Ewakuacja z Afganistanu. Dziesiąty samolot wylądował w Warszawie. Trwają poszukiwania rodziny 13-letniego Afgańczyka

Źródło:
PAP, TVN24
Błaszczak: do Polski przyleciał dziewiąty samolot z osobami ewakuowanymi z Afganistanu
Błaszczak: do Polski przyleciał dziewiąty samolot z osobami ewakuowanymi z AfganistanuProgram Pierwszy Polskiego Radia
wideo 2/7
Błaszczak: do Polski przyleciał dziewiąty samolot z osobami ewakuowanymi z AfganistanuProgram Pierwszy Polskiego Radia

Samolot z osobami ewakuowanymi z Afganistanu wylądował dziś rano w Warszawie. Na jego pokładzie było ponad 116 osób, w tym 37 dzieci poniżej piątego roku życia, a łącznie Polska ewakuowała do tej pory 770 osób z Kabulu. - Nie możemy dać gwarancji każdej osobie, która się do nas zgłasza, że zostanie ewakuowana. Nie pomożemy wszystkim - przyznał w czasie konferencji prasowej wiceszef MSZ Marcin Przydacz.

Po południu w poniedziałek na warszawskim lotnisku wylądował samolot, na pokładzie którego było ponad 70 osób. Był to ósmy samolot z ewakuowanymi z Afganistanu. Dziewiąty wylądował w Polsce w nocy z poniedziałku na wtorek.

Dziesiąty samolot wylądował w Warszawie we wtorek po 9 rano. Na jego pokładzie było ponad 116 osób, w tym 37 dzieci poniżej piątego roku życia - poinformował na Twitterze szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Łącznie Polska ewakuowała z Afganistanu 770 osób.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Ósmy samolot z ewakuowanymi z Afganistanu wylądował w WarszawieTVN24

Ewakuacja z Afganistanu. Michał Dworczyk o ewakuowanych

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk podkreślił, że ewakuacja dotyczy Afgańczyków, którzy współpracowali z Polską. "Afgańczyków, którzy w ostatnich latach pomagali w czasie naszej misji w tym kraju, pomagali żołnierzom Wojska Polskiego, pomagali polskim dyplomatom. Dzisiaj my pomagamy im oraz ich rodzinom, dbając o to, aby mogli bezpiecznie wyjechać z Afganistanu i uniknąć zagrożenia" - podkreślił w poniedziałek Dworczyk.

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych o ewakuacji

PAP na początku sierpnia skierowało do Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych (DORSZ) pytania o losy afgańskich współpracowników polskiego kontyngentu po zakończeniu misji w Afganistanie.

Dowództwo Operacyjne RSZ zapewniło, że możliwość wyjazdu z Afganistanu zaoferowano już w tracie wycofywania się polskiego wojska z tego kraju. "Praktycznie do końca czerwca, wraz z zakończeniem naszej misji w Afganistanie, ewakuowaliśmy wszystkich współpracowników afgańskich (wraz z rodzinami), którzy wtedy byli zainteresowani wyjazdem. Po zaostrzeniu się sytuacji w Afganistanie zgłosiły się kolejne osoby" - napisano w odpowiedzi.

Jednocześnie DORSZ przypomniał, że w poprzednich latach Polska także udzielała wsparcia osobom współpracującym z Wojskiem Polskim. "Takie programy stosowano między innymi w Iraku oraz Afganistanie. Stosowano alternatywne formy pomocy: wypłacenie bezzwrotnej, jednorazowej zapomogi osobie współpracującej lub jej rodzinie, która ma pozwolić na zorganizowanie sobie na nowo dalszego życia, pomoc w osiedleniu się w państwach sąsiadujących, wskazanych przez kandydata oraz udzielenie bezzwrotnej, jednorazowej zapomogi na osiedlenie się czy umożliwienie cudzoziemcowi ubiegania się o ochronę na terytorium Polski. Większość zainteresowanych skorzystała z rozwiązań finansowych, ale była też grupa osób, która przyjechała do Polski (także w ostatnich miesiącach)" - napisano.

Jednocześnie DORSZ potwierdziło informacje przekazywane przez władze. "Obecnie żołnierze Wojska Polskiego przebywają w Afganistanie, gdzie zabezpieczają ewakuację obywateli Polski oraz Afganistanu współpracujących w przeszłości z Polską" - stwierdzono.

Dowództwo wyjaśniło też, że ze względów bezpieczeństwa nie informuje szczegółowo o prowadzonych działaniach i nie przekazuje danych dotyczących afgańskich współpracowników PKW Afganistan i ich rodzin. "Najlepszym dowodem na to, że nie pozostawiamy swoich współpracowników jest fakt, że do dzisiejszego poranka do Polski ewakuowaliśmy wszystkich obywateli Polski, o istnieniu których wiedzieliśmy, a także ponad 750 obywateli Afganistanu (w tym zdecydowaną większość naszych – polskiej dyplomacji oraz PKW – współpracowników)" - zapewniono.

Marcin Przydacz: nie możemy gwarantować, że ewakuujemy każdego chętnego

Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz mówił na konferencji prasowej we wtorek, że 31 sierpnia to data, którą Amerykanie wyznaczają jako koniec ewakuacji. - Nie możemy dać gwarancji każdej osobie, która się do nas zgłasza, że zostanie ewakuowana. Tak naprawdę to są tysiące osób albo nawet pewnie już więcej niż tysiące osób, setki tysięcy osób, które chciałyby być stamtąd ewakuowane. Nie pomożemy wszystkim. My możemy robić wszystko, co w naszej mocy, ale musimy dbać też o bezpieczeństwo naszych ludzi, naszych żołnierzy - mówił.

Dodał, że "jeśli w koordynacji z sojusznikami zapadnie decyzja o wycofaniu, to te osoby, które zostaną ewakuowane, będą w Polsce bezpieczne, a inne będą musiały także szukać innej drogi na ewakuację".

Marcin Przydacz: nie możemy gwarantować, że ewakuujemy każdego chętnego
Marcin Przydacz: nie możemy gwarantować, że ewakuujemy każdego chętnegoTVN24

Trwają poszukiwania bliskich 13-latka

We wtorek Dworczyk zamieścił na swoim profilu na Twitterze zdjęcie 13-letniego chłopca, który przebywa pod opieką polskich żołnierzy w Afganistanie. Poszukuje on swojej rodziny. "Poszukiwania jego bliskich trwają od niedzieli. Informacje zostały wysłane do organizacji pozarządowych" - napisał szef KPRM.

- W niedzielę w trakcie przejmowania ewakuowanych Afgańczyków na część lotniska, która jest pod kontrolą sił sojuszniczych, po zebraniu już grupy na tej bezpiecznej stronie muru okazało się, że jest trzynastolatek, który nie ma rodziców, nie ma żadnych krewnych. Tak naprawdę od tego momentu rozpoczęło się poszukiwanie jego bliskich - mówił Dworczyk w rozmowie z TVN24.

Dodał, że "warunki przy bramie, tam gdzie są przejmowane właśnie osoby przeznaczone do ewakuacji, są bardzo trudne". - Jest tam kilka tysięcy osób, jest niesamowity ścisk, od czasu do czasu dochodzi tam do strzałów, do użycia gazu. Te osoby są w skrajnie trudnych warunkach przejmowane przez polskich żołnierzy, przez polskich dyplomatów. Właśnie ten trzynastolatek w podobnych okolicznościach został przejęty przez polskich żołnierzy i trafił pod opiekę polskich dyplomatów - opisał Dworczyk. Poinformował, że polskie władze starają się zlokalizować jego bliskich, ale od niedzieli się to nie udało. - Chcemy zrobić wszystko, by mógł połączyć się z rodzicami - zaznaczył.

Dworczyk o poszukiwaniach rodziców chłopca z Afganistanu
Dworczyk o poszukiwaniach rodziców chłopca z AfganistanuTVN24

Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz poinformował, że jeśli rodzice chłopca się nie znajdą, zostanie on ewakuowany z Kabulu do Polski.

Mariusz Błaszczak: wszyscy obywatele Polski ewakuowani z Afganistanu

Szef MON Mariusz Błaszczak powiedział we wtorek rano w radiowej Jedynce, że polscy żołnierze, którzy przebywają obecnie w Afganistanie, to przede wszystkim piloci, którzy obsługują trzy statki powietrzne, oraz "cała ochrona tego przedsięwzięcia".

Dodał też, że wszyscy współpracownicy polskiego kontyngentu wojskowego, którzy chcieli wrócić do Polski, zrobili to do czerwca tego roku. - Są to ludzie, którzy rzeczywiście mogli się obawiać represji ze strony talibów, a są zasłużeni dla bezpieczeństwa naszej ojczyzny, bo realnie wspierali służbę naszych żołnierzy w Afganistanie - mówił.

Pytany, czy możemy liczyć na to, że ewakuacja zostanie zakończona do 31 sierpnia br., Błaszczak odparł: "W zasadzie mogę powiedzieć tak, że wszyscy obywatele naszego kraju zostali ewakuowani z Afganistanu, również współpracownicy – czy to polskich służb dyplomatycznych, czy to Wojska Polskiego podczas misji".

- Pomagamy też naszym sojusznikom - zaznaczył szef MON.

Ewakuacja z Afganistanu do Polski

Po tym, jak Stany Zjednoczone wycofały większość swoich wojsk z Afganistanu, dużą część terytorium tego kraju zajęli talibowie. 15 sierpnia wkroczyli do stolicy kraju Kabulu i przejęli kontrolę nad pałacem prezydenckim. Państwa UE i NATO ewakuują swych obywateli oraz swoich współpracowników z Afganistanu.

Osoby z Afganistanu są ewakuowane z Kabulu do Uzbekistanu samolotami wojskowymi, a następnie samolotami cywilnymi do Polski.

Czytaj więcej: Afganistan, ewakuacja z Kabulu. Ile osób ewakuowali Amerykanie i sojusznicy

Do Afganistanu zgodnie z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy poleciał Polski Kontyngent Wojskowy, liczący do 100 osób, który ma wspierać ewakuację afgańskich współpracowników Polski i innych krajów NATO z tego kraju.

Autorka/Autor:pp/karol,kab

Źródło: PAP, TVN24

Pozostałe wiadomości

- Każdy, kto sprzedaje truciznę osobom, które nie są do tego przeszkolone, moim zdaniem ma krew na rękach tych osób, tych dzieci - mówił w rozmowie z Magdą Łucyan wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak. Jego zdaniem sklepy internetowe nie weryfikowały osób kupujących środki do zwalczania gryzoni. Powiedział, że złożył zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury. Później po południu wiceminister przekazał, że rozmawiał z platformami OLX i Allegro, i te zgodziły się na wycofanie ze sprzedaży internetowej środków do deratyzacji. Śledczy nadal ustalają, czy powodem śmierci i zatruć wśród dzieci w ostatnich dniach był środek do zwalczania gryzoni.

Nie żyje troje dzieci, dwoje jest w szpitalu. Wiceminister zawiadamia prokuraturę. Portale aukcyjne reagują

Nie żyje troje dzieci, dwoje jest w szpitalu. Wiceminister zawiadamia prokuraturę. Portale aukcyjne reagują

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24

Od 1 stycznia osobom, które ukończyły 100 lat, będzie przysługiwać świadczenie honorowe w wysokości 6246,13 złotych brutto miesięcznie, które co roku zostanie zwaloryzowane - wynika z ustawy podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Ponad 6000 złotych co miesiąc. Jest podpis prezydenta

Ponad 6000 złotych co miesiąc. Jest podpis prezydenta

Źródło:
PAP

Robert Fico i Donald Tusk spotkali się nieformalnie w Jaworzynie Tatrzańskiej przy granicy słowacko-polskiej. Kancelaria słowackiego szefa rządu poinformowała, że premierzy rozmawiali między innymi o zbliżającej się polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Nieformalne spotkanie premierów. Trzy godziny Tuska na granicy

Nieformalne spotkanie premierów. Trzy godziny Tuska na granicy

Źródło:
PAP

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk został zatrzymany przez agentów CBA w ramach śledztwa dotyczącego podejrzenia przestępstw i nieprawidłowości w Collegium Humanum - poinformował Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy ministra spraw wewnętrznych i administracji. Jackowi Sutrykowi "zostaną postawione zarzuty" - informuje prokuratura. - Prezydent Wrocławia wielokrotnie składał zeznania w tej sprawie – przekazała na konferencji prasowej Agata Dzikowska z biura prasowego Wrocławia.

Prezydent Wrocławia zatrzymany przez CBA. Urząd miasta komentuje

Prezydent Wrocławia zatrzymany przez CBA. Urząd miasta komentuje

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Na terenie wrocławskiego lotniska zatrzymano kolejną osobę w sprawie nieprawidłowości w nieistniejącym już Collegium Humanum. Prokurator Katarzyna Calów-Jaszewska z biura prasowego Prokuratury Krajowej potwierdziła, że chodzi o Mariana Dymalskiego, przewodniczącego rady nadzorczej portu lotniczego we Wrocławiu.

Kolejne zatrzymanie w sprawie Collegium Humanum

Kolejne zatrzymanie w sprawie Collegium Humanum

Źródło:
tvn24.pl/PAP

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na polecenie Prokuratury Krajowej zatrzymali Grzegorza W. - ustalił reporter "Czarno na białym" Artur Warcholiński. Mężczyzna jest podejrzewany w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości. Informację potwierdził rzecznik MSWiA Jacek Dobrzyński. "Obecnie trwają czynności procesowe z zatrzymanym" - napisał. Firma W. opłacała reklamy Dariusza Mateckiego, szczecińskiego posła PiS, w mediach społecznościowych - wynika z materiałów, które zgromadziła prokuratura.

Kolejne zatrzymanie w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Kolejne zatrzymanie w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Źródło:
TVN24

Kilkanaście ostatnich dni upływało nam pod znakiem stabilnej chłodnej i pochmurnej pogody. Od czasu do czasu padał deszcz, miejscami sypał także drobny śnieg. W świetle najnowszych prognoz już niedługo "sypnąć ma konkretnie". O nadchodzącym przedzimiu pisze dla nas synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

"Sypnąć ma konkretnie". Model pokazuje, że do Polski zbliża się śnieżyca

"Sypnąć ma konkretnie". Model pokazuje, że do Polski zbliża się śnieżyca

Źródło:
tvnmeteo.pl

Przedstawiciele służby zdrowia z Kolumbii Brytyjskiej potwierdzili pierwszy przypadek zakażenia ptasią grypą w Kanadzie. Zainfekowanym jest nastolatek. W ubiegłym tygodniu dziecko przyjęto do szpitala w Vancouver. Jego stan jest krytyczny. Źródło infekcji pozostaje nieznane.  

Nastolatek w stanie krytycznym z powodu ptasiej grypy. Źródło zakażenia nieznane 

Nastolatek w stanie krytycznym z powodu ptasiej grypy. Źródło zakażenia nieznane 

Źródło:
CNN, NBC News, tvn24.pl

Wiele wydatków podkomisji Antoniego Macierewicza budzi zdumienie. Jeden z członków podkomisji miał przejechać samochodem w sumie 314 tysięcy kilometrów. Tytułem zwrotu kosztów podróży pobrał z państwowej kasy, czyli z pieniędzy podatników, prawie 240 tysięcy złotych. Zresztą nie tylko on, bo wysoki zwrot otrzymała także sekretarz podkomisji i jej rzeczniczka prasowa.

Podkomisja Macierewicza wydała fortunę na przejazdy i hotele. Jeden z członków niemal osiem razy okrążył Ziemię

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Podczas budowy nowego komisariatu policji w Lublinie znaleziono niewybuch pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. W związku z tym w piątek ewakuowani zostaną okoliczni mieszkańcy – ponad 2,8 tysiąca osób.

Niewybuch pod komisariatem. Ewakuują prawie trzy tysiące mieszkańców

Niewybuch pod komisariatem. Ewakuują prawie trzy tysiące mieszkańców

Źródło:
PAP

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk został zatrzymany przez CBA w związku ze sprawą Collegium Humanum - poinformowało MSWiA. 46-latek urząd prezydenta miasta sprawuje już drugą kadencję. Co warto wiedzieć o Jacku Sutryku?  

Jacek Sutryk zatrzymany. Kim jest prezydent Wrocławia?

Jacek Sutryk zatrzymany. Kim jest prezydent Wrocławia?

Źródło:
PAP, Radio ZET, tvn24.pl, wroclaw.pl

W czwartek agenci CBA zatrzymali prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, którego w wyborach samorządowych poparły Koalicja Obywatelska i Nowa Lewica. Mariusz Witczak z KO powiedział, że "w tej kwestii nie może być świętych krów". Szefowa klubu Lewicy Anna Maria Żukowska przekazała, że jest zaniepokojona tym, że polityk z poparciem jej ugrupowania "być może parał się działalnością o charakterze korupcyjnym". Do sprawy odnosili się też Sławomir Mentzen (Konfederacja) oraz Cezary Tomczyk (KO).

Prezydent Wrocławia zatrzymany przez CBA. "W tej kwestii nie może być świętych krów"

Prezydent Wrocławia zatrzymany przez CBA. "W tej kwestii nie może być świętych krów"

Źródło:
TVN24, PAP

Ryan Borgwardt, zaginiony przed trzema miesiącami kajakarz, może przebywać w Europie Wschodniej – informują służby Green Lake w stanie Wisconsin. Zdaniem śledczych istnieje prawdopodobieństwo, że mógł sfingować własną śmierć i uciec z kraju. Świadczyć o tym mogą m.in. rejestry straży granicznej.  

Policja: poszukiwany od miesięcy kajakarz mógł upozorować własną śmierć i uciec do Europy Wschodniej

Policja: poszukiwany od miesięcy kajakarz mógł upozorować własną śmierć i uciec do Europy Wschodniej

Źródło:
CNN, BBC

Były wicemarszałek województwa śląskiego Bartłomiej Sabat pozostanie w areszcie. W czwartek zdecydował o tym katowicki sąd. Samorządowiec został aresztowany w związku z zarzutami korupcji. Ze stanowiska zrezygnował, jednak do przyjmowania łapówek się nie przyznał i złożył zażalenie na decyzję o areszcie.

Aresztowanie Bartłomieja Sabata. Jest decyzja sądu

Aresztowanie Bartłomieja Sabata. Jest decyzja sądu

Źródło:
PAP

Rafał Trzaskowski "w Dzień Niepodległości pojechał po rogale do Poznania" - twierdzi poseł PiS Jacek Sasin. Gdy ogłosił to na swoim profilu, wielu zaprzeczało, na co on opublikował rzekomy "dowód". Co naprawdę 11 listopada robił prezydent Warszawy?

Kiedy Trzaskowski "pojechał po rogale"? Sasin nie ma racji

Kiedy Trzaskowski "pojechał po rogale"? Sasin nie ma racji

Źródło:
Konkret24

„Uwaga! Awaria sieci komórkowej usunięta. Możesz już wykonywać połączenia wychodzące.” - poinformowało w specjalnym alercie w czwartek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Awaria sieci komórkowej usunięta. Drugi alert RCB

Awaria sieci komórkowej usunięta. Drugi alert RCB

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

W październiku Rada Polityki Pieniężnej ponownie odrzuciła wniosek o podwyżkę stóp procentowych o 200 punktów bazowych, który poparła jedynie członkini RPP Joanna Tyrowicz, a pozostali obecni na posiedzeniu byli przeciw - podał Narodowy Bank Polski. Innych wniosków nie składano.

Propozycja dużej podwyżki stóp procentowych. Podano wyniki głosowania RPP

Propozycja dużej podwyżki stóp procentowych. Podano wyniki głosowania RPP

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W czwartek przed południem Łukasz Ż. został przekazany polskim służbom na granicy z Niemcami. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na Trasie Łazienkowskiej. W piątek ma zostać przesłuchany przez prokuraturę.

Ekstradycja Łukasza Ż. Został przekazany polskim służbom

Ekstradycja Łukasza Ż. Został przekazany polskim służbom

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Kierująca samochodem osobowym najechała na tył ciągnika rolniczego. Kierowca stracił panowanie nad maszyną i wpadł do rowu. Zginął na miejscu.

Ciągnik wpadł do rowu, kierowca nie żyje

Ciągnik wpadł do rowu, kierowca nie żyje

Źródło:
tvn24.pl

Do niecodziennej sytuacji doszło na Pradze-Południe. Strażnicy miejscy patrolujący dzielnicę dostrzegli mężczyznę, któremu brakowało dolnej części garderoby. Okazało się, że zamierzał wstrzyknąć sobie heroinę.

Stał bez spodni, zamierzał wstrzyknąć sobie heroinę

Stał bez spodni, zamierzał wstrzyknąć sobie heroinę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tej nocy w części kraju na drogach może tworzyć się gołoledź. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed ryzykiem wystąpienia marznących opadów. Obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Niebezpieczna aura w części kraju. IMGW ostrzega

Niebezpieczna aura w części kraju. IMGW ostrzega

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Delegacja współpracowników Donalda Trumpa, w tym były sekretarz do spraw armii oraz dwóch emerytowanych generałów, przybyła do Warszawy, by spotkać się w czwartek z prezydentem Andrzejem Dudą, a także Rafałem Trzaskowskim. Rozmowy z prezydentem Warszawy rozpoczęły się wczesnym wieczorem. Ta wizyta "pokazuje, że Amerykanie są bardzo dalekowzroczni" - ocenił wiceszef MON Cezary Tomczyk.

Ludzie Trumpa w Warszawie. Rozmowy z Dudą i Trzaskowskim

Ludzie Trumpa w Warszawie. Rozmowy z Dudą i Trzaskowskim

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Tulsi Gabbard służyła w Iraku, zasiadała w Kongresie, a teraz ma zostać szefem amerykańskich służb wywiadowczych. "Nikt się nie spodziewał, że zostanie wybrana na to stanowisko" - wskazuje agencja Reutera, pisząc o jej niewielkim doświadczeniu w pracy wywiadowczej. Były ambasador Polski w USA Marek Magierowski widzi w tym "bardzo niepokojący sygnał". Kim jest Gabbard i dlaczego budzi kontrowersje?

Tulsi Gabbard ma być szefem Wywiadu Narodowego USA. "Bardzo niepokojący sygnał"

Tulsi Gabbard ma być szefem Wywiadu Narodowego USA. "Bardzo niepokojący sygnał"

Źródło:
Reuters, CNN, PAP, tvn24.pl

Były dziennikarz Fox News Pete Hegseth ma zostać sekretarzem obrony w nowej administracji Donalda Trumpa. Nominacja ta wywołała konsternację w Waszyngtonie. Niektórzy urzędnicy nie mieli pojęcia, kim jest Hegseth i przyjęli tę decyzję ze sporym zaskoczeniem. Zauważa się, że wybór Hegsetha może budzić niepokój wśród europejskich sojuszników z powodu jego stanowiska wobec NATO.

NATOsceptyk, Amerykę nazwał "numerem alarmowym Europy". Pete Hegseth ma być szefem Pentagonu

NATOsceptyk, Amerykę nazwał "numerem alarmowym Europy". Pete Hegseth ma być szefem Pentagonu

Źródło:
CNN, Reuters, Politico, tvn24.pl

W środę w miejscowości Jedlińsk koło Radomia dachowała karetka pogotowia ratunkowego. W wyniku wypadku na miejscu zginął ratownik z pogotowia w Białobrzegach, a kierowca ambulansu trafił do szpitala. W mediach społecznościowych tragicznie zmarłego pożegnali koledzy po fachu.

Zginął w wypadku karetki pod Radomiem. "Setki osób przeszkolił, tysiące uratował"

Zginął w wypadku karetki pod Radomiem. "Setki osób przeszkolił, tysiące uratował"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kto byłby lepszym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta - Rafał Trzaskowski czy Radosław Sikorski? Według najnowszego sondażu IBRiS dla Radia ZET większość badanych stawia na prezydenta Warszawy. Co mówią inne badania?

Rafał Trzaskowski czy Radosław Sikorski. Najnowszy sondaż

Rafał Trzaskowski czy Radosław Sikorski. Najnowszy sondaż

Źródło:
tvn24.pl
Oficerowie ABW i nielegalna inwigilacja za rządów PiS. Mamy kluczowe nagrania

Oficerowie ABW i nielegalna inwigilacja za rządów PiS. Mamy kluczowe nagrania

Źródło:
tvn24.pl, Onet
Premium

Marek Wojtuń został ósmym zwycięzcą polskich "Milionerów". Grę o milion rozpoczął we wtorkowym odcinku, kiedy był pytany między innymi o znajomość słownika, brytyjską legendę oraz o rodzaj pająka. W środę do ostatniego pytania dotarł bez żadnego koła ratunkowego.

Marek Wojtuń zwycięzcą "Milionerów"

Marek Wojtuń zwycięzcą "Milionerów"

Źródło:
Milionerzy TVN