Redakcja TVN24 została wyróżniona nagrodą Beautiful Brain Award

Autor:
pp,
momo
Źródło:
tvn24.pl
Redakcja TVN24 wyróżniona nagrodą Beautiful Brain Award podczas I Polskiego Kongresu Neurologii i Psychiatrii
Redakcja TVN24 wyróżniona nagrodą Beautiful Brain Award podczas I Polskiego Kongresu Neurologii i PsychiatriiTVN24
wideo 2/3
TVN24Redakcja TVN24 wyróżniona nagrodą Beautiful Brain Award podczas I Polskiego Kongresu Neurologii i Psychiatrii

Podczas I Polskiego Kongresu Neurologii i Psychiatrii przyznano nagrody Beautiful Brain Award. W kategorii media wyróżniono redakcję TVN24 "za zaangażowanie w rozwój i zmianę postrzegania chorób mózgu w przestrzeni publicznej".

Dwudniowy I Polski Kongres Neurologii i Psychiatrii odbywał się pod patronatem profesor Agnieszki Słowik, krajowego konsultanta ds. neurologii, oraz profesora Piotra Gałeckiego, krajowego konsultanta ds. psychiatrii.

Jak napisano na oficjalnej stronie wydarzenia, jest to "platforma wspólnej wymiany poglądów, nowoczesnych form leczenia i nowych pozycji nozologicznych szczególnie w aspekcie najnowszej klasyfikacji ICD-11". "W każdej sesji występuje zawsze psychiatra i neurolog, a dyskusja jest nierozłącznym elementem każdego panelu. Tematyka spotkania obejmuje nie tylko strategie farmakologiczne w kluczowych chorobach neurologicznych, jak i psychiatrycznych, ale również zagadnienia farmakoekonomiki czy epidemiologii chorób mózgu" - dodano.

Redakcja TVN24 została wyróżniona nagrodą Beautiful Brain AwardZdjęcie organizatora

Nagrody Beautiful Brain Award. Redakcja TVN24 wyróżniona

Podczas pierwszego dnia kongresu "wybitnym postaciom polskiej neurologii, psychiatrii i mediów zaangażowanych w rozwój i zmianę postrzegania chorób mózgu" wręczono nagrody Beautiful Brain Award w trzech kategoriach: neurologia, psychiatria i media. 

Z dumą informujemy, że w kategorii media "za zaangażowanie w rozwój i zmianę postrzegania chorób mózgu w przestrzeni publicznej" wyróżniono redakcję TVN24.

Redakcja TVN24 została wyróżniona Beautiful Brain Award w kategorii mediaTVN24

- Myślę sobie, co jest dla nas w tym wszystkim najważniejsze: żeby ludzie, pacjenci, osoby zmagające się z kryzysami psychicznymi, nie czuli się nigdy wykluczeni. To jest nasza troska dziennikarska, żeby nie czuli się bezradni wobec systemu, który w wielu miejscach jest bardzo słaby, a bywa też nieludzki - mówiła podczas odbierania nagrody zastępczyni redaktora naczelnego TVN24 Brygida Grysiak. - I wreszcie, żeby pacjenci nie czuli się opuszczeni przez tych, którzy powinni się o nich upominać, czyli właśnie dziennikarzy, którzy rozumieją swoją pracę jako służbę w interesie społecznym - dodała.

Podziękowała tym, którzy "decydują się opowiadać nam o swoich problemach, bo to nie jest nigdy proste". - Dzięki temu, że oni to robią, a my jednocześnie pokazujemy na ekranach i w portalu numery pomocowe, to być może ktoś, kto siedzi przed telewizorem, albo właśnie czyta nasz portal zdecyduje się, by tam zadzwonić - powiedziała Grysiak.

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałabyś/chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc - zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Redakcja TVN24 została wyróżniona nagrodą Beautiful Brain AwardZdjęcie organizatora

W dziedzinie neurologii wyróżniono profesora Zbigniewa Stelmasiaka, a w dziedzinie psychiatrii profesora Andrzeja Czernikiewicza. 

ZOBACZ WYBRANE PUBLIKACJE REDAKCJI TVN24 I TVN24 GO:

>>> Joanna Górnikowska o przewlekłych zaburzeniach snu: Życie w ciągłym lęku: czy usnę? >>> Iga Dzieciuchowicz o cierpiących na migreny: Nie umierają, ale chcieliby. "Mózgowa masakra" >>> Rośnie liczba przypadków chorób neurologicznych. Prof. Mirosław Ząbek o przyczynach i leczeniu >>> Dominika Ziółkowska w rozmowie z osobami, które mierzą się z depresją: DepresJA. "Poczucie, że nie ma żadnej nadziei"

Zaślepka materiału TVN24GO
DepresJA. "Poczucie, że nie ma żadnej nadziei"
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

>>> Cykl w TVN24 GO "Depresja systemu" o funkcjonowaniu psychiatrii dziecięcej w Polsce >>> Dokument w TVN24 GO o walce ze stwardnieniem rozsianym: Selma Blair. Nieuleczalna optymistka

Zaślepka materiału TVN24GO
"Selma Blair. Nieuleczalna optymistka". Dokument
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp, momo

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości