Resort zdrowia

Resort zdrowia

Rząd, który idzie w zaparte, coraz bardziej zderza się z sytuacją, w której podkrążone oczy ministra Szumowskiego raczej pokazują nerwy, ale nie związane z koronawirusem - mówił w "Faktach po Faktach" poseł KO, były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. Jego zdaniem "to, co robi minister Szumowski, to, co robi premier Morawiecki, jest dramatyczną utratą wiarygodności". 

Od najbliższej soboty nastąpi zmiana w restrykcjach dotyczących zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych - powiedział na konferencji prasowej w środę premier Mateusz Morawiecki.

Na każdym etapie przyznawania środków podmiotom związanym z rodziną Szumowskich dochodziło do nieprawidłowości. Polegają one na konflikcie interesów - poinformowali w piątek posłowie Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba i Dariusz Joński na konferencji prasowej. Komentowali wyniki kontroli w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek po południu o kolejnych 160 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce i o śmierci siedmiu osób chorych na COVID-19. Wcześniej tego dnia, resort przekazał informację o 245 potwierdzonych przypadkach zakażeń oraz o śmierci trzech osób. Do tej pory w Polsce stwierdzono infekcję u 20 143 osób, spośród których 972 osoby zmarły.

Uważam, że Łukasz Szumowski zrobił dla Polski bardzo wiele dobrego w tym bardzo trudnym czasie. Przed wybuchem epidemii, przed tymi atakami, wiedziałem, że jego sytuacja majątkowa i materialna jest nie taka, jaką niektórzy próbują mu przypisać - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem oskarżenia wobec ministra są niesprawiedliwe.