TVN24 | Polska

Jarosław Kaczyński ma zrezygnować z funkcji wicepremiera

TVN24 | Polska

Autor:
ads/dap
Źródło:
PAP
Jarosław Kaczyński ma zrezygnować z funkcji wicepremiera
Jarosław Kaczyński ma zrezygnować z funkcji wicepremieraTVN24
wideo 2/2
TVN24Jarosław Kaczyński ma zrezygnować z funkcji wicepremiera

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości oraz wicepremier do spraw bezpieczeństwa, na początku przyszłego roku zrezygnuje z funkcji w rządzie - wynika z informacji Polskiej Agencji Prasowej.

W środę rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Sejmu. Tradycyjnie przed obradami zebrał się klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. W środę wziął w nim udział lider ugrupowania Jarosław Kaczyński.

Jak wynika z informacji PAP, poinformował on parlamentarzystów ugrupowania, że na początku przyszłego roku zrezygnuje z zasiadania w rządzie. Podkreślił, że decyzja ta podyktowana jest koniecznością większej kontroli nad partią.

Prezes PiS ma skupić się na partii

- Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające - powiedział PAP jeden z posłów PiS.

Inny przekazał, że Kaczyński wzywał też polityków PiS do większej aktywności w mediach społecznościowych. - Podkreślał, że w 2015 roku PiS wygrało wybory między innymi dzięki aktywności w internecie, podobnie było w roku 2019, ale teraz ten kanał jest zaniedbany i trzeba to jak najszybciej zmienić - mówił jeden z parlamentarzystów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Jarosław Kaczyński w rządzie PiS

Kaczyński został powołany na stanowisko wicepremiera 6 października 2020 r. Wykonuje on zadania przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Lider PiS pytany we wrześniu przez PAP, czy planuje opuścić rząd, odpowiedział, że na pewno w tym roku tego nie zrobi i tłumaczył, że pracuje nad projektami dotyczącymi powszechnego obowiązku obrony. - Kiedy te ustawy będą w procesie uchwalania lub zostaną uchwalone, zastanowię się, czy nie wrócić do mojego właściwego zajęcia, czyli kierowania partią - mówił we wrześniu Kaczyński.

Autor:ads/dap

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości