Psychiatria

Psychiatria

Resort zdrowia chce skupić się na psychiatrii dziecięcej

To jedna z najważniejszych spraw dla resortu zdrowia: psychiatria dziecięca. Że jest w dramatycznym stanie to wiadomo od dawna. Zmiana ma być systemowa – pieniędzy i specjalistów też ma być więcej. Przede wszystkim chodzi o to, by młode osoby w pierwszej kolejności trafiały do psychologów w poradniach blisko domu. Anna Wilczyńska.

Długie kolejki do psychiatrów dziecięcych

Niezmiennie utrzymuje się tragiczny stan psychiatrii dziecięcej. W szpitalu w Siedlcach z pracy zrezygnowała jedyna psychiatra dziecięca. Nowa już jest, ale na razie pracuje tylko dwa dni w tygodniu. Najbliższy wolny termin ma prawie za rok. Łukasz Wieczorek.

Новий уряд фінансуватиме телефон довіри для дітей та молоді 116 111  

Телефон довіри для дітей та молоді - 116 111 - з 2024 року фінансуватиметься новим урядом на 100 відсотків, - заявив у п’ятницю депутат від "Громадянської коаліції" Артур Лонцький. "Треба підтримувати наймолодших. Телефон довіри - це базова форма допомоги молодим людям, які перебувають у психічній кризі", - сказав він. 

Inwestowanie w psychiatrię jest "politycznie nierentowne"

- W pewnym momencie polityka dostrzegła seniorów, którzy są aktywni społecznie i są politycznie "użyteczni". Schizofrenicy natomiast są dla polityków nierentowni - opowiada francuski dokumentalista Nicolas Philibert w rozmowie z Tomaszem-Marcinem Wroną. Jego najnowszy film "Adamant" stał się drugim kinowym dokumentem, docenionym Złotym Niedźwiedziem na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.