Opozycja chce wotum nieufności dla Przemysława Czarnka, ministra na komisji nie było

Źródło:
tvn24.pl
Sejmowa komisja edukacji o wotum nieufności dla ministra Przemysława Czarnka, 12.04.2023
Sejmowa komisja edukacji o wotum nieufności dla ministra Przemysława Czarnka, 12.04.2023TVN24
wideo 2/10
Sejmowa komisja edukacji o wotum nieufności dla ministra Przemysława Czarnka, 12.04.2023TVN24

Nieobecność ministra Czarnka jest obraźliwa. Blisko 70 procent Polek i Polaków domaga się odwołania. Wobec tych ludzi powinien mieć minimum odwagi, żeby stanąć tu i powiedzieć "przepraszam" - mówiła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk na sejmowej komisji poświęconej wotum nieufności dla ministra edukacji. Szef resortu nie przyszedł na posiedzenie. W głosowaniu był remis, co oznacza negatywną opinię wobec wniosku. W czwartek wieczorem sprawą ma zająć się Sejm.

Posłowie opozycji - Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 - złożyli wniosek o wyrażenie przez Sejm wotum nieufności wobec ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka na początku lutego. Stało się to tuż po publikacjach tvn24.pl na temat programu nazywanego willa plus.

WILLA PLUS. PUBLICZNE PIENIĄDZE DLA ORGANIZACJI BLISKICH PIS. LISTA >>>

- Stoimy tutaj i składamy już wspólny wniosek o odwołanie ministra Czarnka w imieniu przytłaczającej większości Polek i Polaków. 70 procent Polaków domaga się dymisji Przemysława Czarnka z funkcji ministra edukacji i nauki. To rodzice, którzy doskonale wiedzą, jak dużo i jak często muszą dopłacać z własnej kieszeni do teoretycznie bezpłatnej edukacji. To także nauczyciele, którzy pracują za głodowe stawki, a minister edukacji nawet nie chce podjąć z nimi dialogu - mówiła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica) podczas wspólnej konferencji prasowej klubów opozycyjnych.

Minister Przemysław Czarnek był w Sejmie, na komisję nie dotarł. Co mówił na korytarzu?

Izdebski o sondażu w sprawie willa plus
Izdebski o sondażu w sprawie willa plusTVN24

Pogarda i lekceważenie

Wniosek o odwołanie Czarnka zaczyna się od słów:

Przemysław Czarnek został powołany na stanowisko Ministra Edukacji i Nauki 19 października 2020 roku. Przez ponad dwa lata sprawowania urzędu wielokrotnie pokazywał, że nie rozumie problemów szkół, konsekwentnie odmawiał współpracy ze związkami zawodowymi, organizacjami zajmującymi się edukacją młodzieży, zaś środowiskom uczniowskim dał się poznać jako ten Minister, od którego płyną do nich słowa pogardy i lekceważenia.

PEŁNA TREŚĆ WNIOSKU O WOTUM NIEUFNOŚCI >>>

Komisja bez ministra

Na środę, 12 kwietnia, zaplanowano poświęcone wnioskowi posiedzenie sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży. Miało rozpocząć się o godz. 13, jednak opóźniło się o ponad 20 minut w związku z głosowaniami na sali sejmowej.

Posiedzenie rozpoczęła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, składając wniosek formalny o przerwanie obrad do czasu wyjaśnienia posłom, "gdzie podziewa się minister Czarnek". - Jego nieobecność jest obraźliwa. Blisko 70 procent Polek i Polaków domaga się odwołania. Wobec tych ludzi powinien mieć minimum odwagi, żeby stanąć tu i powiedzieć "przepraszam" - argumentowała posłanka.

Ministerstwo edukacji reprezentował wiceminister Tomasz Rzymkowski.

Dotacje z NCBR i program willa plus. Jak oceniają to Polacy. Sondaż
Dotacje z NCBR i program willa plus. Jak oceniają to Polacy. Sondażtvn24

Wtórował jej Piotr Borys z KO: - Minister niepoważnie traktuje nauczycieli, ale to jest Sejm.

Krystyna Szumilas (KO) zwróciła uwagę, że PiS zwlekało ze zwołaniem debaty na temat wotum dla Czarnka. - Chcieliście, żeby emocje wokół willa plus opadły - komentowała. I oceniała nieobecność Czarnka jako "tchórzostwo".

Wniosek o przerwę odrzucono.

To miał być czas na pytania

- Posłowie PiS nie mają honoru, nie zależy im na tym, żeby minister Czarnek stanął nie tyle przed komisją, co przed społeczeństwem dzisiaj, i powiedział, co ma na swoją obronę - komentowała Szumilas. I przypominała, że to komisja jest czasem, gdy ministrowi można zadawać pytania.

Szumilas omawiając wniosek o wotum, wymieniała oprócz programu willa plus m.in.: - próby wprowadzenia lex Czarnek - niskie płace nauczycieli - zlecanie badań bez konkursów - promowanie podręcznika do HiT prof. Roszkowskiego

Szumilas mówiła: - Pan minister Czarnek nie myśli o dobru młodego człowieka. Nie myśli o tym, by szkoła była dla niego miejscem, gdzie poznaje świat i czuje się bezpiecznie.

Zdaniem byłej minister edukacji minister działa nie na rzecz dziecka, ale na rzecz partii.

Gdy Szumilas wymieniała kolejne powody, dla których należy odwołać ministra, posłowie zaczęli kłócić się o sprawę tragicznej śmierci Mikołaja Filiksa, syna posłanki KO. Szumilas komentowała: - Nie usłyszałam ani słowa potępienia dla ujawnienia danych tego dziecka.

To zakończyło przekrzykiwanie się posłów.

Pełnomocnik Filiks: składamy do prokuratury zawiadomienie w sprawie ujawnienia niejawnych danych
Pełnomocnik Filiks: składamy do prokuratury zawiadomienie w sprawie ujawnienia niejawnych danych (wypowiedź z 29 marca)TVN24

"Minister nie stawił się w pracy"

- Moja hipoteza jest taka, że być może minister przecina wstęgę na otwarciu willi jakiegoś kolegi albo bierze udział w urodzinach jakiegoś kolegi - komentowała Dziemianowicz-Bąk, odnosząc się do nieobecności ministra na komisji. - Nie stawił się w pracy, jego służbowym obowiązkiem było się tu pojawić. Tą nieobecnością przyznaje stuprocentową rację wnioskowi o jego odwołanie - oceniła.

Dziemianowicz-Bąk odnosiła się tym samym nie tylko do programu willa plus, ale również do urodzin, które we wrocławskiej operze zorganizował jeden ze współpracowników ministra.

Bartosz Rybak zorganizował urodziny w gmachu wrocławskiej opery
Bartosz Rybak zorganizował urodziny w gmachu wrocławskiej opery (materiał z 3 marca)TVN24

- Nie dyskutujemy o tym wniosku, dlatego że opozycja nie lubi ministra Czarnka - podkreślała posłanka Lewicy. I dodawała: - Robimy to, bo minister regularnie udowadnia, że się do tej pracy nie nadaje. A oświata pod jego kierunkiem zmierza ku katastrofie. Płacić będą, i już płacą, dzieci, młodzież i nauczyciele.

Obrady sejmowej komisji nad wotum nieufności dla Przemysława CzarnkaPAP/Leszek Szymański

Posłanka przypomniała list oświatowej Solidarności, która już w 2022 roku pisała do premiera Mateusza Morawieckiego o Czarnku:

Minister edukacji i nauki od dwóch lat prowadzi politykę pozorowanego dialogu społecznego, która zmierza do destrukcji systemu edukacji w Polsce i do degradacji zawodu nauczyciela.

Willa plus przelała czarę

- Jego nieobecność to dowód strachu - wtórował posłankom Dariusz Klimczak z PSL. - Podpisaliśmy się pod wnioskiem o wotum nie tylko dlatego, że wybuchła afera willa plus. Ona tylko przelała czarę - podkreślał.

Jego zdaniem Czarnek budzi emocje, by dzielić ludzi. - Jako minister edukacji powinien zajmować się rozwojem szkoły, a zajmuje się próbą jej kontrolowania. Bulwersujące były ciągłe próby umacniania pozycji kuratora i nadzoru politycznego nad szkołami - komentował polityk PSL.

Katarzyna Lubnauer wymieniała powiązania beneficjentów willi plus z politykami partii rządzącej. - Minister chce sformatować polskich uczniów na wyborców PiS-u -dodawała.

Willa plus. Opozycja: Czarnek wie, że jest winny. Nie tłumaczył się nam, tylko prezesowi
Willa plus. Opozycja: Czarnek wie, że jest winny. Nie tłumaczył się nam, tylko prezesowi (materiał z 8 lutego)TVN24

PiS wylicza literówki

- Wydawało mi się, że nie da się słabszego wniosku zrobić niż ten, który państwo zrobiliście w 2021 roku - komentował Tomasz Zieliński z PiS.

Przypominał, że ministerstwo regularnie spotyka się ze związkami zawodowymi. Zapewniał, że w szkołach nie ma problemu z brakami kadrowymi, a minister Czarnek zwiększył liczbę specjalistów, m.in. psychologów i pedagogów.

Wypominał Platformie likwidację szkół oraz podwyższenie wieku emerytalnego. – Skutecznie walczyliście z tym, żeby emeryci nie pracowali w szkołach – stwierdził poseł PiS. – Określiliście, że praca emerytów to "anomalia", nie obrażajcie ludzi – dodawał.

NAUCZYCIELE 60 PLUS. UCZĄ PO KILKADZIESIĄT LAT W JEDNEJ SZKOLE >>>

Poseł Zieliński chwalił działania ministra Czarnka na rzecz uczniów z Ukrainy. – Naprawdę było tego bardzo dużo – zapewniał. Posłom opozycji wytykał literówki i oceniał, że powinni się wstydzić swojego wniosku.

Zamieszanie z przerwą i ostateczne głosowanie

Około 14.35, po ponad godzinie dyskusji, posłowie opozycji wnioskowali o przerwę, podkreślając, że dyskusja bez ministra Czarnka nie ma sensu. Ten wniosek udało się przegłosować zgodnie z życzeniem opozycji, która miała w tym czasie większość.

Po głosowaniu przewodnicząca komisji Mirosława Stachowiak-Różecka, nie odnosząc się do intencji wnioskodawców, ogłosiła przerwę, ale pięciominutową. Przed 15 po raz drugi przerwała komisję - mimo że wniosek opozycji dotyczył jej odroczenia w związku z nieobecnością ministra Czarnka. Posłowie PiS byli w mniejszości i zapewne przegraliby to głosowanie.

W ostatecznym głosowaniu nad wnioskiem o wotum nieufności 19 posłów było za jego odrzuceniem, a 19 za przyjęciem. W związku z tym, że nie było większości, wniosek został zaopiniowany negatywnie. Posłem sprawozdawcą z posiedzenia komisji będzie Tomasz Zieliński z PiS.

Dyskusję na sali plenarnej i głosowanie w sprawie ministra Czarnka zaplanowano na czwartek, 13 kwietnia, od godziny 21.15.

Autorka/Autor:Justyna Suchecka

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Leszek Szymański

Pozostałe wiadomości

Radosław Sikorski przekazał w "Faktach po Faktach", że nie zostanie w najbliższych tygodniach unijnym komisarzem i pozostanie ministrem spraw zagranicznych. Pytany zaś, czy chciałby kandydować w przyszłym wyborach prezydenckich w Polsce, odpowiedział, że "gdyby Kaczyński znowu kandydował, to chętnie by się z nim zmierzył".

Sikorski pytany, czy widzi się w roli kandydata na prezydenta. Mówi o Kaczyńskim

Sikorski pytany, czy widzi się w roli kandydata na prezydenta. Mówi o Kaczyńskim

Źródło:
TVN24

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w sobotę na moście Siekierkowskim w Warszawie. Autokar, w którym były głównie dzieci i kilka osób dorosłych, uderzył w busa. Niektóre z dzieci mają niegroźne obrażenia.

Autokar z dziećmi zderzył się z busem na moście w Warszawie

Autokar z dziećmi zderzył się z busem na moście w Warszawie

Źródło:
tvn24.pl

Na terenie parku archeologicznego w Pompejach zatrzymany został w sobotę turysta, który ostrym przedmiotem próbował wyryć swoje imię na ścianie jednego ze starożytnych domów. - To niecywilizowany gest - komentował dyrektor parku Gabriel Zuchtriegel.

"Niecywilizowany gest" turysty w Pompejach

"Niecywilizowany gest" turysty w Pompejach

Źródło:
PAP

Sąd Najwyższy Iranu uchylił wyrok śmierci dla irańskiego rapera Toomaja Salehiego, oskarżonego o nawoływanie do zamieszek - poinformowała w sobotę agencja Reutera, cytując jego prawnika. Według słów adwokata to jednak nie koniec. Poinformował, że na podstawie decyzji apelacyjnej sprawa "zostanie przekazana do rozpatrzenia" innemu wydziałowi.

Wyrok śmierci uchylony, ale życie rapera nadal wisi na włosku

Wyrok śmierci uchylony, ale życie rapera nadal wisi na włosku

Źródło:
PAP

"Wiedzieliście, że w uśmiechniętej Polsce każdy, kto ma choć jedną kurę, musi ją zarejestrować, bo inaczej dostanie do 200 tys. zł kary?" - napisał w mediach społecznościowych poseł Suwerennej Polski Marcin Warchoł. Internauci przypomnieli jednak, że przepisy te wprowadzono za rządów PiS w 2022 roku i sam Warchoł głosował za ustawą.

"Wiedzieliście, że w uśmiechniętej Polsce...". Warchoł krytykuje ustawę, za którą sam głosował

"Wiedzieliście, że w uśmiechniętej Polsce...". Warchoł krytykuje ustawę, za którą sam głosował

Źródło:
tvn24.pl

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie podał dane dotyczące poboru wody podczas meczów reprezentacji Polski na Euro 2024. Wynika z nich, że po pierwszych połowach meczów z Austrią i Holandią pobór wody w mieście wzrósł nagle o prawie 350 metrów sześciennych na godzinę, po czym spadał. Monitoring pokazuje też, jak kibice w czasie piątkowego meczu tracili wiarę w reprezentację.

Zużycie wody pokazuje, jak kibice tracili wiarę w reprezentację. Zakład wodociągów podał dane

Zużycie wody pokazuje, jak kibice tracili wiarę w reprezentację. Zakład wodociągów podał dane

Źródło:
PAP

Nigel Farage, lider prawicowo-populistycznej partii Reform UK, spotkał się z falą krytyki po jego piątkowych wypowiedziach na temat Rosji i Władimira Putina. Potępili je między innymi premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak i lider opozycji Keir Starmer.

"Tylko ośmiela Putina". Fala krytyki po słowach polityka

"Tylko ośmiela Putina". Fala krytyki po słowach polityka

Źródło:
PAP

Patodeweloperka – tak o powstającym apartamentowcu w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego mówi burmistrz Zakopanego Łukasz Filipowicz. Pięciopiętrowy budynek przy leśnej dróżce, prowadzącej do Doliny Białego, jest niemal ukończony, jednak od blisko dwóch lat jego budowa jest wstrzymana przez nadzór budowlany. Według inspektorów inwestycja jest przeskalowana. - Trzeba ten budynek rozebrać – uważa prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Agata Wojtowicz. Tymczasem inwestor projektuje już kolejne budynki.

Apartamenty z "widokiem na zyski" wyrosły przy bramie Tatr. W cieniu gór i, póki co, w majestacie prawa

Apartamenty z "widokiem na zyski" wyrosły przy bramie Tatr. W cieniu gór i, póki co, w majestacie prawa

Źródło:
tvn24.pl

Będziemy zbierali podpisy pod żądaniem nowego referendum - poinformował Jarosław Kaczyński na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Pułtusku. - Jesteśmy przekonani, że je wygramy - dodał.

Jarosław Kaczyński chce referendum. "Wygramy"

Jarosław Kaczyński chce referendum. "Wygramy"

Źródło:
PAP

Gwałtowne burze przetoczyły się w sobotę nad Polską. Strażacy przeprowadzili 2001 interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnic. Ich działania dotyczyły głównie usuwania powalonych drzew i konarów, a także wypompowywania wody z zalanych piwnic.

Powalone drzewa, zalane piwnice. Strażacy interweniowali ponad dwa tysiące razy

Powalone drzewa, zalane piwnice. Strażacy interweniowali ponad dwa tysiące razy

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl, Sieć Obserwatorów Burz

Około setka uczennic i uczniów w sobotę przyszła do jednej z białostockich szkół, by porozmawiać z ministrą edukacji Barbarą Nowacką. Wśród tematów jakość kształcenia w Polsce, bezpieczeństwo i samopoczucie uczennic i uczniów. Pomysł uczniowskiego okrągłego stołu padł podczas spotkania z premierem Donaldem Tuskiem ze strony jednego ucznia.

MEN chce dialogu z uczniami. W Białymstoku odbyło się pierwsze spotkanie uczniowskiego okrągłego stołu

MEN chce dialogu z uczniami. W Białymstoku odbyło się pierwsze spotkanie uczniowskiego okrągłego stołu

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Zdaniem Witolda Tumanowicza fermy futerkowe to "naprawdę duża część polskiej gospodarki". Przeanalizowaliśmy dane. Poseł się myli.

Poseł Konfederacji: fermy futerkowe dużą częścią polskiej gospodarki. Nieprawda

Poseł Konfederacji: fermy futerkowe dużą częścią polskiej gospodarki. Nieprawda

Źródło:
Konkret24

Samolot lecący do Grecji musiał wrócić do Warszawy. Powodem była usterka techniczna. Lądowanie, jak zapewnia nas rzecznik LOT, odbyło się "w normalnym trybie".

Lecieli do Grecji, byli już nad Rumunią, gdy samolot musiał zawrócić do Warszawy

Lecieli do Grecji, byli już nad Rumunią, gdy samolot musiał zawrócić do Warszawy

Źródło:
Kontakt 24

Na plaży w Ustce ktoś zostawił na brzegu ubrania oraz walizkę. Ratownicy z Morskiej Służby Poszukiwań i Ratownictwa prowadzili poszukiwania, ale nikogo nie odnaleźli. W walizce były dokumenty. Sprawą zajęli się policjanci, ale ostatecznie do mężczyzny dotarli strażnicy miejscy. Jest cały i zdrowy, ale pijany.

Ubrania i walizka z dokumentami na plaży. Znaleźli ich właściciela

Ubrania i walizka z dokumentami na plaży. Znaleźli ich właściciela

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Gdzie jest burza? W sobotę 22.06 nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Zjawiskom towarzyszą opady deszczu oraz porywisty wiatr. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Wiatr wieje z prędkością 80 km/h

Gdzie jest burza? Wiatr wieje z prędkością 80 km/h

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Czworo członków rodziny Hinduja, najbogatszej w Wielkiej Brytanii, skazano na kary więzienia w Szwajcarii za wykorzystywanie pracowników sprowadzonych z Indii do pracy w ich genewskiej willi - podał portal stacji BBC.

Członkowie najbogatszej rodziny w Wielkiej Brytanii skazani

Członkowie najbogatszej rodziny w Wielkiej Brytanii skazani

Źródło:
BBC

Osoby wracające z krajów spoza Unii Europejskiej (UE) mogą wwieźć do kraju ograniczoną ilość alkoholu, papierosów i paliwa - ostrzega Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) w poradniku dla podróżnych. Wskazuje także, które produkty żywnościowe można przywieźć z wycieczki i podkreśla, że wwóz niektórych towarów jest zakazany.

Ile można wwieźć do Polski alkoholu i papierosów? Skarbówka wyjaśnia

Ile można wwieźć do Polski alkoholu i papierosów? Skarbówka wyjaśnia

Źródło:
PAP

W nadchodzących dniach stery w pogodzie przejmie wyż Bie znad Atlantyku. Sprawi, że z każdym dniem będzie robić się w Polsce coraz cieplej. W czwartek temperatura wzrośnie miejscami nawet do 31 stopni Celsjusza.

Pogoda na 5 dni. Wyż Bie przejmie stery w pogodzie, znów zrobi się upalnie

Pogoda na 5 dni. Wyż Bie przejmie stery w pogodzie, znów zrobi się upalnie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Na jednej ze stacji paliw w Mysłowicach (Śląskie) pojawił się trzylatek w samej pieluszce. Chłopiec najprawdopodobniej wyszedł z domu, gdy jego ojciec spał. Decyzją sądu, dziecko trafiło do rodziny zastępczej.

Trzylatek w pieluszce sam przyszedł na stację paliw

Trzylatek w pieluszce sam przyszedł na stację paliw

Źródło:
tvn24.pl
Po wsi w sukience chodziła tylko nocą. "Albo będę sobą, albo się zabiję"

Po wsi w sukience chodziła tylko nocą. "Albo będę sobą, albo się zabiję"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Andrzej Mularczyk, wybitny scenarzysta pamiętnych polskich filmów i seriali, twórca między innymi postaci Kargula i Pawlaka, zmarł w wieku 94 lat - poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Andrzej Mularczyk nie żyje

Andrzej Mularczyk nie żyje

Źródło:
PAP

Koncepcja wywiadu jest dla mnie problematyczna. Nie uskuteczniam mówienia o sobie w ten sposób na co dzień - mówi Matylda Damięcka w rozmowie z portalem tvn24.pl - Muszę przyznać, że w przypadku naszego materiału zaskoczyła mnie emocjonalność opinii na jego temat. Część ludzi mówi o wzruszeniu, o sile, a nawet życiowych przełomach - dodaje Radek Łukasiewicz.

Łukasiewicz o Damięckiej: w sztuce zawsze szukam mięsa, a Matylda jest idealnym rzeźnikiem

Łukasiewicz o Damięckiej: w sztuce zawsze szukam mięsa, a Matylda jest idealnym rzeźnikiem

Źródło:
tvn24.pl

Jest ogromna różnica między tym, co na papierze Pegasus mógł robić, a co faktycznie robił. O tym decydowali ludzie będący przy władzy, w kierownictwie służb - mówił w TVN24 Maciej Duda, dziennikarz "Superwizjera". Prokuratorzy - jak mówił - zabezpieczyli urządzenia składające się na system Pegasus, by sprawdzić "co tak naprawdę robił".

"Ogromna różnica między tym, co na papierze Pegasus mógł robić, a co faktycznie robił"

"Ogromna różnica między tym, co na papierze Pegasus mógł robić, a co faktycznie robił"

Źródło:
TVN24

Mam teraz złamany kręgosłup, noszę pas, który mnie stabilizuje - oznajmił w piątek Cezary Pazura w RMF FM. Nie zdradził jednak więcej szczegółów na temat stanu zdrowia. Jego żona i agentka, Edyta Pazura, wyjaśniała w rozmowie z Wirtualną Polską, że "to konsekwencja wieloletniej pracy na planach, często bez wspomagania się dublerami, kaskaderami". Według jej słów aktor jest pod stałą opieką specjalistów, dba o siebie i normalnie pracuje.

Cezary Pazura ma "złamany kręgosłup". Żona aktora: jest pod opieką specjalistów i normalnie pracuje

Cezary Pazura ma "złamany kręgosłup". Żona aktora: jest pod opieką specjalistów i normalnie pracuje

Źródło:
RMF FM, Wirtualna Polska

Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu dwóch chłopców w wieku pięciu i siedmiu lat. Obaj mieli się bawić na placu zabaw na Pradze, ale zniknęli. Chłopców odnaleziono około 2,5 kilometra dalej. Pojechali do sklepu, bo zgłodnieli.

Szymek i Leoś zniknęli z placu zabaw

Szymek i Leoś zniknęli z placu zabaw

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tytuł Plaży Roku 2024 zdobyło Świnoujście. Wybrano także: "najlepszą plażę dla rodzin", "najlepszą plażę dla aktywnych", "najlepszą instaplażę" oraz "najbardziej imprezową plażę".

Wiadomo już, która plaża w Polsce jest najlepsza

Wiadomo już, która plaża w Polsce jest najlepsza

Źródło:
tvn24.pl, magazyn.travelist.pl

Zdjęcia do kolejnego prequela "Gry o tron" ruszyły - przekazało we wtorek HBO. Fabuła produkcji zostanie oparta na treści jednego z opowiadań autorstwa George'a R.R Martina. Ten będzie też producentem wykonawczym serialu. W jego głównych rolach wystąpią Peter Claffey i Dexter Sol Ansell.  

Nowy prequel "Gry o tron". Rusza ekranizacja opowiadania George'a R.R. Martina 

Nowy prequel "Gry o tron". Rusza ekranizacja opowiadania George'a R.R. Martina 

Źródło:
HBO

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiadała o animacji "W głowie się nie mieści 2", która podbija polskie i zagraniczne kina. Przyjrzała się też powstającemu nowemu filmowi o katastrofie smoleńskiej - "Transatlantyk 2010".

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl