Lex TVN. Oświadczenie Foreign Press Association

Autor:
pp/kab
Źródło:
TVN24
Zagraniczne telewizje o przegłosowaniu ustawy anty-TVN
Zagraniczne telewizje o przegłosowaniu ustawy anty-TVNBBC/EURONEWS/DEUTSCHE WELLE
wideo 2/21
BBC/EURONEWS/DEUTSCHE WELLEZagraniczne telewizje o przegłosowaniu ustawy anty-TVN

Do przyjęcia przez Sejm ustawy anty-TVN odniosło się w czwartek Foreign Press Association w Londynie - najstarsze stowarzyszenie dziennikarzy na świecie. Jak napisano w oświadczeniu, nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji jest "bardzo niepokojąca i stanowi realne zagrożenie dla wolności słowa w Polsce".

Sejm przyjął w środę nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji nazywaną ustawą anty-TVN. Poparło ją 228 posłów, przy 216 głosach przeciw oraz 10 głosach wstrzymujących się. Nowe przepisy, których projekt złożyli w Sejmie posłowie PiS, w zgodnej opinii komentatorów wymierzone są w niezależność stacji TVN. Przeciwko zmianom w ustawie medialnej zaprotestowało wielu dziennikarzy, polityków i instytucji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Oświadczenie Foreign Press Association w sprawie lex TVN

Oświadczenie w sprawie ustawy anty-TVN wydało w czwartek Foreign Press Association w Londynie. Przekazała je korespondentowi "Faktów TVN" Maciejowi Worochowi prezes stowarzyszenia Kate McCure.

TVN24TVN24

"Proponowana przez Polskę ustawa medialna jest bardzo niepokojąca i stanowi realne zagrożenie dla wolności słowa w Polsce. Wolność mediów, którą wyznają nowoczesne, demokratyczne narody, musi być broniona. Mamy nadzieję, że ten projekt zostanie odrzucony przez polską izbę wyższą, ponieważ stanowi on szkodliwy precedens dla wolności mediów w kraju, który w ostatnich latach odnotował już spadek w rankingu World Press Freedom Index" - napisano w oświadczeniu.

FPA zostało założone w 1888 roku w Londynie i zrzesza korespondentów oraz przedstawicieli mediów z całego świata w stolicy Zjednoczonego Królestwa. Jak napisano na oficjalnej stronie stowarzyszenia, jest ono pierwszym i najstarszym takim stowarzyszeniem na świecie.

ZOBACZ TAKŻE: Jason Rheinberg, zastępca szefa misji w ambasadzie brytyjskiej o ustawie anty-TVN

Autor:pp/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości