń oraz kursów" – napisano w poniedziałkowym komunikacie na stronie WORD.

Egzaminatorka jednego dnia mogła przeegzaminować osiem osób.

Autor:pp//now

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty: