Prezydent wylądował w Afryce. W planach podpisanie dziewięciu umów bilateralnych

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Dziewięć umów bilateralnych. Prezydent o celach wyjazdu do Afryki
Dziewięć umów bilateralnych. Prezydent o celach wyjazdu do AfrykiTVN24
wideo 2/9
Dziewięć umów bilateralnych. Prezydent o celach wyjazdu do AfrykiTVN24

Prezydent Andrzej Duda w niedzielny wieczór przybył do stolicy Kenii - Nairobi. To pierwszy etap jego podróży do Afryki, na którą złożą się również wizyty w Rwandzie i Tanzanii. Przed wylotem przekazał, że będzie prowadził rozmowy o sytuacji w naszej części Europy, w tym o wojnie w Ukrainie, a także o polskich interesach gospodarczych. Poinformował też, że ma zostać tam podpisanych dziewięć umów dwustronnych.

W niedzielę prezydent Andrzej Duda z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczynają wizytę w Afryce Wschodniej. Podczas niedzielnego briefingu przed wylotem Duda podkreślił, że to kontynuacja "naszej misji międzynarodowej, jeśli chodzi o budowanie relacji z krajami afrykańskimi". Stwierdził, że proces ten został rozpoczęty przez niego w 2017 roku w ramach oficjalnej wizyty w Etiopii.

Wskazywał, że głównym celem tych działań była promocja polskich interesów gospodarczych, a teraz doszły do tego także rozmowy o sytuacji w naszej części Europy, w tym o wojnie w Ukrainie.

Jak mówił, podczas wizyty zostanie podpisanych dziewięć umów bilateralnych. - Jedzie z nami przedstawiciel ministerstwa spraw zagranicznych pan minister Andrzej Szejna, który będzie to realizował - powiedział.

Prezydent zaznaczył, że rozmowy dotyczyć będą także polskiej pomocy rozwojowej dla krajów Afryki, współpracy w sektorach: rolniczym, IT, ekologicznym, ochrony środowiska, fintechu, podatkowym, policji i wojskowym. Dodał, że ten ostatni dotyczy również potencjalnego eksportu polskiego uzbrojenia.

Cel polityczny to - mówił Duda - głównie "niesienie świadectwa o sytuacji w naszej części Europy, o rosyjskiej agresji na Ukrainę, wyjaśniania, skąd bierze się kryzys żywnościowy w Afryce". Podkreślił, że rozmowy będą dotyczyć też rosyjskiej propagandy, dezinformacji oraz mówienia o tym, że to właśnie ten kraj "gwałci porządek ustalony po II wojnie światowej".

Plan wizyty: Kenia, Rwanda i Tanzania

Kancelaria Prezydenta RP podała wcześniej plan wizyty Andrzeja Dudy we wschodniej Afryce. Prezydent odwiedzi trzy państwa: Republikę Kenii, Republikę Rwandy i Zjednoczoną Republikę Tanzanii. Oficjalne punkty programu rozpoczynają się w poniedziałek.

Prezydentowi towarzyszy pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. 5 i 6 lutego (poniedziałek i wtorek) będą przebywać w Kenii, od 6 do 8 lutego (od wtorku do czwartku) w Rwandzie, a 8 i 9 lutego (czwartek i piątek) w Tanzanii.

Czytaj też: W zamian za dostęp do morza Etiopia ma uznać nieuznawany przez innych kraj

Prezydent Andrzej Duda w Kenii. Plan wizyty

W poniedziałek o godzinie 9 polskiego czasu (11 czasu lokalnego) odbędzie się ceremonia oficjalnego powitania przez prezydenta Kenii Williama Samoei Ruto oraz jego małżonkę. W spotkaniu w pałacu prezydenckim w Nairobi wezmą udział dziennikarze, którzy nie będą jednak obecni podczas późniejszych rozmów obu przywódców oraz polskiej delegacji.

Na godzinę 10.25 polskiego czasu zaplanowano ceremonię podpisania "dokumentów dwustronnych w obecności prezydentów", po którym nastąpi spotkanie prezydentów z dziennikarzami.

Czytaj też: ISW: Moskwa ma nowy plan na działanie w Afryce

O godzinie 12.30 Andrzej Duda i William Ruto wezmą udział w "polsko-kenijskim dialogu gospodarczym wysokiego szczebla", a następnie złożą wieniec pod narodowym monumentem w parku Uhuru Gardens. Pomnik upamiętnia uzyskanie przez to państwo niepodległości od Wielkiej Brytanii.

Tego samego dnia, o godzinie 16.45, prezydent RP i jego małżonka spotkają się z przedstawicielami Polonii i wręczą odznaczenia państwowe w rezydencji ambasadora.

We wtorek 6 lutego Andrzej Duda około godziny 9.45 polskiego czasu złoży wizytę w Centrum Szkoleń Strażackich i Ratunkowych w Kiambu nieopdal Nairobi.

Prezydent Andrzej Duda w Rwandzie. Plan wizyty

Andrzej Duda rozpocznie swoją wizytę w Kigali, stolicy Rwandy, o godzinie 10 czasu polskiego (11 czasu lokalnego) - zostanie powitany przez prezydenta Paula Kagamę i jego małżonkę na dziedzińcu prezydenckiej kancelarii. Przywódcy będą później rozmawiać w "cztery oczy". Dziennikarze nie zostaną wpuszczeni także na spotkanie plenarne delegacji pod przewodnictwem obu prezydentów.

O godzinie 11.15 polskiego czasu na tarasie w ogrodach kancelarii prezydenta odbędzie się ceremonia "podpisania dokumentów dwustronnych w obecności prezydentów", po którym zaplanowano spotkanie z dziennikarzami. O 12.15 Andrzej Duda złoży wieniec w miejscu pamięci poświęconemu ludobójstwu w Rwandzie.

Czytaj też: Ukraiński deputowany o wypowiedzi Dudy: wierzę w to, że to był incydent

O 14.30 prezydent RP weźmie udział w polsko-rwandyjskim "okrągłym stole gospodarczym", po którym odwiedzi hutę cyny Luna Smelter w Kigali.

W czwartek 8 lutego o godzinie 12.30 polskiego czasu prezydent RP odwiedzi Sanktuarium Matki Bożej Słowa w Kibeho, niecałe 100 kilometrów na południe od Kigali (prowadząca tam droga ma ponad 150 kilometrów długości). W tej samej miejscowości o godzinie 13 odwiedzi ośrodek dla niewidomych dzieci.

Prezydent Andrzej Duda w Tanzanii. Plan wizyty

Ostatnim afrykańskim krajem, który odwiedzi w najbliższym tygodniu prezydent Duda, będzie Tanzania. Zostanie oficjalnie powitany przez prezydent Samię Suluhu Hassan w piątek 9 lutego o godzinie 8 polskiego czasu na placu Barack Obama Drive przed pałacem prezydenckim w stolicy kraju Dar es Salaam. Następnie przywódcy odbędą rozmowę "w cztery oczy", po której zaplanowano spotkanie plenarne delegacji pod przewodnictwem obojga polityków.

Czytaj też: "Niepoważne" działanie prezydenta. Ekonomista komentuje

O 10.15 polskiego czasu prezydenci spotkają się z dziennikarzami, a o 12.30 prezydent Andrzej Duda weźmie udział w prezentacji projektu rozwojowego dotyczącego szkoleń z ratownictwa medycznego w Dar es Salaam.

Ostatnim punktem programu jest udział prezydenta i jego małżonki w spotkaniu z przedstawicielami środowisk związanych z Polską w Tanzanii.

Wizyta Dudy w Afryce "nastawiona na zawieranie umów i promocję naszej gospodarki"

- Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Afryce zawiera komponent czysto polityczny, ale również nastawienie na zawieranie umów gospodarczych, promowanie polskiej gospodarki i polskiego kapitału, umożliwienia inwestycji i prowadzenia wymiany handlowej - powiedziała w Studiu PAP minister w KPRP Małgorzata Paprocka.

W niedzielę prezydent Andrzej Duda z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczynają wizytę w Afryce Wschodniej. Odwiedzą trzy państwa: Kenię, Rwandę i Tanzanię. Celami wizyty - jak przekazał minister Mieszko Pawlak - są promocja polskiego biznesu i współpraca w zakresie bezpieczeństwa.

- Kontynent Afrykański to dzisiaj miejsce bardzo poważnej polityki międzynarodowej, umacniania się wpływów rosyjskich. To jest również związane z sytuacją humanitarną, żywnościową. Więc z jednej strony jest to oczywiście komponent czysto polityczny, ale z drugiej również nastawienie na zawieranie umów gospodarczych, promowanie polskiej gospodarki i polskiego kapitału, umożliwienia inwestycji i prowadzenia wymiany handlowej - podkreśliła minister.

Jak dodała, kraje Afryki stanowią "ogromne rynki zbytu", stąd kolejna już wizyta prezydenta na tym kontynencie.

Na uwagę, że Afryka to miejsce umacniania się nie tylko rosyjskich, ale także chińskich wpływów odpowiedziała, że na kontynencie ścierają się różne wpływy, również przy "wykorzystywaniu trudnej sytuacji humanitarnych w wielu miejscach".

- Więc kwestia sprzedaży produktów, ułatwienia działalności gospodarczej to jest również poniekąd pomoc tym krajom, ich obywatelom tam, na miejscu. O tym również pan prezydent chce rozmawiać z przywódcami tych państw - zaznaczyła Paprocka.

Autorka/Autor:bp, akr/adso

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Jacek Dominski/Reporter/East News

Pozostałe wiadomości

Sytuacja jest na krawędzi i wydaje się, że z każdą godziną przesuwa się coraz dalej - powiedział w "Faktach po Faktach" szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera, odnosząc się do napięcia na Bliskim Wschodzie po ataku Iranu na Izrael.

Iran zaatakował Izrael. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego: sytuacja jest na krawędzi

Iran zaatakował Izrael. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego: sytuacja jest na krawędzi

Źródło:
TVN24, PAP

Producent samochodów Alfa Romeo ogłosił, że jego nowe auto, który będzie produkowane w Tychach, nie będzie nazywało się Milano, jak wcześniej ogłoszono, ale Junior. Stało się to kilka dni po tym, jak włoski rząd skrytykował pierwotną nazwę modelu.

Gigant zmienia nazwę auta, które ma być produkowane w Polsce

Gigant zmienia nazwę auta, które ma być produkowane w Polsce

Źródło:
PAP

Nie trzeba mieć dużo wyobraźni, żeby zrozumieć, że Europa jest w strefie zagrożenia - powiedział w poniedziałek premier Donald Tusk po spotkaniu z przebywającą w Polsce premier Danii Mette Frederiksen. Wyraził intencję, by Polska dołączyła do projektu, który buduje "kopułę chroniącą nasze niebo europejskie przed ewentualnymi atakami rakietowymi". Przekazał też, że duńska premier odniosła się pozytywnie do tej inicjatywy.

"Europa jest w strefie zagrożenia". Tusk chce, by Polska dołączyła do krajów budujących "kopułę" 

"Europa jest w strefie zagrożenia". Tusk chce, by Polska dołączyła do krajów budujących "kopułę" 

Źródło:
TVN24, PAP

Rozpoczęło się czwarte, światowe blaknięcie raf koralowych. Jak potwierdzili badacze z amerykańskiej Narodowej Służby Oceaniczno-Atmosferycznej, doszło do niego w ponad połowie wodnych ekosystemów. Chociaż proces ten do tej pory był odwracalny, naukowcy obawiają się, że tym razem stracimy wiele raf.

Rafy koralowe blakną przez stres cieplny. "Przekroczyliśmy punkt krytyczny"

Rafy koralowe blakną przez stres cieplny. "Przekroczyliśmy punkt krytyczny"

Źródło:
Reuters, NOAA

W wieku 81 lat zmarła Jadwiga Staniszkis - socjolożka, politolożka, profesor nauk humanistycznych, wykładowczyni akademicka i publicystka.

Jadwiga Staniszkis nie żyje. Rodzina podała datę pogrzebu

Jadwiga Staniszkis nie żyje. Rodzina podała datę pogrzebu

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Każde państwo NATO-wskie, które wydaje ponad dwa procent PKB na obronność, ma prawo oczekiwać od wszystkich pozostałych, żeby jak najszybciej osiągnęły ten próg - mówił w poniedziałek premier Donald Tusk. Zaznaczył, że "jeśli w czymś się zgadza z byłym prezydentem USA Donaldem Trumpem, to z tym oczekiwaniem".

"Musimy mieć wsparcie w innych krajach". Tusk o "oczekiwaniu", w którym zgadza się z Trumpem

"Musimy mieć wsparcie w innych krajach". Tusk o "oczekiwaniu", w którym zgadza się z Trumpem

Źródło:
TVN24

Chiny wspierają Rosję w wojnie z Ukrainą, pomagając Moskwie w największej rozbudowie przemysłu zbrojeniowego od czasów Związku Radzieckiego - poinformowali w piątek wysocy rangą urzędnicy amerykańscy, cytowani przez agencję Reutera. Według nich Pekin dostarcza Rosjanom między innymi technologię do dronów i rakiet, zdjęcia satelitarne czy obrabiarki.

Bez ich pomocy "Rosja miałaby trudności z utrzymaniem wysiłków wojennych" w Ukrainie

Bez ich pomocy "Rosja miałaby trudności z utrzymaniem wysiłków wojennych" w Ukrainie

Źródło:
Reuters

Piotr Samson w poniedziałek został odwołany ze stanowiska prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego - potwierdziło redakcji biznesowej tvn24.pl Ministerstwo Infrastruktury. Decyzję w tej sprawie podjął premier Donald Tusk. Samson pełnił tę funkcję od lipca 2016 roku.

Prezes odwołany. Zmiana po niemal ośmiu latach

Prezes odwołany. Zmiana po niemal ośmiu latach

Źródło:
tvn24.pl

Nowelizacja Kodeksu cywilnego oraz Kodeksu postępowania cywilnego, nad którą pracuje Ministerstwo Sprawiedliwości, ma wprowadzić nową formę testamentu - testament audiowizualny. Rząd planuje, że projekt w tej sprawie zostanie przyjęty w drugiej połowie roku.

Rząd szykuje rewolucję w testamentach

Rząd szykuje rewolucję w testamentach

Pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy wpłyną pozytywnie na złotego oraz będą wspierały wzrost gospodarczy - ocenił główny ekonomista Santander Bank Polska Piotr Bielski. Zwrócił uwagę, że jeszcze w tym roku Unia Europejska przekaże Polsce 24 miliardy euro, z czego 16-17 miliardów będzie pochodziło z KPO.

Bardzo dobra wiadomość dla polskiej gospodarki i złotego

Bardzo dobra wiadomość dla polskiej gospodarki i złotego

Źródło:
PAP

Krzysztof Brejza, Ryszard Brejza, Roman Giertych, Grzegorz Napieralski i Magdalena Łośko są wśród osób, które otrzymały listy z Prokuratury Krajowej w sprawie śledztwa dotyczącego inwigilacji Pegasusem - wynika z informacji, do których dotarł reporter "Faktów" TVN Michał Tracz. 

Śledztwo w sprawie Pegasusa. Posłowie, adwokat i były prezydent Inowrocławia otrzymali listy z prokuratury

Śledztwo w sprawie Pegasusa. Posłowie, adwokat i były prezydent Inowrocławia otrzymali listy z prokuratury

Źródło:
"Fakty" TVN, tvn24.pl

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Magdalena Łośko znalazła się wśród osób, do których Prokuratura Krajowa wysłała list w sprawie śledztwa dotyczącego inwigilacji Pegasusem - wynika z informacji, do których dotarł reporter "Faktów" TVN Michał Tracz. W styczniu zastąpiła ona w ławach poselskich Krzysztofa Brejzę, który został europosłem.

Dostała list w sprawie inwigilacji Pegasusem. Kim jest Magdalena Łośko?

Dostała list w sprawie inwigilacji Pegasusem. Kim jest Magdalena Łośko?

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Nic nie wskazuje na to, by w 2024 roku ceny nieruchomości gruntowych zaczęły spadać. Najbardziej poszukiwane przez inwestorów nadal będą grunty w Warszawie, Krakowie i Trójmieście, a znaczącym rynkiem ma szansę stać się również Poznań - ocenia firma doradcza JLL.

Ziemia na wagę złota. "Nic nie wskazuje, że ceny zaczną spadać"

Ziemia na wagę złota. "Nic nie wskazuje, że ceny zaczną spadać"

Źródło:
PAP

Jordania, Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie, czyli kraje Bliskiego Wschodu, które stanęły po stronie Izraela i pomogły mu odeprzeć atak Iranu, udowodniły, że bardziej nie znoszą władz w Teheranie, niż izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu - ocenił amerykański dziennik "The Wall Street Journal".

"WSJ": Kraje arabskie pokazały, że bardziej nie znoszą Iranu, niż premiera Izraela. Może dojść do zmian w relacjach

"WSJ": Kraje arabskie pokazały, że bardziej nie znoszą Iranu, niż premiera Izraela. Może dojść do zmian w relacjach

Źródło:
PAP

Eskalacja napięcia na Bliskim Wschodzie i wzrost obaw, że dojdzie do bezpośredniej konfrontacji Izraela z Iranem, rodzą pytania o potencjał wojskowy, jakim dysponuje Teheran. Jak silna jest armia Iranu i jakie ma możliwości w regionie?

Jak silna jest armia Iranu? Eksperci wskazują na główny atut i największą słabość

Jak silna jest armia Iranu? Eksperci wskazują na główny atut i największą słabość

Źródło:
New York Times, BBC, tvn24.pl

W sądzie stanowym na Manhattanie w Nowym Jorku rozpoczął się proces Donalda Trumpa. Chodzi o potajemne przekazanie pieniędzy aktorce filmów pornograficznych Stormy Daniels w zamian za milczenie. To pierwszy w historii proces karny byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Ruszył "historyczny proces". Na ławie oskarżonych Trump

Ruszył "historyczny proces". Na ławie oskarżonych Trump

Źródło:
PAP, Reuters

Jacek Protasiewicz został odwołany z funkcji wicewojewody dolnośląskiego. Decyzję podjął premier Donald Tusk - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Protasiewicz skomentował tę informację. "Chyba lepiej, bo... Polska jest najważniejsza!" - napisał. Zapowiedział też, że nie zamierza przyjąć ewentualnego mandatu poselskiego, który może mu przypaść, jeżeli Izabela Bodnar z Trzeciej Drogi zwycięży w drugiej turze wyborów na prezydenta Wrocławia. W innym wpisie stwierdził, że "każdy ma swoje problemy, także zdrowotne". "Moja aktywność w ostatnich dniach w internecie była tego przejawem. Przepraszam wszystkich, którzy moimi wpisami poczuli się obrażeni lub dotknięci" - dodał.

Premier odwołał Jacka Protasiewicza z funkcji wicewojewody. Jest reakcja polityka i kolejne wpisy

Premier odwołał Jacka Protasiewicza z funkcji wicewojewody. Jest reakcja polityka i kolejne wpisy

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Motorniczy przytrzasnął w drzwiach tramwaju nogę czteroletniego Aleksandra i ruszył. Chłopiec zginął na miejscu. Zaczął sie proces w sprawie tragicznego wypadku na ulicy Jagiellońskiej.

Czterolatek nie żyje. Motorniczy przeprasza rodziców, ale do winy się nie przyznaje

Czterolatek nie żyje. Motorniczy przeprasza rodziców, ale do winy się nie przyznaje

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Pogoda na jutro. Nocą w części kraju pojawią się burze. Miejscami termometry wskażą tylko trzy stopnie. Wtorek 16.04 także przyniesie wyładowania. Będą towarzyszyć im ulewne opady i porywisty wiatr. Na termometrach zobaczymy do 14 stopni.

Pogoda na jutro - wtorek, 16.04. Chłodna i niespokojna noc w części kraju

Pogoda na jutro - wtorek, 16.04. Chłodna i niespokojna noc w części kraju

Źródło:
tvnmeteo.pl

Argentyna zmaga się z największą epidemią dengi w historii kraju. W ostatnich miesiącach z jej powodu zmarło prawie 200 osób. Choroba ta roznoszona jest przez komary i według lokalnych mediów władze z nadzieją czekają teraz na dostawę preparatów owadobójczych z Polski.

Argentyna walczy z największą w historii epidemią. Czeka na pomoc z Polski

Argentyna walczy z największą w historii epidemią. Czeka na pomoc z Polski

Źródło:
PAP

W Jagatowie (woj. pomorskie) znaleziono zwłoki 40-letniej kobiety z ranami kłutymi. Trwa policyjna obława za jej mężem. Policja publikuje wizerunek poszukiwanego mężczyzny. To 43-letni Rafał Zyska, który może przebywać na terenie powiatu gdańskiego. Prokuratura zdecydowała o postawieniu zarzutu zabójstwa mężczyźnie. Jeżeli sąd podejmie decyzję o areszcie dla podejrzanego, będzie to podstawą do wydania listu gończego.

Obława po zabójstwie kobiety. Mąż ofiary z zarzutem

Obława po zabójstwie kobiety. Mąż ofiary z zarzutem

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Gwałt na 11-letniej dziewczynce w Słupsku (woj. pomorskie). Policjanci zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna usłyszał zarzuty i postanowieniem sądu rejonowego został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Gwałt na 11-latce, zatrzymano mężczyznę. "Nie pamięta przebiegu"

Gwałt na 11-latce, zatrzymano mężczyznę. "Nie pamięta przebiegu"

Źródło:
PAP

Oskarżyciele Hannah Gutierrez-Reed, odpowiedzialnej za broń na planie filmu "Rust", ujawnili fragmenty jej ostatnich rozmów telefonicznych. Zdaniem prokuratury stanowią one dowód tego, iż 26-latka nie przyjmuje odpowiedzialności za swoje czyny. W jednej z nich kobieta dosadnie krytykuje ławę przysięgłych hrabstwa sądu w Nowym Meksyku, która w ubiegłym miesiącu uznała ją winną nieumyślnego spowodowania śmierci Halyny Hutchins.

Śmierć na planie filmu "Rust". Prokuratura ujawniła treść rozmów oskarżonej 26-latki

Śmierć na planie filmu "Rust". Prokuratura ujawniła treść rozmów oskarżonej 26-latki

Źródło:
NBC News, ABC News, TVN24.pl
Komendant główny przyznaje: policja też korzystała z Pegasusa

Komendant główny przyznaje: policja też korzystała z Pegasusa

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Nowy gatunek mrówki, nazwany na cześć Lorda Voldemorta, czarnego charakteru z serii "Harry Potter", został odkryty w Australii. Jak tłumaczyli badacze, którzy wpadli na jego ślad, owad ma sporo wspólnego z Mrocznym Panem - ma smukłe i wydłużone ciało, a swoje dnie spędza w ciemnościach.

Oto mrówka Lorda Voldemorta. "Przerażający łowca w ciemności"

Oto mrówka Lorda Voldemorta. "Przerażający łowca w ciemności"

Źródło:
University of Western Australia

Rząd Grecji ogłosił plan wprowadzenia prywatnych wycieczek po Akropolu. Miałyby się one odbywać poza zwykłymi godzinami otwarcia obiektu i kosztować po kilka tysięcy euro od osoby. Propozycja spotkała się z powszechną krytyką. Eksperci twierdzą, że "kłóci się ona z duchem miejsca" i może jeszcze bardziej ograniczyć jego dostępność dla mniej majętnych turystów.  

"Niedopuszczalnie ekskluzywny" pomysł na zwiedzanie Akropolu wywołał oburzenie  

"Niedopuszczalnie ekskluzywny" pomysł na zwiedzanie Akropolu wywołał oburzenie  

Źródło:
The Guardian, TVN24.pl

Przeszło miliard dolarów zarobiły już filmy Warner Bros. Discovery ze sprzedaży biletów kinowych na całym świecie - poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą. Według magazynu "Deadline", to nowy rekord firmy, która zawdzięcza go przede wszystkim dwóm głośnym produkcjom.

Warner Bros. Discovery z rekordem zysków z box office. "Prawdziwy dowód uznania"

Warner Bros. Discovery z rekordem zysków z box office. "Prawdziwy dowód uznania"

Źródło:
Deadline, tvn24.pl