Lex TVN

Lex TVN

W co gra prezydent?

W co gra prezydent? I jakie znaczenie w tej grze miało weto Andrzeja Dudy do lex TVN? To było jednocześnie weto wobec Nowogrodzkiej - a to oznacza, że prezydent robi ruch, myśląc o swojej przyszłości. Bo teraźniejszość to z jednej strony brak kontaktu z Jarosławem Kaczyńskim i ogromne uzależnienie od jego politycznej strategii. Dawid Rydzek.

Prezydent wetuje lex TVN

Prezydent Andrzej Duda zawetował Lex TVN. Uzasadnienie decyzji trwało kilkanaście minut, padło kilka ważnych argumentów - wśród nich te, że lex TVN uderzałby w wolność słowa i relacje polsko-amerykańskie. Swoją decyzją prezydent Andrzej Duda podzielił zdanie obywateli i nie podzielił zdania swojego obozu politycznego. Monika Celej.

Prezydent zawetował lex TVN. Dziękujemy za wasze wsparcie dla wolnych mediów

17 grudnia nagle Sejm najpierw przez głosowanie w komisji, a potem na sali plenarnej Sejmu przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji nazywaną lex TVN. Pokazaliście nam wtedy swoje wsparcie - w niedzielę 19 grudnia protestowaliście w ponad 100 miejscowościach w obronie wolnych mediów. Równocześnie apel w obronie TVN podpisało ponad 2,5 miliona osób. Dziękujemy za wasze zaangażowanie.