Rodziny ofiar katastrofy prezydenckiego tupolewa pod Smoleńskiem poprosiły o spotkanie z Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych - ustalił "Nasz Dziennik". Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, któremu podlega komisja, na razie nie odniosło się do tej inicjatywy. Z przedstawicielami komisji chce się też spotkać Parlamentarny Zespół ds. Wyjaśnienia Katastrofy Smoleńskiej.

200 złotych kosztował rodziców dwojga nastolatków ich spacer z suczka Punią. Dwa lata po tym mandacie gdański sąd zmusił Słupsk do uchylenia przepisu, który nakazywał wyprowadzanie psów wyłącznie przez dorosłych.

Po dramatycznej akcji ratunkowej, strażakom udało się uratować operatora dźwigu z przewróconej maszyny na budowie molo nad Wisłą w Płocku. - Uratowali nogi tego człowieka, należą im się brawa - powiedział lekarz.

Imiona i nazwiska, numery telefonów osób, które koordynują prace nad projektami, ich detale, kierunki działania polskich naukowców wojskowych - w sumie ponad pół gigabajta danych. To wszystko można było, jeszcze wczoraj, ściągnąć ze strony Zespołu Naukowo-Przemysłowego, działającego przy Radzie Uzbrojenia MON. - W piątek zablokowaliśmy do niej dostęp. Wiemy już, że część treści było wrażliwych - ujawnia w rozmowie z tvn24.pl płk Wiesław Grzegorzewski z MON. - Apelowałem by zrobić to wcześniej. Teraz zdążyliśmy już strzelić sobie w stopę - komentuje gen. Waldemar Skrzypczak.

Czy wydarzenia z Limanowej w ubiegłym tygodniu nie były próba linczu musi sprawdzić prokuratura. Otrzymała ona zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa: stosowania przemocy i gróźb karalnych z powodu przynależności etnicznej. Złożył je prezes Stowarzyszenia Romów w Polsce.

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich (Lewica) zapowiedział, że projekt ustawy medialnej zostanie "razem z PO zgodnie przegłosowany". Rozmowy między dwiema partiami trwają jeszcze w dwóch kwestiach spornych. Głosowanie w sprawie projektu ma odbyć się w Sejme w środę.

Teren budowy autostrady A1 to jedno z chyba najlepiej strzeżonych miejsc w kraju. Pracy kilku koparek pilnuje kilkudziesięciu ochroniarzy. Są tam dlatego, że trzy kobiety - właścicielki ziemi, na której powstaje śląski odcinek drogi - nie zgadzają się z proponowaną wyceną gruntu i chcą, aby prace zostały wstrzymane.

Brak mydła i papieru toaletowego, zimna woda w kranach, przeterminowana, źle przechowywana żywność, bałagan oraz przeludnienie w pokojach - tak wyglądają tegoroczne kolonie i obozy młodzieżowe w oczach inspektorów sanepidu.

Policja w Olkuszu w jednym z domów w Chechle okolicach miasta odkryła plantację konopii indyjskich. Na miejscu został zatrzymany 29-letni mieszkaniec Tychów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu nawet 5 lat więzienia. Policja szacuje, że czarnorynkowy zysk ze sprzedaży narkotyku mógł wynieść około 40-50 tysięcy złotych.

Sąd Najwyższy rozpoznał wszystkich 378 protestów, które wpłynęły w związku z wyborami prezydenckimi. W 14 przypadkach sędziowie uznali, że zarzuty są zasadne, ale naruszenie procedury nie miało wpływu na wynik wyborów.

PiS atakuje rząd za propozycję podniesienia podatków. Na multimedialnej konferencji prasowej Mariusz Błaszczak i Beata Szydło pytali jak to możliwe, że przed wyborami stan finansów państwa według oficjalnych komunikatów jest dobry, a po wyborach okazuje się, że trzeba podnosić podatki. W związku z tym Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało, że będzie się domagało od rządu oficjalnej informacji na forum Sejmu o stanie finansów państwa.

W Pluskocie koło Wałcza runął dąb - nie byle jaki, bo aż 300-letni. "To była jedna z większych atrakcji pojezierza wałeckiego" - pisze na naszą platformę Kontakt TVN24 pan Adam i przesyła zdjęcia roztrzaskanego drzewa. Jak dodaje, ciekawostką jest to, że obraz Najświętszej Marii Panny umieszczony na drzewie nie został nawet tknięty.

Młody mężczyzna wypadł z pociągu jadącego do Kostrzyna n. Odrą na "Przystanek Woodstock". Z obrażeniami głowy trafił do szpitala. To już drugi taki wypadek pasażera pociągu zmierzającego na tegoroczny festiwal.

W sobotę tuż przed godz. 20, na pl. Krasińskiego w Warszawie, na wielkim ekranie, zostanie wyświetlony film "Miasto ruin", cyfrowa rekonstrukcja zburzonej Warszawy - zdradził w "Witaj Warszawo" Jarosław Jóźwiak, szef gabinetu prezydent miasta.

4-letnia dziewczynka i jej ojciec zginęli w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 14 w miejscowości Głowno. W wypadku ranna została matka dziewczynki i jej 6-letni brat. Poszkodowani trafili do szpitala.

Brak mydła i papieru toaletowego, zimna woda w kranach, przeterminowana i źle przechowywana żywność, bałagan oraz przeludnienie w pokojach - tak w oczach kontrolerów sanitarnych wyglądają przeciętne kolonie i obozy w Polsce. Ale, według Głównego Inspektora Sanitarnego, w stosunku do ubiegłych lat i tak mamy postęp.

O 0.30, czyli na niespełna 10 godzin w nocy poseł Lewicy Bartosz Arłukowicz otrzymał mail od przewodniczącego komisji hazardowej Mirosława Sekuły z raportem, którym sejmowi śledczy mają zakończyć prace. - Traktuję jako żart przesłanie mailem nocnych przemyśleń pana Sekuły, chciałbym żeby raport przedstawił w sposób prawidłowy, na posiedzeniu komisji - powiedział na antenie TVN24 Arłukowicz.

Powstał 11 czerwca, a na stronach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zawisł dopiero po prawie dwóch miesiącach - 29 lipca. Co więcej, został głęboko zakopany wśród linków Biuletynu Informacji Publicznej. Jak dotrzeć do raportu Julii Pitery w sprawie afery hazardowej? Nie jest to proste, ale pomożemy.

Specjalne samoloty obsługiwane przez CIA przywiozły na lotnisko w mazurskich Szymanach 20 osób. Pasażerowie z Afganistanu, Dubaju i Maroka przylecieli między grudniem 2002 roku a lipcem 2003 roku - pisze "Rzeczpospolita". I ujawnia informacje z kolejnego dokumentu dotyczącego więzień amerykańskiego wywiadu w Polsce.