TVN24 | Polska

Niedzielski: Kaczyński jest za obowiązkowymi szczepieniami przeciw COVID-19

TVN24 | Polska

Autor:
js\mtom
Źródło:
TVN24
Niedzielski: prezes PiS jest zwolennikiem obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19 dla wszystkich
Niedzielski: prezes PiS jest zwolennikiem obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19 dla wszystkichTVN24
wideo 2/25
TVN24Niedzielski: kierownictwo PiS jest absolutnie zwolennikiem obowiązkowych szczepień

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24, że będzie przekonywał kierownictwo polityczne do wprowadzenia obowiązku szczepień przeciw COVID-19 dla nauczycieli i służb mundurowych. Przekazał też, że wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński jest zwolennikiem szczepień "nawet dla wszystkich".

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że "nie przestanie uważać, że obowiązek szczepień zarówno w grupach mundurowych, nauczycieli, bo wśród medyków już wprowadziliśmy, to są te obowiązki, które powinny mieć miejsce".

- Ja całe kierownictwo polityczne będę do tego przekonywał. Być może zaskoczę pana redaktora, ale kierownictwo polityczne Prawa i Sprawiedliwości jest absolutnie zwolennikiem obowiązkowych szczepień. Myślę, że nie trzeba ich przekonywać, w sensie kierownictwa, tylko trzeba przekonywać tych niedowiarków, których jednak jest niemało - mówił Niedzielski.

Dopytywany, czy wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński jest zwolennikiem obowiązku szczepień dla wszystkich, Niedzielski odparł: - Nawet dla wszystkich.

OGLĄDAJ ROZMOWĘ Z ADAMEM NIEDZIELSKIM W TVN24 GO

Pytany, czy jest możliwe, że Kaczyński przymusi własną partię i zaplecze polityczne rządu do tego, żeby przegłosowały ten obowiązek szczepień przeciwko COVID-19, minister zdrowia powiedział, że "to wszystko, po pierwsze, zależy od sytuacji epidemicznej".

- Zaczęliśmy tę rozmowę od bardzo katastroficznej wizji setek tysięcy zakażeń, ale chcę powiedzieć, że wczoraj Hiszpania chociażby pochwaliła się tym, że sprowadziła już covid do kategorii zachorowania grypowego. Mówi o tym też Izrael, który znosi kolejne restrykcje – mówił Niedzielski.

Dodał, że gdyby się okazało, że wariant koronawirusa omikron "nie jest tak zjadliwy jak poprzednie mutacje", to ta fala "być może będzie ostatnią, albo jedną z ostatnich fal, ponieważ tak uodporni populację, nie wywołując dużych kosztów, że będziemy mogli nieco lepiej patrzeć w przyszłość".

Czytaj relację z rozmowy Adama Niedzielskiego z Konradem Piaseckim

Autor:js\mtom

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Łukasz Gągulski/PAP

Pozostałe wiadomości