Napadli na przychodnię, zrabowali szczepionki

Źródło:
PAP

Dwóch uzbrojonych mężczyzn napadło na przychodnię w Natal, na północnym wschodzie Brazylii. Zrabowali 20 dawek preparatu - podała brazylijska telewizja InterTV.

Telewizja InterTV przekazała we wtorek, że obaj napastnicy byli zdeterminowani. W czasie wizyty w placówce lekarskiej w poniedziałek rano personelowi udało się jednak oszukać napastników, wręczając im inny preparat, a następnie wzywając policję, która pojawiła się wkrótce po ucieczce bandytów z lecznicy.

Według śledczych przestępcy postanowili obserwować placówkę medyczną i skorzystać z pierwszej nadarzającej się okazji, aby ponowić atak. Wykorzystali ją chwilę po wyjściu policjantów, którzy po kilkugodzinnym pobycie w przychodni wrócili na posterunek.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Jak wyjaśniła Elvira Maranhao, szefowa przychodni zdrowia znajdującej się w pobliżu dzielnicy biedoty w Natal, popołudniowy powrót przestępców okazał się skuteczny. Dodała, że udało im się ukraść 20 dawek szczepionki. Nie sprecyzowano, jakiego produkcji. - Miałam przeczucie, że wrócą. Obaj mieli broń w ręku i kaptury na głowie - dodała Maranhao.

Z komunikatu policji w mieście Natal wynika, że do wtorkowego popołudnia lokalnym służbom udało się ująć obu mężczyzn. Nie podano jednak, czy funkcjonariusze odzyskali szczepionki.

W Brazylii zmarło do wtorku prawie 295,5 tys. osób wskutek Covid-19, a zachorowało na tą chorobę już ponad 12 mln obywateli.

Autorka/Autor:tas\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: