TVN24 | Polska

Przemysław Czarnek zakażony koronawirusem

TVN24 | Polska

Autor:
mart//now
Źródło:
tvn24.pl
Przemysław Czarnek zakażony koronawirusem
Przemysław Czarnek zakażony koronawirusemTVN24
wideo 2/7
TVN24Przemysław Czarnek zakażony koronawirusem

Wyznaczony na nowego ministra edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował w poniedziałek, że jest zakażony koronawirusem. "Nie lekceważcie objawów" - napisał na Twitterze.

O swoim zakażeniu koronawirusem nominowany na ministra edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował na Twitterze. "Chciałbym Państwa poinformować, że przed chwilą potwierdzono u mnie koronawirusa" - napisał.

"Udałem się rano na badania w związku z bólem głowy nie chcąc narażać Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych uczestników dzisiejszych wydarzeń. Czuję się dobrze" - dodał poseł PiS i zaapelował, aby nie lekceważyć objawów. Na dziś zaplanowane jest zaprzysiężenie rządu, w którym Czarnek ma pełnić funkcję ministra edukacji i nauki.

"Koronawirus nie wybiera"

O Przemysława Czarnka był pytany na konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. - Procedury dotyczą każdego i są takie same. Nie ma wypracowanych specjalnych rozwiązań dla polityków, decydentów, innych od rozwiązań przeznaczonych dla przeciętnego Kowalskiego. Jeżeli po konsultacji z lekarzem widzimy konieczność udania się na badanie, to taka konieczność dotyczy i ministra, i Kowalskiego, nie ma tu żadnej różnicy - zapewnił. - Koronawirus nie wybiera. Obowiązują nas te same standardy i te same procedury: dystans i maseczka. Każdego dotyczy taka sama procedura diagnostyczna - dodał. Rzecznik resortu zdrowia powiedział, że w tych nie zna szczegółów dotyczących sytuacji Czarnka. Dopytywany, gdzie można uzyskać wynik testu tego samego dnia, odpowiedział: - Dzisiaj w wielu laboratoriach w Polsce można zrobić test i mieć wynik tego samego dnia.

Przemysław Czarnek zakażony koronawirusem. "Koronawirus nie wybiera"
Przemysław Czarnek zakażony koronawirusem. "Koronawirus nie wybiera"TVN24

Inni zakażeni politycy

Również w poniedziałek o swoim zakażeniu poinformował wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL Piotr Zgorzelski. "Otrzymałem pozytywny test na obecność koronawirusa. Czuję się dobrze. Przebywam w kwarantannie" - napisał na Twitterze w poniedziałek rano wicemarszałek Sejmu i poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Piotr Zgorzelski. "Uważajcie na siebie i nie lekceważcie zagrożenia. Pracownikom służby zdrowia i inspekcji sanitarnej bardzo dziękuję za ich pracę, często na granicy ludzkiej wytrzymałości" - dodał.

W ostatnich dniach o zakażeniu koronawirusem poinformowali też między innymi rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, prezydent Wrocławia Jacek Sutryk czy prezydent Radomia Radosław Witkowski. Media podawały także, że zakażony został były minister zdrowia Łukasz Szumowski i wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

Poseł Przemysław Czarnek zakażony koronawirusem. Jest nominowany na ministra
Poseł Przemysław Czarnek zakażony koronawirusem. Jest nominowany na ministraTVN24

Nowy rząd PiS

CZYTAJ WIĘCEJ: Kim jest Przemysław Czarnek?

Prezydent Andrzej Duda po godzinie 15 ma dokonać zmian w składzie Rady Ministrów. Oprócz Czarnka nominację do nowego rządu odbierze między innymi prezes PiS Jarosław Kaczyński, który ma objąć funkcję wicepremiera. Do grona ministrów wraca też Jarosław Gowin.

W środę premier Mateusz Morawiecki przedstawił skład nowego rządu, do którego weszło czterech wicepremierów - dwóch dotychczasowych: Jacek Sasin i Piotr Gliński oraz dwóch nowo powołanych: Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin. Liczba ministerstw zmniejszyła się z 20 do 14. Część resortów została zlikwidowana, a zakres ich kompetencji został podzielony na nowe lub istniejące resorty.

Autor:mart//now

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości