Poznań

Poznań

Dwadzieścia platform lęgowych, które zamontowano na starorzeczu Warty w Szczepidle (woj. wielkopolskie) zniknęło z dnia na dzień. - Nie są to wielkie straty finansowe, jesteśmy stratni przyrodniczo – mówi Jacek Przygocki z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu.

- Pierwsza przyszła na świat krówka, cztery dni później urodził się też mały byczek - mówi Tomasz Rakowski, pracownik Ośrodka Kultury Leśnej. Ojcem obu cielaków jest byk Pogaj, ich matkami są Poinsencja II i Podusta.

Ciało znaleźli pięć miesięcy temu w jednym z domów w Kłodzie (woj. wielkopolskie). Nie było przy nim żadnych dokumentów, a jedynie podróżna torba. Teraz policja zrekonstruowała twarz mężczyzny oraz publikuje zdjęcie z kamer monitoringu, które wcześniej zarejestrowały jego wizerunek.

"Matka, która w Poznaniu zabiła 3-letnią córkę, zbrodnię zaplanowała z zimną krwią. Potem w okrutny sposób ją zrealizowała. Poleciłem zmianę postawionego jej zarzutu na surowszy - zabójstwo popełnione ze szczególnym okrucieństwem" - poinformował na Twitterze minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

"Kiedy jesienią ubiegłego roku na placach i ulicach rozległy się gniewne 'w*********ć', odniosłem wrażenie, że to nie tylko kobiety bronią się przed bezlitosnym prawem, ale broni się również język" – mówił podczas debaty z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego Jacek Jaśkowiak. Te słowa zbulwersowały jednego ze słuchaczy. Policja uznała jednak, że prezydent Poznania nie popełnił wykroczenia.