Michał Dworczyk

Michał Dworczyk

Prokuratura sprawdza, skąd wyciekały informacje wagi państwowej i politycznej. Tropy prowadza do prywatnej skrzynki Michała Dworczyka, ale działania prokuratury mogą dotknąć samego premiera Mateusza Morawieckiego. Barbara Sobska.

Od dwóch lat przez kanał Poufna Rozmowa wycieka do sieci korespondencja premiera i najważniejszych osób z jego otoczenia. Afera mailowa pozostaje jednak niewyjaśniona, przemilczana i wyparta przez obóz rządzący. Czy zajmie się nią powołana na podstawie "lex Tusk" komisja ds. badania rosyjskich wpływów?

Z maili Michała Dworczyka, byłego już szefa kancelarii premiera, wynika, że istniał i działał układ z narodowcami na rzecz Andrzeja Dudy w czasie, kiedy walczył o reelekcję. Cel był jasny: atakować Rafała Trzaskowskiego. Dogadywanie się z różnymi środowiskami samo w sobie naganne nie jest, ale problem pojawia się, kiedy wykorzystuje się do tego instytucje państwowe. Sylwia Piestrzyńska.

Pół roku temu ogłaszał, że już tylko krótko będzie w kancelarii premiera, potem odejdzie. Minister Michał Dworczyk po dymisji z funkcji szefa kancelarii miał być po prostu parlamentarzystą, ale wydaje się, że w KPRM się zasiedział - z rządową funkcją i przywilejami. Kolejne maile z jego skrzynki wyciekają, a minister trwa. Dawid Rydzek.

Jest śledztwo prokuratury w sprawie maila Michała Dworczyka, w którym pułkownik Krzysztof Gaja przesyła niejawne informacje NATO na prywatną skrzynkę ówczesnego szefa kancelarii premiera. Co na to rząd i Solidarna Polska? Niewiele. Na pytania odpowiadają zdawkowo i niechętnie. Barbara Sobska.