Polskie Stronnictwo Ludowe

Polskie Stronnictwo Ludowe

Możemy w Senacie przedstawić poprawki i od akceptacji tych poprawek uzależnić długość trwania procesu - zwrócił uwagę w "Rozmowie Piaseckiego" prezes PSL i kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. W TVN24 mówił o ustawie w sprawie przeprowadzenia wyborów prezydenckich, którą aktualnie zajmuje się izba wyższa.

W momencie, kiedy obejmuje się najwyższy urząd w państwie, powinno się być apolitycznym prezydentem wszystkich Polaków - podkreślał w Sejmie Piotr Zgorzelski (PSL), który komentował obecność Andrzeja Dudy w wyjazdowym spotkaniu klubu parlamentarnego PiS. Borys Budka (PO) mówił, iż "spotkanie pokazało, że jest to prezydent jednej opcji". Stanisław Karczewski (PiS) tłumaczył, że "taka jest praktyka".

Na naszych oczach dochodzi do rozkładu państwa przez służby specjalne - mówił w "Faktach po Faktach" Dariusz Joński (Koalicja Obywatelska). Władysław Teofil Bartoszewski z PSL ocenił, że "albo służby są nieporadne albo coś ukrywają". - Moim zdaniem jest to drugie - dodał.

Pan prezydent Andrzej Duda przez pięć lat pokazał, że nie jest samodzielnym politykiem, nie jest liderem politycznym, nie jest liderem państwowym – powiedział w sobotę lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz.

Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł Kukiz potwierdzili w czwartek wspólny start PSL i Kukiz'15 w jesiennych wyborach parlamentarnych. - Podpisaliśmy w ramach Koalicji Polskiej porozumienie programowe, tutaj są trzy pakiety - powiedział Kukiz. Kosniak-Kamysz dodał, że oba ugrupowania nie chcą być "statystami w PO-PiS-owej walce i wojnie domowej, która rozgorzała na dobre".

Polityka bez wartości jest drogą na manowce - przekonywał w "Rozmowie Piaseckiego" Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. Odnosił się do trwających rozmów koalicyjnych opozycji przed jesiennymi wyborami do parlamentu. Jego zdaniem "dwa bloki w opozycji to większa skuteczność i szansa, żeby zatrzymać samodzielne rządy jednej partii".

PSL i Kukiz’15 prowadzą rozmowy na temat wspólnego startu w jesiennych wyborach parlamentarnych w ramach Koalicji Polskiej. Według rozmówców tvn24.pl pomysł tworzenia koalicji był początkowo blefem, który miał wzmocnić pozycję ludowców w rozmowach z Platformą, jednak teraz spodobał się części działaczy.