- Czarna skrzynka CASY nie jest doszczętnie zniszczona, ale długo paliła się - mówił płk Zbigniew Drozdowski, szef komisji badającej przyczyny katastrofy samolotu ucinając spekulacje na temat stanu czarnej skrzynki. Według niego, odczytanie parametrów lotu może potrwać nawet dwa tygodnie.

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski gani posła LiD Grzegorza Napieralskiego za jego czwartkowe wypowiedzi o przerwie w obradach. Z sejmowych ław domagał się, by posłowie pracowali. - To niestosowne zachowanie i polityczny faul, bo to opozycja chciała przerwy - mówił w piątek polityk PO.

Rzecznik komendy głównej policji Mariusz Sokołowski dementuje doniesienia "Dziennika", jakoby śledztwem w sprawie zabójstwa gen. Marka Papały miała zając się nowa policyjna specgrupa.

W południe, w całym kraju minutą ciszy uczczono 20 wojskowych, którzy zginęli w katastrofie samolotu CASA w okolicach Mirosławca. W wielu miastach rozległy się syreny. W Mirosławcu, gdzie doszło do katastrofy, odczytano list mieszkańców, dzieci zapaliły 20 zniczy i złożyły kwiaty, a trębacz odegrał utwór "Cisza".

Główny świadek w tzw. seksaferze stanie przed sądem za finansowe oszustwa. Aneta K. usłyszała zarzut w związku ze śledztwem dotyczącym przywłaszczenia pieniędzy wpłacanych na kampanię wyborczą Samoobrony. Grozi jej do ośmiu lat więzienia.

- W momencie katastrofy samolotu CASA w Mirosławcu wszystkie warunki mieściły się w normach - powiedział dowódca sił lotniczych gen. Andrzej Błasik. Powtórzył, że na lotnisku nie działał system naprowadzający ILS, ale samolot korzystał z innego systemu naprowadzania - radarowego.

Wsparcie psychologów, jednorazowa zapomoga w wysokości 15 tys zł dla każdej z rodzin, i pogrzeby na koszt MON - na taką pomoc mogą liczyć na początek bliscy ofiar katastrofy samolotu CASA.

Prokuratura prowadzi śledztwo ws. katastrofy samolotu CASA na lotnisku w Mirosławcu. Wciąż nie wiadomo co było przyczyną wypadku. - Drugie podejście samolotu do lądowania nie jest czymś wyjątkowym, ale zawsze jest to sygnał, że pilot ma jakieś rodzaju problemy, wątpliwości - tłumaczył w TVN24 Tomasz Szulc z „Nowej Techniki Wojskowej”.

W prokuraturze pracy przybywa, a śledczych jest coraz mniej. Odchodzą, bo wolą lepiej płatną pracę w adwokaturze i bankach. Ci, którzy zostają, miesięcznie prowadzą nawet po 60 spraw. Teraz zastanawiają się nad przystąpieniem do strajku włoskiego - alarmuje "Polska".

W piątek w Świdnicy powinien zakończyć się proces 36-letniego Daniela K., oskarżonego o zabójstwo dwa lata temu 9-letniego Sebastiana. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu dożywocie.

Ponad tysiąc osób, w tym Marek Edelman i Adam Michnik, uczestniczyło w Krakowie w spotkanie z Janem Tomaszem Grossem, autorem "Strachu". Ponad dwugodzinna dyskusja przebiegła bardzo spokojnie, a wiele wypowiedzi publiczność nagradzała oklaskami.

Jan Rokita przerywa wielotygodniowe milczenie, ale tylko po to, by w liście na pierwszej stronie "Dziennika" zwrócić się do dziennikarzy, aby przestali się nim interesować. Jak pisze, wszystkie ostatnie informacje o nim samym i jego żonie Nelli są nieprawdziwe.

- Ostatni punkt posiedzenia Sejmu, debata o służbie zdrowia, został przesunięty na następne, które było i tak planowane - tłumaczył w programie "Kropka nad i" TVN24 marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Jak wyjaśnił, chodziło o to, by "nie tworzyć sytuacji, która mogłaby się okazać dysonansem" wobec żałoby narodowej.

- Byłem na miejscu tragedii, wrażenie jest niezwykle przygnębiające. Samolot wygląda jak zgnieciona kulka papieru - mówił prezydent Lech Kaczyński, który odwiedził miejsce katastrofy transportowca CASA. Prezydent poinformował, że obecnie trwa identyfikacja ciał oficerów. - Uderzenie było tak mocne, że są trudności z rozpoznaniem ofiar - dodał.

Niepowetowane straty podczas środowej katastrofy samolotu CASA poniosły 1. Brygada Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie skąd pochodziło dziewięciu oficerów i 12. Baza Lotnicza w Mirosławcu, gdzie służyło pięć ofiar wypadku.