Doniesienia o próbach cyberataków na NIK. Komentarze polityków w "Kawie na ławę"

Źródło:
TVN24
Leszczyna: Zjednoczona Prawica jest absolutnie rozhisteryzowana
Leszczyna: Zjednoczona Prawica jest absolutnie rozhisteryzowana TVN24
wideo 2/8
Leszczyna: Zjednoczona Prawica jest absolutnie rozhisteryzowana TVN24

Nieoficjalne doniesienia o próbach cyberataków na urządzenia pracowników Najwyższej Izby Kontroli komentowali w niedzielę w "Kawie na ławę" w TVN24 politycy. Zdaniem posłów opozycji, w tej sprawie powinna zostać powołana komisja śledcza. Przedstawiciele władz argumentowali, że istnieje już sejmowa Komisja do spraw Służb Specjalnych.

Według nieoficjalnych informacji TVN24, 544 urządzenia Najwyższej Izby Kontroli próbowano zaatakować 7300 razy. Chodzi o telefony, komputery i tablety. Urządzenia te należały do kontrolerów, kierowców, pracowników administracji. Do ataków miało dojść w ciągu niemal dwóch lat - w 2020 i 2021 roku. Wśród urządzeń, które były celem tych działań, około 100 należało do kontrolerów.

Urzędnicy NIK są w kontakcie z działającym przy Uniwersytecie w Toronto Citizen Lab - kanadyjskim laboratorium, które potwierdziło między innymi dotychczasowe ataki Pegasusem w Polsce.

W opinii ekspertów, z posiadanych przez nich danych nie wynika jednoznacznie, że do ataków na urządzenia pracowników NIK doszło z pomocą Pegasusa używanego w Polsce, choć nie można tego wykluczyć. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Kilka tysięcy cyberataków na NIK. Nieoficjalne ustalenia >>>

Leszczyna: nikt już tam nie wie, kto kogo śledzi

Doniesienia te komentowali w programie "Kawa na ławę" w TVN24 politycy. Posłanka Koalicji Obywatelskiej Izabela Leszczyna stwierdziła, że "z polityczną histerią mamy do czynienia w obozie władzy". - Zjednoczona Prawica jest absolutnie rozhisteryzowana, ponieważ nikt już tam nie wie, kto kogo śledzi, kto kogo podsłuchuje właściwie i kto na kogo ma haki - dodała.

- Jeśli potwierdzą się te doniesienia - i to nie musi być wcale Pegasus - jeśli się okaże, że jakimkolwiek innym środkiem inwigilacji konstytucyjny organ państwa, jakim jest Najwyższa Izba Kontroli, był inwigilowany przez rząd, który jest przecież i ma być kontrolowany przez NIK, to to jest atak PiS-u na państwo polskie - stwierdziła.

ZOBACZ WIĘCEJ: "Nigdy nie widziałem takiej skali incydentu. Zakres ataków jest rekordowy"

Trela: Kaczyński chciałby tak sterować obywatelami jak steruje premierem

Zdaniem posła Lewicy Tomasza Treli "to obnaża tchórzostwo Jarosława Kaczyńskiego". - Tchórzostwo, które przejawia się w utrzymaniu za wszelką cenę władzy, a żeby utrzymać władzę, państwo pod przywództwem Kaczyńskiego stosuje podsłuchy. Nie stosuje podsłuchów tylko wobec opozycji, co już jest skandaliczne, tylko zaczyna podsłuchiwać pracowników, którzy robią ciężką pracę, pracując w Najwyższej Izbie Kontroli od kilkunastu, kilkudziesięciu lat, którzy pracowali za różnych rządów i wykonują sumiennie swoją pracę zgodnie z przyrzeczeniem pracownika Najwyższej Izby Kontroli - mówił.

- Kontrola zawsze ma służyć władzy, wytykać im błędy, ale wskazywać również nieprawidłowości i mechanizmy, które rozwiązują te nieprawidłowości, a Kaczyński tego nie chce słuchać, bo on by chciał mieć państwo indywidualnie sterowane przez siebie swoim własnym pilotem. Chciałby tak sterować obywatelami jak steruje premierem, prezydentem i tak dalej - powiedział polityk.

Trela stwierdził, że "komisja śledcza w tej sprawie powinna powstać natychmiast, bo naprawdę mamy do czynienia ze zgnilizną obozu kiedyś zjednoczonej, dzisiaj popękanej prawicy".

Trela: żeby utrzymać władzę, państwo pod przywództwem Kaczyńskiego stosuje podsłuchy
Trela: żeby utrzymać władzę, państwo pod przywództwem Kaczyńskiego stosuje podsłuchyTVN24

Stachowiak-Różecka: obrady komisji musiałyby być tajne

Posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka odpowiadała, że zdaniem ekspertów "to jest zwyczajnie niemożliwe", aby doszło do ataków w takiej skali Pegasusem. - Ja naprawdę z powagą się temu przyglądam i z uwagą, ale sami państwo to sprowadzacie do absurdu, dlatego że forsujecie tezę, że oto Prawo i Sprawiedliwość i Zjednoczona Prawica zakupują i używają narzędzi tego rodzaju jak Pegasus, żeby tropić opozycję (by sprawdzać - red.), jaki oni mają tam program i plany. Szanowni państwo, o waszym programie i planach to ja już wiele lat czekam i chętnie posłucham - powiedziała.

- Niepotrzebne są do tego podsłuchy, po prostu wyjdźcie i to opowiedzcie - dodała posłanka PiS, zwracając się do przedstawicieli opozycji.

Przypomniała, że w Sejmie funkcjonuje Komisja do spraw Służb Specjalnych i "to ona w pierwszej kolejności powinna się tą sprawą zajmować". - Natomiast gdy chodzi o komisję śledczą, moje wątpliwości są bardzo proste. To jest materia, która w dużej mierze, żeby ją zbadać, korzystałaby z materiałów tajnych i te obrady komisji musiałyby być tajne, więc pytanie, jak by to się przysłużyło opinii publicznej, skoro wszystko byłoby utajnione? - pytała.

Stachowiak-Różecka: te obrady komisji musiałyby być tajne. Pytanie, jak to by się przysłużyło opinii publicznej
Stachowiak-Różecka: te obrady komisji musiałyby być tajne. Pytanie, jak to by się przysłużyło opinii publicznejTVN24

Zgorzelski pyta o skalę podsłuchów i bezpieczeństwo obywateli

Wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL-Koalicji Polskiej Piotr Zgorzelski stwierdził, że NIK to "oczy i uszy Sejmu, czyli posłów, a w sposób pośredni także obywateli". - Ten organ kontroli państwa, jakim jest NIK, był podsłuchiwany przez służby tego państwa. Oczywiście dzisiaj to jeszcze warunkujemy, bo nie ma co do tego pełnych dowodów, ale podejrzenie jest bardzo mocne - powiedział.

- Jeżeli się okaże, że ponad pięćset razy były infekowane telefony kontrolerów i było ponad siedem tysięcy incydentów, a "peaki" (szczyty - red.) tych incydentów przypadają akurat na czas, kiedy badane przez Najwyższą Izbę Kontroli były wybory kopertowe, czy też Fundusz Sprawiedliwości, to naprawdę już obracanie w żart przez posłów Prawa i Sprawiedliwości tego wszystkiego niestety się nie uda - ocenił. - Wtedy będzie konstatacja taka, że przez siedem lat PiS zbudowało aparat bezpieczeństwa, który jest w stanie podsłuchiwać nie tylko przestępców, a także opozycję, ale przede wszystkim zwykłych obywateli - dodał.

Jego zdaniem trzeba "bardzo mocno stawać przeciwko temu, co Prawo i Sprawiedliwość robi". - Nie możemy być obojętni - mówił Zgorzelski. Stwierdził, że jeśli powstanie komisja śledcza w Sejmie, to powinna rozwiązać te sprawy i "pokazać opinii publicznej jak dzisiaj zostały naruszone standardy demokratyczne".

Zgorzelski: organ kontroli państwa, jakim jest NIK, był podsłuchiwany przez służby tego państwa
Zgorzelski: organ kontroli państwa, jakim jest NIK, był podsłuchiwany przez służby tego państwaTVN24

Sroka: w najbliższych dniach będziemy dowiadywać się o kolejnych takich sytuacjach

- Dzisiaj nie ma możliwości innej do tego, aby wyjaśnić te kwestie, ponieważ gdyby to rzeczywiście były jedynie osoby ze strony opozycyjnej, które mogłyby chcieć rozkręcać tego typu podejrzenia w stosunku do rządzących, ale tutaj mamy również sytuację taką, gdzie pan minister Ardanowski również takie wątpliwości posiada - mówiła posłanka Porozumienia Magdalena Sroka.

Jej zdaniem jedynym krokiem do wyjaśnienia sprawy inwigilacji jest powołanie komisji śledczej, "na którą niestety rządzący i PiS nie będą chcieli się zgodzić ze względu na jedną bardzo ważną kwestię - ponieważ dokonali zakupu systemu Pegasus będąc przekonanymi, że jest to tak świetne urządzenie, które nie pozostawi śladów inwigilacji".

- Mam wrażenie, że w najbliższych dniach będziemy dowiadywać się o kolejnych takich sytuacjach, dlatego komisja śledcza jest bardzo potrzebna - dodała.

Sroka: PiS nie będzie chciało się zgodzić na komisję śledczą
Sroka: PiS nie będzie chciało się zgodzić na komisję śledcząTVN24

Dera: te sprawy powinny być wyjaśnione

Prezydencki minister Andrzej Dera stwierdził, że "sprawa wykorzystywania technik operacyjnych interesuje pana prezydenta i te sprawy powinny być wyjaśnione". - Dla mnie jest bardzo mało prawdopodobne to, co mówią przedstawiciele Najwyższej Izby Kontroli, aby to w skali kilkuset numerów, czy urządzeń, tak jak oni mówili, była tego typu technika stosowana - powiedział. Przypomniał, że zgodnie z prawem, techniki operacyjne można stosować za zgodą sądu.

- Wolałbym najpierw poczekać na fakty, niż opowiadać, tak jak niektórzy tutaj państwo w kategoriach takich "co prawda to nie jest jeszcze potwierdzone", ale już ze swoim przekazem jedziecie - ocenił.

Również stwierdził, jak posłanka Stachowiak-Różecka, że komisja śledcza nie mogłaby upublicznić tych spraw. - Techniki operacyjne są chronione tajemnicą państwową i nie można z tego zwolnić. Natomiast bez problemu można się dowiedzieć w Komisji do spraw Służb Specjalnych - powiedział. Zapytał opozycję, "dlaczego nie chce z tego korzystać i za wszelką cenę chce odgrywać jakiś teatr w parlamencie", na co posłanka Leszczyna odpowiedziała, że takie pytania były zadawane na komisji oraz przez dziennikarzy.

Dera: sprawa wykorzystywania technik operacyjnych interesuje pana prezydenta i te sprawy powinny być wyjaśnione
Dera: sprawa wykorzystywania technik operacyjnych interesuje pana prezydenta i te sprawy powinny być wyjaśnioneTVN24

Informację o próbach cyberataków na NIK jako pierwsze podało RMF FM. Stwierdziło, że "doszło do ponad 6 tysięcy ataków systemem Pegasus". Przekazało, że "największe wzmożenie wykrytych działań odnotowano tuż po wyborach prezydenckich w 2020 roku, gdy NIK zapowiedziała kontrolę głosowania kopertowego". Wymieniono, że do drugiej fali ataków miało dojść jesienią 2021, gdy kontrolerzy NIK zakończyli prace nad raportem dotyczącym kontroli Funduszu Sprawiedliwości. Do tych informacji odniósł się rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Powiedział, że "insynuacje inspirowane przez Mariana Banasia, dotyczące rzekomej inwigilacji przez służby specjalne pracowników NIK, są nieprawdziwe". 

Autorka/Autor:mart/adso

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości

Łotewska armia rozpoczęła kopanie rowów przeciwczołgowych wzdłuż granicy z Rosją. Pierwszy odcinek ma być ukończony w ciągu czterech miesięcy. Docelowo wzdłuż granicy Łotwy z Rosją i Białorusią ma powstać łańcuch umocnień, w którego skład wejdą sztuczne i naturalne przeszkody - bagna, lasy i rzeki.

Łotewska armia zaczęła kopać rowy przeciwczołgowe wzdłuż granicy z Rosją

Łotewska armia zaczęła kopać rowy przeciwczołgowe wzdłuż granicy z Rosją

Źródło:
PAP

W Ukrainie mamy do czynienia ze zderzeniem dwóch parametrów - ilością i jakością. (...) Na poziomie ilości moim zdaniem nie można próbować konkurować z Rosją. Trzeba szukać jakościowych rozwiązań - mówił w "Faktach po Faktach" gen. Stanisław Koziej. Jerzy Marek Nowakowski wskazał z kolei trzy scenariusze rozstrzygnięcia wojny, które są według niego najbardziej prawdopodobne.

Generał Koziej o "najważniejszym parametrze" wojny w Ukrainie

Generał Koziej o "najważniejszym parametrze" wojny w Ukrainie

Źródło:
TVN24

Burze z ulewami nawiedziły w czwartek wschodnią Chorwację. Jak przekazały lokalne media, woda szybko wypełniła ulice miasta Slavonski Brod, porywając ze sobą samochody. Żywioł przyniósł ze sobą również intensywne opady gradu.

Auta spływały ulicami, miasto pokryła płachta gradu

Auta spływały ulicami, miasto pokryła płachta gradu

Źródło:
PAP, startnews.hr

Donald Trump po ewentualnym zwycięstwie w wyborach zamierza zażądać od państw NATO zwiększenia wydatków na obronność do poziomu trzech procent PKB, jako cenę dalszego zobowiązania USA na rzecz obrony Europy - podał w piątek brytyjski "The Times". Trumpa zainspirować miał do tego prezydent Andrzej Duda.

"The Times": po rozmowie z Dudą Trump chce zażądać od państw NATO trzech procent PKB na obronność

"The Times": po rozmowie z Dudą Trump chce zażądać od państw NATO trzech procent PKB na obronność

Źródło:
PAP

Węże coraz częściej atakują mieszkańców południowej Chorwacji. Do ostatniego ataku doszło w tym tygodniu, kiedy to gad pokąsał kobietę na jej własnym podwórku. W kraju żyją trzy gatunki jadowitych żmij, których populacje stają się coraz większe.

Ataki jadowitych węży coraz częstsze w Chorwacji. "Mieszkańcy są zaniepokojeni"

Ataki jadowitych węży coraz częstsze w Chorwacji. "Mieszkańcy są zaniepokojeni"

Źródło:
PAP, Slobodna Dalmacija, dnevno.hr

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 13 przy ulicy Vogla w Wilanowie. Samochód osobowy uderzył w drzewo, po czym stanął w płomieniach. Jak informuje straż pożarna, w wyniku wypadku zginęły trzy osoby.

Samochód wbił się w drzewo i spłonął. Nie żyją trzy osoby

Samochód wbił się w drzewo i spłonął. Nie żyją trzy osoby

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W naszych czasach prawo, a zwłaszcza jego interpretacja, staje się narzędziem walki politycznej - mówiła w "Faktach po Faktach" profesor Ewa Łętowska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, była rzeczniczka praw obywatelskich. Oceniła, że mamy obecnie do czynienia z "horrorem prawniczym".

Profesor Ewa Łętowska o "horrorze prawniczym"

Profesor Ewa Łętowska o "horrorze prawniczym"

Źródło:
TVN24

Policja szuka mężczyzny, który dziś rano strzelił w Krakowie z wiatrówki do przypadkowego przechodnia. Zajście zarejestrował monitoring. Sprawca po chwili uciekł. Poszkodowanym jest 23-letni mężczyzna. 

Strzelił z wiatrówki do przypadkowego przechodnia. Poszkodowany 23-latek trafił do szpitala

Strzelił z wiatrówki do przypadkowego przechodnia. Poszkodowany 23-latek trafił do szpitala

Źródło:
tvn24.pl

Policjanci ustalili tożsamość osoby, której ciało zostało odnalezione w spalonym samochodzie w powiecie nowotomyskim (woj. wielkopolskie). - To 44-mężczyzna, był poszukiwany - przekazał młodszy aspirant Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W aucie znaleźli zwęglone ciało. Już wiadomo, kto zginął

W aucie znaleźli zwęglone ciało. Już wiadomo, kto zginął

Źródło:
tvn24.pl/PAP

Przeciętna oczekiwana długość życia dla nowonarodzonego dziecka w Unii Europejskiej wyniosła w 2023 roku 81,5 lat - przekazał Eurostat. To o 0,9 roku więcej niż w 2022 roku. Polska uplasowała się poniżej średniej unijnej.

Oczekiwana długość życia w Unii Europejskiej. Jak wypadła Polska?

Oczekiwana długość życia w Unii Europejskiej. Jak wypadła Polska?

Źródło:
PAP

Rosjanie wycofali około 40 samolotów różnego typu z lotniska w Kuszczewsku na obiekty bardziej oddalone od linii frontu - przekazało w piątkowej aktualizacji wywiadowczej brytyjskie ministerstwo obrony. Powodem miał być ukraiński atak na to lotnisko, do którego doszło w ostatnią sobotę.

Brytyjski wywiad: Rosjanie wycofują samoloty, powodem ukraiński atak

Brytyjski wywiad: Rosjanie wycofują samoloty, powodem ukraiński atak

Źródło:
PAP

Rosyjscy żołnierze weszli do bazy lotniczej 101, położonej w pobliżu międzynarodowego lotniska Diori Hamani w stolicy Nigru, Niamey. Stacjonują w niej także wojska USA - poinformował w piątek Reuters, cytując anonimowego, wysokiego rangą amerykańskiego urzędnika do spraw obrony.

Siły rosyjskie weszły do bazy, w której są wojska USA

Siły rosyjskie weszły do bazy, w której są wojska USA

Źródło:
PAP

Gostyńska policja odzyskała warte 40 tysięcy złotych instrumenty brytyjskich muzyków z zespołu Metasoma. Artyści wysłali je kurierem do Polski. Gdy przyjechali do studia nagraniowego w Gostyniu (woj. wielkopolskie), dowiedzieli się, że instrumenty zaginęły.

Przyjechali nagrać płytę, w Polsce zaginęły ich instrumenty

Przyjechali nagrać płytę, w Polsce zaginęły ich instrumenty

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W kwietniu w Turcji średnioroczny wskaźnik inflacji wzrósł do 69,8 procent - poinformował w piątek turecki urząd statystyczny. W ujęciu miesięcznym najbardziej zdrożały wyroby tytoniowe i alkohol - o prawie 10 procent.

Inflacyjne szaleństwo. Wzrost o prawie 70 procent

Inflacyjne szaleństwo. Wzrost o prawie 70 procent

Źródło:
PAP

Kierowca samochodu osobowego wjechał najpierw w kobietę z dzieckiem, a potem uderzył w ścianę budynku w Gdańsku. Z ustaleń policjantów wynika, że 50-latek zasłabł za kierownicą. Mężczyzna był trzeźwy. Na miejscu pracuje policja. Zdjęcia ze zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samochód wjechał w pieszych, a potem w budynek

Samochód wjechał w pieszych, a potem w budynek

Źródło:
tvn24.pl

Ogród zoologiczny w Lubinie przekazał za pomocą mediów społecznościowych informację o śmierci kozy, która umarła po ostrym zatruciu. Z wpisu wynika, że zwierzę było dokarmiane przez odwiedzających ogród.

Przyszli do zoo, karmili kozę. Zwierzę nie przeżyło

Przyszli do zoo, karmili kozę. Zwierzę nie przeżyło

Źródło:
tvn24.pl

W czwartek późnym wieczorem na niebie nad Polską można było zobaczyć nietypowe zjawisko. Była to rozległa, jasna chmura, kierująca się na północ. Jej zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24. Pojawiły się pytania na temat tego, co mogło być przyczyną tego widoku.

Tajemnicze światło na niebie. Co leciało nad Polską

Tajemnicze światło na niebie. Co leciało nad Polską

Aktualizacja:
Źródło:
"Z głową w gwiazdach", tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Funkcjonariusze Państwowej Służby Granicznej Ukrainy uniemożliwili przemyt cennych skrzypiec. Próbowano przewieźć je w bagażniku przez ukraińsko-polskie przejście graniczne. Instrument ma być dziełem włoskiego lutnika Antonio Stradivariego. Skierowano je do ekspertyzy.

Chcieli przewieźć przez granicę skrzypce Stradivariusa

Chcieli przewieźć przez granicę skrzypce Stradivariusa

Źródło:
PAP

Niebezpieczna sytuacja na drodze krajowej numer 50 w miejscowości Zawiszyn. Kierowca ciężarówki wyprzedzał, gdy z przeciwka jechał samochód osobowy. Gdyby kierujący autem nie zjechał z jezdni w ostatniej chwili, doszłoby do tragedii.

Ciężarówką wyprzedzał "na czołówkę". Nagranie

Ciężarówką wyprzedzał "na czołówkę". Nagranie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

IMGW wydał prognozę zagrożeń meteorologicznych. Weekend przyniesie dalsze burze, obejmujące swoim zasięgiem coraz więcej województw. Niebezpieczna aura towarzyszyć nam będzie także w przyszłym tygodniu.

Prognoza ostrzeżeń IMGW. Weekend pełen niebezpieczeństw

Prognoza ostrzeżeń IMGW. Weekend pełen niebezpieczeństw

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

W poszukiwaniu lepszej pogody Polacy rzucili się na nieruchomości w Hiszpanii. Dla części to też pomysł na zarobek. Eksperci przestrzegają jednak przed pułapkami, które czyhają na kupujących. Samego słońca też można mieć dość. - Przy 50 stopniach po prostu nie da się pracować, wiele biur jest zamkniętych. Polacy mają o to pretensje - mówi była pracownica biura nieruchomości. Niemile zaskoczyć potrafi też zima.

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Źródło:
tvn24.pl

Poseł rządowej narodowo-konserwatywnej partii Finowie, podejrzewany o strzelanie z broni palnej na ulicy przed restauracją w Helsinkach, został wyrzucony z klubu parlamentarnego. Decyzja o wykluczeniu Timo Vornanena była jednomyślna - przekazały w czwartek władze partii.

Poseł podejrzewany o strzelanie przed restauracją wyrzucony z klubu parlamentarnego

Poseł podejrzewany o strzelanie przed restauracją wyrzucony z klubu parlamentarnego

Źródło:
PAP

Te trzy dni maja to wielki maraton patriotyczno-historyczny, pokazujący, skąd idziemy, gdzie jesteśmy, ale może także i przede wszystkim dokąd zmierzamy - powiedział prezydent Andrzej Duda w przemówieniu na placu Zamkowym podczas uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 maja.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystości na Placu Zamkowym

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystości na Placu Zamkowym

Źródło:
PAP, TVN24

My robimy wielkie inwestycje, nie mówimy o nich tak wiele może jak nasi poprzednicy. Oni więcej mówili, mniej robili. My to odwróciliśmy - powiedział w piątek wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.

"My to odwróciliśmy". Kosiniak-Kamysz o przemówieniu Dudy

"My to odwróciliśmy". Kosiniak-Kamysz o przemówieniu Dudy

Źródło:
TVN24
"Jeśli Donald Tusk nie poprze naszych postulatów, protestów będzie więcej"

"Jeśli Donald Tusk nie poprze naszych postulatów, protestów będzie więcej"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Za pięć lat Lotnisko Chopina ma być gotowe do obsługi 30 milionów pasażerów rocznie. Wymaga to dużych inwestycji. Ale jaka nie byłaby ich skala stołeczny port lotniczy nie ma możliwości technicznych do przyjęcia większej liczby podróżnych. Z zapewnień przedstawiciela rządu jasno wynika, że po uruchomieniu Centralnego Portu Komunikacyjnego, warszawskie lotnisko powinno zostać zamknięte. 

Przyszłość Lotniska Chopina. 700 samolotów w ciągu doby, na więcej brakuje miejsca

Przyszłość Lotniska Chopina. 700 samolotów w ciągu doby, na więcej brakuje miejsca

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24