Kaleta: takie słowa nie powinny padać w odpowiedzialnym obozie

Źródło:
TVN24
Kaleta: lojalnie współpracowaliśmy przez pięć lat i nie ma powodów, by zarzucać nielojalność Solidarnej Polsce
Kaleta: lojalnie współpracowaliśmy przez pięć lat i nie ma powodów, by zarzucać nielojalność Solidarnej PolsceTVN24
wideo 2/23
Kaleta: my nie prosimy o pozostawienie nas w rządzie i koalicjiTVN24

Dywagacje na temat wymiany ministra sprawiedliwości uważamy za przekroczenie czerwonej linii, tym bardziej, że Zbigniew Ziobro jest bardzo dobrym ministrem - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" wiceminister sprawiedliwości, polityk Solidarnej Polski Sebastian Kaleta. Ocenił, że słowa, jakie padają ze strony polityków PiS, "nie powinny padać w odpowiedzialnym obozie". - Lojalnie współpracowaliśmy przez pięć lat i nie ma przyczyny, by zarzucać nielojalność Solidarnej Polsce - dodał.

W Zjednoczonej Prawicy, którą tworzą Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska oraz Porozumienie trwa kryzys, a najbardziej widoczny jest pomiędzy PiS a Solidarną Polską, partią Zbigniewa Ziobry. W związku z tym w zeszłym tygodniu partia Jarosława Kaczyńskiego zawiesiła trwające od kilku tygodni negocjacje dotyczące kształtu nowej umowy koalicyjnej oraz rekonstrukcji rządu.

"My nie prosimy o pozostawienie nas w rządzie i koalicji"

O te kwestie pytany był w środowej "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, poseł Solidarnej Polski. - My nie prosimy o pozostawienie nas w rządzie i koalicji. My czujemy silne zobowiązanie wobec wyborców, które wiąże zarówno Solidarną Polskę, jak i Prawo i Sprawiedliwość i Porozumienie - powiedział.

Jak mówił Kaleta, wyborcy Zjednoczonej Prawicy "oczekują jedności i niepodnoszenia temperatury sporów". - My te oczekiwania rozumiemy - dodał.

Takie słowa "nie powinny padać w odpowiedzialnym obozie"

Na uwagę, że ze strony polityków Prawa i Sprawiedliwości padają słowa, iż politycy Solidarnej Polski są "niekompetentni", "nielojalni", że "woda sodowa uderzyła im do głowy", grają "nie w swojej lidze", odpowiedział, że przywołane słowa "nie powinny padać w odpowiedzialnym obozie". - Z tego powodu, że lojalnie współpracowaliśmy przez pięć lat i nie ma przyczyny, by zarzucać nielojalność Solidarnej Polsce. Głosowaliśmy w tysiącach głosowań razem z Prawem i Sprawiedliwością i będziemy robić to w przyszłości, ponieważ mamy wspólny program - powiedział wiceminister.

- Kwestie, które w zakresie programowym stanowiły spór w ostatnich dniach, były kwestiami, które w programie Prawa i Sprawiedliwości się nie znalazły. Nasi wyborcy bardzo krytycznie reagują na takie połajanki w mediach, które w ostatnich dniach miały miejsce i mam nadzieję, że koledzy z Prawa i Sprawiedliwości zrozumieją, że nie tędy droga - mówił gość "Rozmowy Piaseckiego".

- Pomimo takich bardzo agresywnych czasami wypowiedzi wobec Solidarnej Polski, mogę zagwarantować, że nasze stanowisko co do tych spraw, które są poruszane, jest jasne i spójne - zaznaczył.

Odnosząc się do wypowiedzi polityków PiS, wiceminister sprawiedliwości powiedział, że jego zdaniem "w ten sposób się nie rozmawia". - Nasi wyborcy oceniają, czy tego oczekują od nas jako polityków, żebyśmy w ten sposób siebie nawzajem połajali w mediach - mówił. - To nie jest tak, że my, słysząc te wypowiedzi, siedzimy spokojnie: "ach to nasi koledzy". Uważamy, że nie są to wypowiedzi, które powinny padać i z pewnością istnieją fora wewnętrzne w toku negocjacji, by taki komunikat przekazać - powiedział.

"Przekroczenie czerwonej linii"

- Kompletnie nie rozumiemy, uważamy za przekroczenie czerwonej linii dywagacje w mediach na temat tego, że jeden minister powinien być zastąpiony innym politykiem naszego obozu. Zbigniew Ziobro jest bardzo dobrym ministrem sprawiedliwości - podkreślił.

Kaleta pytany, czy można powiedzieć w takim razie: "Zbigniew Ziobro albo śmierć", odparł, że wprawdzie sformułowanie to jest "bardzo kwieciste", ale "oddaje ducha Solidarnej Polski". - Politycy Solidarnej Polski swojego szefa będą bronić, bo razem ciężko pracowaliśmy i ma bardzo duży dorobek, którego będziemy bronić - mówił gość TVN24. 

Kaleta: uważamy za przekroczenie czerwonej linii dywagacje, czy jeden minister powinien być zastąpiony innym
Kaleta: uważamy za przekroczenie czerwonej linii dywagacje, czy jeden minister powinien być zastąpiony innymTVN24

"Ta buńczuczność razi"

Europoseł i wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński w ostatnich dniach mówił o swoich "młodszych kolegach", że "troszeczkę beretkę im zerwało". Z kolei szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski napisał, że "musi to na Rusi, a w Polsce jak prezes Jarosław Kaczyński chce".

- Ta buńczuczność razi - skomentował w "Rozmowie Piaseckiego" Sebastian Kaleta. - Natomiast ja swojej obecności w życiu publicznym nie buduję na języku bardzo kwiecistym, takim,jak używa Joachim Brudziński, który jest bardzo ważnym politykiem obozu i tym bardziej jako osoba w młodym wieku szanuję jego pozycję polityczną - dodał.

Wyraził jednocześnie nadzieję, że jego koledzy "obserwują ten wywiad i poskromią swoje języki"

"Nie są to warunki związane z Prokuraturą Krajową czy Ministerstwem Sprawiedliwości"

Pytany o warunki dalszego trwania koalicji, Kaleta odpowiedział, że nie jest upoważniony do ich przekazywania, natomiast "nie są to warunki, które pojawiały się w mediach, jak na przykład kwestia związana z Prokuraturą Krajową czy Ministerstwem Sprawiedliwości". Jak dodał, Solidarna Polska nie zajęła jeszcze w tej kwestii stanowiska. - Spotykamy się systematycznie w gronie posłów Solidarnej Polski - dodał.

Kaleta wyraził przy tym nadzieję, że negocjacje zakończą się bardzo szybko. - Mamy bardzo dużo do zrobienia, mamy dużo ustaw do przygotowania, uchwalenia, dużo obietnic do spełnienia - zaznaczył.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeczniczka PiS: Kaczyński przedstawił Ziobrze warunki dalszego trwania koalicji >>>

Kaleta: stawiane warunki nie są związane z Prokuraturą Krajową czy Ministerstwem Sprawiedliwości
Kaleta: stawiane warunki nie są związane z Prokuraturą Krajową czy Ministerstwem SprawiedliwościTVN24

Kolejna tura rozmów kierownictwa PiS

W środę o godzinie 13 odbędzie się kolejne spotkanie kierownictwa PiS w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Poprzednie odbyło się w poniedziałek. Po spotkaniu rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała, że podjęto decyzje o "zdecydowanych rozstrzygnięciach". Dodała, że o szczegółach PiS poinformuje "w stosownym czasie".

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do spotkania Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry. We wtorek w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie dwa razy pojawił się premier Mateusz Morawiecki. Tego dnia doszło również do spotkania Jarosława Kaczyńskiego z Jarosławem Gowinem.

Rozmowy dotyczące rekonstrukcji rządu zostały zawieszone, po tym, jak w nocy z czwartku na piątek Solidarna Polska opowiedziała się przeciw noweli ustawy o ochronie zwierząt, autorstwa PiS. Jeszcze przed głosowaniem szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział, że w wyniku różnicy zdań rozmowy o rekonstrukcji zostają zawieszone. Ostatecznie wszyscy posłowie Solidarnej Polski zagłosowali przeciw ustawie. Później politycy PiS wielokrotnie podkreślali, że koalicja Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia) już nie istnieje.

Decyzją prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka partii zawieszonych zostało 15 posłów, w tym minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski - poinformował w piątek szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Kolejnym punktem spornym w politycznej rozgrywce między PiS, Solidarną Polską i Porozumieniem jest tak zwana "ustawa o bezkarności", której przepisy miały pozwolić na nieuznawanie za przestępstwo czynu polegającego na naruszeniu obowiązków służbowych lub innych przepisów przez osobę działającą na rzecz zapobiegania oraz zwalczania COVID-19. Ostatecznie projekt został wycofany z czwartkowego porządku obrad w Sejmie, ponieważ Zbigniew Ziobro zapowiedział, że posłowie Solidarnej Polski nie zagłosują za ustawą w tak zaproponowanym kształcie.

Autorka/Autor:kb//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości
"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Dotychczasowy ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski kończy kadencję i wraca do kraju. Rząd wskazał Jacka Najdera jako kandydata na jego miejsce. Ta zmiana jednak nie podoba się prezydentowi. Andrzej Duda oświadczył, że nie podpisze zgody na nowego ambasadora. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Spór o ambasadora RP przy NATO. Andrzej Duda nie chce przyjąć nominacji Jacka Najdera

Spór o ambasadora RP przy NATO. Andrzej Duda nie chce przyjąć nominacji Jacka Najdera

Źródło:
TVN24

822 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Niemcy dostarczyły na Ukrainę kolejną wyrzutnię systemu obrony powietrznej IRIS-T - poinformował w piątek minister obrony RFN Boris Pistorius na platformie X. Oto, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby. 

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda, NV

Troje chrześcijańskich misjonarzy zginęło w zasadzce zorganizowanej przez gang na Haiti. Jedną z ofiar jest córka deputowanego Izby Reprezentantów stanu Missouri, Bena Bakera.

Na Haiti zamordowano troje misjonarzy z USA, w tym córkę kongresmena z Missouri

Na Haiti zamordowano troje misjonarzy z USA, w tym córkę kongresmena z Missouri

Źródło:
PAP

Dwaj 17-latkowie uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a później ukradli trabanta, który był atrakcją dla gości karczmy i włamali się do kiosku. Wycieczkę zakończyli policjanci.

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zobaczył policjantów i uciekł do boksu z owczarkami kaukaskimi, gdzie próbował się ukryć. Nie udało się, został zatrzymany. Żona mężczyzny zgłosiła, że mąż znęca się nad nią od dłuższego czasu. Teraz grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Ukrył się w boksie z owczarkami kaukaskimi

Ukrył się w boksie z owczarkami kaukaskimi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Belgijska posłanka Goedele Liekens ujawniła, że od miesięcy była inwigilowana przez hakerów, którzy zainstalowali w jej telefonie komórkowym oprogramowanie szpiegujące. Jej zdaniem stoją za tym Chiny.

Hakerzy szpiegowali posłankę. "Jestem na 90 procent pewna, że ma to coś z tym wspólnego"

Hakerzy szpiegowali posłankę. "Jestem na 90 procent pewna, że ma to coś z tym wspólnego"

Źródło:
PAP

Na polskie czereśnie trzeba będzie jeszcze poczekać. W sprzedaży pojawią się za około dwa tygodnie. - Wiele plantacji czereśni wymarzło, więc owoców będzie mniej niż w ubiegłym roku, a ceny mogą być wyższe - mówi wiceprezes Związku Sadowników RP, producent czereśni Krzysztof Czarnecki.

Na polski przysmak lata trzeba będzie poczekać. Będzie drogo

Na polski przysmak lata trzeba będzie poczekać. Będzie drogo

Źródło:
PAP

Burze z gradem przeszły w piątek nad Polską. Jak przekazał w piątek rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej, na terenie kraju przeprowadzono prawie 600 interwencji. Pełne ręce roboty mieli strażacy w Wielkopolsce, na Opolszczyźnie oraz na Kujawach.

Setki interwencji, uwięzione samochody, połamane drzewa. Bilans piątkowych burz

Setki interwencji, uwięzione samochody, połamane drzewa. Bilans piątkowych burz

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

W drugim dniu ćwiczeń w pobliżu Tajwanu Chiny wysłały w kierunku tej wyspy 62 samoloty wojskowe - oznajmiło w sobotnim komunikacie ministerstwo obrony w Tajpej. Według tego resortu 46 chińskich maszyn wtargnęło do strefy obrony powietrznej Tajwanu.

Resort obrony w Tajpej: chińskie samoloty wtargnęły do strefy obrony powietrznej Tajwanu

Resort obrony w Tajpej: chińskie samoloty wtargnęły do strefy obrony powietrznej Tajwanu

Źródło:
Reuters, PAP

Chiny podsycają wojnę w Europie - stwierdził w rozmowie z niemieckim tygodnikiem "Welt am Sonntag" sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Jego zdaniem chińska pomoc dla Rosji jest kluczowa w prowadzonej przez ten kraj wojnie w Ukrainie.

"Chiny podsycają wojnę w Europie"

"Chiny podsycają wojnę w Europie"

Źródło:
PAP, "Welt am Sonntag"

- Powiem pani minister Barbarze Nowackiej, żeby zastanowiła się nad takim okrągłym stołem uczniowskim ze szkół ponadpodstawowych - powiedział w Białymstoku premier Donald Tusk, odpowiadając na apel Pawła, ucznia szkoły średniej. Szef rządu zaprosił nastolatka do udziału w tym wydarzeniu. Podczas spotkania poruszona została również kwestia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Propozycja premiera dla ucznia Pawła. "Piszesz się, dasz swoje dane?"

Propozycja premiera dla ucznia Pawła. "Piszesz się, dasz swoje dane?"

Źródło:
TVN24

W piątek Adam Bodnar zawiesił prokuratora Jakuba Romelczyka po ujawnieniu rozmowy związanej z zawiadomieniem "o możliwości popełnienia przestępstw" przez Zbigniewa Ziobrę. Po zeznaniach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego Dariusz Joński zapowiedział zawiadomienie do prokuratury. Rada do spraw Funduszu Sprawiedliwości ma pomysł, żeby fundusz nazwać "Funduszem Tomasza Komendy". Oto sześć rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 25 maja.

Sześć rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 25 maja

Sześć rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 25 maja

Źródło:
PAP, TVN24

Pogoda na dziś. Sobota 25.05 zapowiada się burzowo na obszarze całego kraju. Deszcz będzie padać obficie, a w kilku regionach jest duże ryzyko gradu. Wiatr w porywach będzie rozpędzać się do 90 kilometrów na godzinę.

Pogoda na dziś - sobota 25.05. Burze gradowe i wiatr nawet do 90 km/h

Pogoda na dziś - sobota 25.05. Burze gradowe i wiatr nawet do 90 km/h

Źródło:
tvnmeteo.pl

Sąd w Nowym Meksyku odrzucił w piątek wniosek Aleca Baldwina o oddalenie zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci operatorki Halyny Hutchins w 2021 roku. Decyzja sądu otwiera drogę do bezprecedensowego procesu hollywoodzkiego aktora.

Wniosek Baldwina odrzucony. Aktor będzie sądzony

Wniosek Baldwina odrzucony. Aktor będzie sądzony

Źródło:
PAP

Marszałek Senatu złożyła w piątek wizytę w polskiej ambasadzie w Kijowie. Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się również z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem, ministrem spraw zagranicznych Dmytro Kułebą i ministrem obrony Rustemem Umierowem.

Marszałek Senatu RP: Polska jest ambasadorem Ukrainy na drodze do Unii Europejskiej

Marszałek Senatu RP: Polska jest ambasadorem Ukrainy na drodze do Unii Europejskiej

Źródło:
PAP

Czy mogę zdradzić pewną tajemnicę? - zapytała w "#BezKitu" profesor Monika Płatek, karnistka i członkini Społecznej Rady do spraw Funduszu Sprawiedliwości. Przekazała, że na Radzie dyskutowano o tym, żeby nazwać ten fundusz "Funduszem Tomasza Komendy". Dodała, że pomysł jest jednak "zawieszony przez chwilę".

Profesor Płatek zdradza tajemnicę w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Profesor Płatek zdradza tajemnicę w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Źródło:
TVN24

7-letni chłopiec został śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych w Romanowie (woj. wielkopolskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letnia kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu dziecku. Chłopiec chwilę wcześniej wysiadł ze szkolnego busa.

7-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Nie żyje

7-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Nie żyje

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Na skwerze przy ulicy Szafera w Łodzi ktoś przywiązał do ławki psa w podeszłym wieku. Obok zostawił miski z karmą i wodą, a także torbę z wyprawką.

Przywiązana do ławki, obok torba z wyprawką

Przywiązana do ławki, obok torba z wyprawką

Źródło:
tvn24.pl

Kraje regionu Morza Bałtyckiego zgodziły się stworzyć "mur dronów", by za pomocą bezzałogowców chronić zewnętrzne granice państwowe – poinformowała Agne Bilotaite, szefowa resortu spraw wewnętrznych Litwy. Podczas piątkowego spotkania na Łotwie uzgodniono również zorganizowanie wspólnych ćwiczeń ewakuacyjnych w krajach regionu.

"Mur dronów". Państwa bałtyckie tak chcą chronić granic

"Mur dronów". Państwa bałtyckie tak chcą chronić granic

Źródło:
PAP

Polski podróżnik Mariusz Majewski został skazany w Kongu na dożywotnie więzienie pod zarzutem szpiegostwa - miał przemieszczać się po linii frontu z lokalną bojówką i robić zdjęcia strategicznych miejsc. W piątek wiceszef MSZ Andrzej Szejna poinformował, że Majewski "nie jest szpiegiem, należy do klubu podróżników", a "jego zachowania wynikały z nieznajomości miejscowych obyczajów". W sprawie uwięzionego Polaka ma interweniować prezydent Andrzej Duda.

Polak ma spędzić resztę życia w afrykańskim więzieniu za szpiegostwo. Interwencja prezydenta

Polak ma spędzić resztę życia w afrykańskim więzieniu za szpiegostwo. Interwencja prezydenta

Źródło:
PAP

Donald Tusk poinformował, że w najbliższych dniach rząd przeanalizuje możliwość otwarcia jednego z przejść granicznych z Białorusią. Chodzi o Bobrowniki. Jak podkreślił, działania te mają pomóc polskim kupcom i przedsiębiorcom, którzy od ponad roku nie mogą prowadzić wymiany handlowej.

Premier o ewentualnym otwarciu przejścia granicznego z Białorusią

Premier o ewentualnym otwarciu przejścia granicznego z Białorusią

Źródło:
PAP

Anna Hernik jest laureatką nagrody internautów tegorocznego konkursu Grand Press Photo. Fotografka w jednym kadrze uchwyciła życie swoje, ale też innych rodzin, które, tak jak ona, mierzą się z glejakiem. To wyjątkowo złośliwy nowotwór mózgu. Ponad rok temu diagnozę usłyszał mąż pani Anny. 

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

- To nie było funkcjonowanie, jakiego należało oczekiwać od jednostki, która wydaje środki publiczne - powiedział w "#BezKitu" przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Maciej Berek, odnosząc się do działań Rządowego Centrum Legislacji za czasów Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Szczuckiego. Wskazał "najbardziej wyrazistą sytuację patologiczną, jaką można sobie wyobrazić".

Maciej Berek o "najbardziej wyrazistej sytuacji patologicznej, jaką można sobie wyobrazić" w RCL za czasów PiS

Maciej Berek o "najbardziej wyrazistej sytuacji patologicznej, jaką można sobie wyobrazić" w RCL za czasów PiS

Źródło:
TVN24

Zeznając przed komisją w sprawie wyborów kopertowych, Jarosław Kaczyński spierał się z jej członkami, że kiedy on odwiedzał cmentarze na początku pandemii, to nie było zakazu wstępu na nie. "Ja byłem tego dnia na siedmiu cmentarzach" - mówił prezes PiS. Wyjaśniamy, jakie były wtedy przepisy.

Kaczyński w lockdownie "na siedmiu cmentarzach". Jakie przepisy wtedy obowiązywały

Kaczyński w lockdownie "na siedmiu cmentarzach". Jakie przepisy wtedy obowiązywały

Źródło:
Konkret24

Sztab Daniela Obajtka oblepił całe Podkarpacie tysiącami plakatów. Ale spotkać byłego szefa Orlenu w terenie jest trudno. PiS-owska "jedynka" pojawia się bez zapowiedzi w wybranych miejscach, a polityczni konkurenci wprost zarzucają Obajtkowi unikanie wyborców. Ale wyborcza arytmetyka jest nieubłagana. Tylko cud może odebrać Obajtkowi mandat europosła.

O spotkaniach z Obajtkiem wiedzą nieliczni. "Nie dostajemy żadnych informacji"

O spotkaniach z Obajtkiem wiedzą nieliczni. "Nie dostajemy żadnych informacji"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

Mandatem karnym i zakazem dalszej jazdy zakończyła się policyjna interwencja wobec 44-latka, który ulicami Hrubieszowa (Lubelskie) wiózł motorówkę. Jak podała policja, ładunek nie był odpowiednio oznakowany.

Na przyczepie wiózł "ogromnych rozmiarów" łódź motorową. Podróż przerwali policjanci

Na przyczepie wiózł "ogromnych rozmiarów" łódź motorową. Podróż przerwali policjanci

Źródło:
tvn24.pl

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W Polsce odnotowano wygraną drugiego stopnia w wysokości prawie 4,5 miliona złotych. Oto liczby, jakie wylosowano 24 maja.

Wyniki Eurojackpot z 24 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Eurojackpot z 24 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

W środę wieczorem odbyła się jubileuszowa gala konkursu Grand Press Photo. Poznaliśmy nazwiska autorów Zdjęcia XX-lecia oraz Zdjęcia Roku, a także laureata nagrody dla Fotografa XX-lecia. Członkowie jury ogłosili także zwycięzców w kategoriach zdjęć pojedynczych, fotoreportaży, projektów dokumentalnych, konkursów Young Poland oraz Photo Book. Wśród nagrodzonych znalazł się operator TVN24 Maciej Grzybowski. Nagrodę Internautów wręczył Mateusz Sosnowski, szef portali informacyjnych TVN i zastępca redaktora naczelnego TVN24.

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl