TVN24 | Polska

Były szef CBA informuje o kolejnym ataku na telefon jego rodziny. "To już uporczywe nękanie"

TVN24 | Polska

Autor:
akw/adso
Źródło:
tvn24.pl
Wojtunik: to, co wydarzyło się dwa dni temu, jest eskalacją i finałem tego, co spotyka nas od sześciu lat
Wojtunik: to, co wydarzyło się dwa dni temu, jest eskalacją i finałem tego, co spotyka nas od sześciu latTVN24
wideo 2/27
TVN24Wojtunik: to, co wydarzyło się dwa dni temu, jest eskalacją i finałem tego, co spotyka nas od sześciu lat

Były szef CBA Paweł Wojtunik poinformował o kolejnym ataku na telefon członków jego rodziny. "Moje córki zostały zmuszone do wysłuchania okrutnych gróźb karalnych pod swoim adresem" - napisał. Ocenił, że stał się celem "uporczywego nękania".

Były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik przekazał w środę rano, że w nocy jego rodzina "doświadczyła kolejnego ataku telefonicznego". Opisał, że jego córki "zostały zmuszone do wysłuchania okrutnych gróźb karalnych pod swoim adresem". "To już jest uporczywe nękanie!" - skomentował.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Wojtunik powiązał ataki z jego publicznymi wypowiedziami na temat systemu inwigilacji Pegasus.

>> Wojtunik o inwigilacji: Pegasus użyty lokalnie jest jak wyprowadzenie czołgów przeciwko manifestantom >> Wojtunik o komisji śledczej w sprawie Pegasusa: to czarny sen Ziobry >> Wojtunik o Pegasusie: o Pegasusie: albo jest w rękach polskich służb, albo jest wykorzystywany przez obce służby przy bierności naszych władz

Groźby wobec rodziny Pawła Wojtunika

Sytuacja, o której poinformował w środę Wojtunik, nie jest pierwszą tego typu. W ostatnich tygodniach z fikcyjnego adresu mailowego jego córki rozsyłane były groźby między innymi do samorządowców, policjantów z okolic Białobrzegów, skąd pochodzi rodzina Wojtunika. Ostatnio córka byłego szefa CBA miała otrzymać z jego numeru połączenie i usłyszeć słowa: "twój tata nie żyje, nie oddycha, ja dzwonię z jego telefonu". Były szef CBA zawiadomił w tej sprawie organy ścigania.

CZYTAJ WIĘCEJ: Były szef CBA o włamaniu na swój telefon i wiadomości do córki: nie odpuszczę wam

Wcześniej komenda policji na warszawskim Mokotowie umorzyła postępowanie dotyczące gróźb wobec żony i córek Wojtunika. Chodzi o serię anonimów, które zawierały precyzyjne informacje dotyczące codziennego życia i zachowań bliskich byłego dyrektora CBA. Policjantom nie udało się znaleźć sprawcy i postępowanie zostało umorzone.

>> Cyberataki na polityków. Instrukcje mają dostarczać rosyjscy i białoruscy hakerzy, ale wykonywać Polacy

Były szef CBA o włamaniu na swój telefon i wiadomości do córki: nie odpuszczę wam
Były szef CBA o włamaniu na swój telefon i wiadomości do córki: nie odpuszczę wamTVN24

O podobnych incydentach - związanych z atakami na ich telefony - informowali również: mecenas Roman Giertych, senator KO Krzysztof Brejza, profesor Marcin Matczak (informował, że odebrał telefon z infolinii Centralnego Biura Antykorupcyjnego) i przewodniczący klubu KO Borys Budka.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jest śledztwo w sprawie podszywania się pod numery telefonów. Sprawy żony Krzysztofa Brejzy i córki Romana Giertycha

Autor:akw/adso

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości