Irak z lotu ptaka. Niezwykłe filmy polskich motoparalotniarzy

Polska

FALCIrak z niezwykłej perspektywy

Grupa polskich motoparalotniarzy z Torunia wzięła udział w niezwykłym przesięwzięciu w Iraku. Jego owocem są magiczne i piękne filmy przedstawiające m.in. Babilon z lotu ptaka. Widoki mają przekonać turystów, że Irak wojnę ma już za sobą i warto go odwiedzić.

- Część kamer była ustawiona bez kontroli - na kaskach, przy obręczach kosza. Część osób miała kamery w rękach. Były też tandemy, gdzie druga osoba mogła filmować - wspomina Anita Narożna, która weszła w skład międzynarodowej grupy zaproszonej przez iracki rząd do realizacji tego niezwykłego projektu filmowego. Polacy jako pierwsi mogli oglądać Babilon czy pałace Saddama z lotu ptaka.

Irak dla turystów?

- Nasza wyprawa była konwojowana, mieliśmy pełne zabezpieczenie. Nie było ani jednej sytuacji, gdzie czuliśmy się niekomfortowo czy niebezpiecznie - mówi Krzysztof Szewczyk, którzy także uczestniczył w wyprawie. Jak podkreśla, ludzie, którzy mieszkają w Iraku są bardzo życzliwi.

Pytany, czy Irak jest już gotowy na przyjęcie turystów, odpowiedział: Myślę, że muszą nad tym jeszcze popracować, ale bardzo się starają.

Rozmowa z uczestnikami wyprawytvn24

Autor: db/kka / Źródło: tvn24