Sikorski ujawnił swój majątek

Olbrzymia willa, wielkie mieszkanie, 14 ha gruntów, 3 samochody, akcje i oszczędności w różnych walutach - to wszystko składa się na pokaźny majątek ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Szef MSZ jako ostatni z ministrów Donalda Tuska opublikował swoje oświadczenie majątkowe na stronie internetowej Kancelarii Premiera.

Który minister trzyma euro, a który dolary?

Wicepremier Waldemar Pawlak formalnie nie ma nawet własnego mieszkania, ale niektórzy ministrowie maja ich kilka, nie licząc domów. Większość ma oszczędności w obcych walutach, a żaden nie jeździ do pracy rowerem, jak robił to szef MON w rządzie Jerzego Buzka - Janusz Onyszkiewicz.

Serwis lokalny

Węsiory, Sulęczyno i Mściszewice - to trzy wioski oddalone o około godzinę jazdy od Gdańska. Poza drogami łączy je także most... informacyjny. Most to trzy monitory ustawione w sklepowych witrynach, tak, aby każdy mieszkaniec tych miejscowości mógł sprawdzić co się wydarzyło w gminie.

Pitera: Wyciągi ze służbowych kart będą jawne

- Dostawałam obelżywe i obraźliwe sms-y, ale nie było w nich pogróżek - opowiadała w Magazynie "24 godziny" Julia Pitera, której samochód spłonął w niedzielę przed domem. Minister zapowiedziała też ujawnianie wyciągów ze służbowych kart kredytowych rządowych urzędników.

Fotyga: Sikorski wpisuje się w retorykę rosyjską

- Radosław Sikorski w kwestii tarczy wpisuje się w retorykę rosyjską – oceniła w „Kropce nad I” była szefowa MSZ Anna Fotyga. Jej zdaniem amerykańska instalacja umożliwi Polsce wyjście ze strefy wpływów Moskwy. Równie krytycznie oceniła rezygnację z blokowania członkostwa Rosji w OECD.

Przyjemny dzień Donalda Tuska

- To najprzyjemniejszy dzień od czasu, gdy zostałem premierem – zadeklarował Donald Tusk. W tak dobry nastrój wprawił go obiad u górniczej rodziny. Wcześniej premier zjechał razem z górnikami do kopalni. – To nie PR, tylko sposób rządzenia – ocenia ostrożnie były premier Kazimierz Marcinkiewicz. – To oczywiście marketing, ale nie sposób bez tego robić polityki – nie zgadza się specjalista od kreowania wizerunku Eryk Mistewicz.

Protest trzech przed TVP

Trzech protestujących dziennikarzy i spory tłumek tych, którzy protest chcieli relacjonować - tak wyglądała pikieta pod siedzibą Agencji Informacji TVP. Inicjatorzy wzywali do protestu dziennikarzy przeciw sytuacji w telewizji publicznej.

Uniejewo: my się grypy nie boimy

Mieszkańcy Uniejewa, miejscowości, w której wykryto ognisko wirusa H5N1, mówią, że nie boją się ptasiej grypy. Choroba wywróciła jednak życie miejscowego sołtysa do góry nogami.

Marcin Mroczek wygrał "Taniec z zirkami"

Od wczoraj - jak sam mówi - część jego serca została na Ukrainie. Marcin Mroczek i piękna tancerka Hanna Pyłypenko pokonali wszystkich konkurentów i podbijając serca Ukraińców wygrali "Taniec z zirkami".

"GW": będą zarzuty dla Beger

Prokuratura chce postawić byłej posłance Samoobrony zarzuty płacenia za podpisy w kampanii wyborczej - informuje gazeta.pl. Renacie Beger grozi 10 tys. zł grzywny. Była posłanka nie chce komentować tych doniesień.

Pitera może dostać ochronę

-Jeżeli się potwierdzi, że to była próba podpalenia, a pani Pitera wystąpi o ochronę, to zgodzę się na nią - zapewnia szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

Pitera: opublikujemy wyciągi z kart byłych ministrów

- Opublikujemy oficjalny raport z wyciągów z kart kredytowych poprzedniego rządu - zapowiada Julia Pitera. - Od kiedy ogłosiłam to na Radzie Ministrów, ministrowie trzy razy się zastanowią, zanim ich użyją w knajpie albo w sklepie - tłumaczy.

Anna Fotyga w "Kropce nad I"

- Sprzedajemy naszych przyjaciół - mówiła krytykując politykę zagraniczną rządu Tuska. Szef MSZ apelował, by była bardziej wstrzemięźliwa w swoich komentarzach. Czy Anna Fotyga zamierza odpowiedzieć na apel Radka Sikorskiego? Była szefowa polskiej dyplomacji będzie dziś o 20. gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad I".

Groziła pistoletem broniąc się przed odcięciem prądu

Spektakularna akcja słupskiej policji. Funkcjonariusze zdarli żaluzje antywłamaniowe i przez okno wkroczyli do budynku. Powód? Właścicielka posesji z bronią w ręku zabarykadowała się w środku. Wcześniej wypędziła pracowników zakładu energetycznego.

Wicemarszałek Śląska w rękach ABW

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali wicemarszałka województwa śląskiego Grzegorza Szpyrkę. - Sprawa dotyczy korupcji w śląskiej służbie zdrowia - powiedziała portalowi tvn24.pl rzecznik Agencji Magdalena Stańczyk.

Granicę chciał przekroczyć w... torbie

Osoby nielegalnie próbujące przekroczyć granicę imają się różnych sposobów, by to uczynić. Lubelscy celnicy zatrzymali człowieka, który chciał przekroczyć granicę chowając się w... torbie podróżnej pasażerki pociągu.

Więzienie dla byłego szefa policji

Na rok i 2 miesiące więzienia skazał sąd b. komendanta głównego policji gen. Antoniego Kowalczyka za niedopełnienie obowiązku służbowego, fałszywe zeznania i zatajanie prawdy w związku z tzw. aferą starachowicką. Sam Kowalczyk zapowiada, że odwoła się od tego nieprawomocnego jeszcze wyroku.

Wspólnik Sawickiej wyjdzie z aresztu

Podejrzany o korupcję burmistrz Helu Mirosław W. jeszcze w poniedziałek opuści areszt za kaucją. Zdaniem prokuratury nie ma już obawy, że zatrzymany podczas przyjmowania łapówki urzędnik będzie mataczył w śledztwie. W tej samej sprawie korupcyjnej zarzuty ma też b. posłanka PO Beata Sawicka.

Bezdomni jak króliki doświadczalne

Prokuratura w Grudziądzu wydała nakaz tymczasowego aresztowania pielęgniarki podejrzewanej o podawanie pacjentom leków bez ich wiedzy. Zamiast szczepionki na zwykłą grypę, na pacjentach testowane były szczepionki przeciwko ptasiej grypie.

Ptasia grypa w Polsce niestraszna

Prawie 6 ton drobiu z dwóch warmińsko-mazurskich ferm, gdzie wykryto ptasią grypę wywieziono już do spalarni. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo rozpoczęły kontrole innych ptasich ferm i podkreślają, że ludzie nie mają powodów do obaw.

Rokita śpiewającą krawcową

Z sejmowych ław przesiadł się... do maszyny do szycia, a zamiast wygłaszać polityczne przemówienia... zaśpiewa. Jan Rokita wraca, choć na razie nie do polityki. Na występ w nietypowej roli dał się namówić Szymonowi Majewskiemu.

Klich: nie ma odwrotu, wycofamy się z Iraku

Od decyzji o wycofaniu polskich wojsk z Iraku nie ma odwrotu - powiedział w RMF FM minister obrony Bogusław Klich. I dodał: - Obiecaliśmy to w kampanii wyborczej. Taka jest też wola wola Polaków.

Szczygło poda Czerwińskiego do CBA?

Były szef MON Aleksander Szczygło może wystąpić do Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie obecnego wiceministra obrony gen. Piotra Czerwińskiego. Na antenie "Trojki" powtórzył, że przeciw Czerwińskiemu toczą się postępowania prokuratorskie, które trzeba wyjaśnić.

Sikorski do Fotygi: niech zdefiniuje swoją rolę

Szef MSZ Radosław Sikorski za konflikt z prezydentem Lechem Kaczyńskim wini urzędników. Do Anny Fotygi apeluje zaś w Polskim Radiu: - Powinna zdefiniować swoją rolę: czy jest szefową kancelarii ponadpartyjnego prezydenta, czy ministrem spraw zagranicznych na wygnaniu.

Koniec sądów 24-godzinnych?

Sądy 24-godzinne, w kształcie zaproponowanym przez byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, przestaną istnieć - zapowiada minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski na łamach "Życia Warszawy". - Kosztują za dużo, a stają przed nimi głównie pijani kierowcy - tłumaczy.

Portret przyszłej emerytki

Współczesna 60-latka z trwogą słucha debat o zrównaniu wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Przeraża ją perspektywa dodatkowych pięciu lat pracy. Jednak w przyszłości Polki po 60. roku życia będą realizować się i w pracy, i w domu, a przechodzenie na emeryturę nie będzie już tak oczywiste - pisze "Dziennik".

CBA zatrzymało... agenta CBA

Po raz pierwszy w historii Centralnego Biura Antykorupcyjnego agenci zatrzymali własnego funkcjonariusza. Jerzego P. aresztowano miesiąc temu. W mieszkaniu agenta znaleziono rzeczy i dokumenty będące dowodami w sprawie o porwanie, którą prowadził jeszcze jako funkcjonariusz policji - pisze "Newsweek".