-Jeżeli się potwierdzi, że to była próba podpalenia, a pani Pitera wystąpi o ochronę, to zgodzę się na nią - zapewnia szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

- Opublikujemy oficjalny raport z wyciągów z kart kredytowych poprzedniego rządu - zapowiada Julia Pitera. - Od kiedy ogłosiłam to na Radzie Ministrów, ministrowie trzy razy się zastanowią, zanim ich użyją w knajpie albo w sklepie - tłumaczy.

- Sprzedajemy naszych przyjaciół - mówiła krytykując politykę zagraniczną rządu Tuska. Szef MSZ apelował, by była bardziej wstrzemięźliwa w swoich komentarzach. Czy Anna Fotyga zamierza odpowiedzieć na apel Radka Sikorskiego? Była szefowa polskiej dyplomacji będzie dziś o 20. gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad I".

Spektakularna akcja słupskiej policji. Funkcjonariusze zdarli żaluzje antywłamaniowe i przez okno wkroczyli do budynku. Powód? Właścicielka posesji z bronią w ręku zabarykadowała się w środku. Wcześniej wypędziła pracowników zakładu energetycznego.

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali wicemarszałka województwa śląskiego Grzegorza Szpyrkę. - Sprawa dotyczy korupcji w śląskiej służbie zdrowia - powiedziała portalowi tvn24.pl rzecznik Agencji Magdalena Stańczyk.

Osoby nielegalnie próbujące przekroczyć granicę imają się różnych sposobów, by to uczynić. Lubelscy celnicy zatrzymali człowieka, który chciał przekroczyć granicę chowając się w... torbie podróżnej pasażerki pociągu.

Na rok i 2 miesiące więzienia skazał sąd b. komendanta głównego policji gen. Antoniego Kowalczyka za niedopełnienie obowiązku służbowego, fałszywe zeznania i zatajanie prawdy w związku z tzw. aferą starachowicką. Sam Kowalczyk zapowiada, że odwoła się od tego nieprawomocnego jeszcze wyroku.

Podejrzany o korupcję burmistrz Helu Mirosław W. jeszcze w poniedziałek opuści areszt za kaucją. Zdaniem prokuratury nie ma już obawy, że zatrzymany podczas przyjmowania łapówki urzędnik będzie mataczył w śledztwie. W tej samej sprawie korupcyjnej zarzuty ma też b. posłanka PO Beata Sawicka.

Prokuratura w Grudziądzu wydała nakaz tymczasowego aresztowania pielęgniarki podejrzewanej o podawanie pacjentom leków bez ich wiedzy. Zamiast szczepionki na zwykłą grypę, na pacjentach testowane były szczepionki przeciwko ptasiej grypie.

Prawie 6 ton drobiu z dwóch warmińsko-mazurskich ferm, gdzie wykryto ptasią grypę wywieziono już do spalarni. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo rozpoczęły kontrole innych ptasich ferm i podkreślają, że ludzie nie mają powodów do obaw.

Z sejmowych ław przesiadł się... do maszyny do szycia, a zamiast wygłaszać polityczne przemówienia... zaśpiewa. Jan Rokita wraca, choć na razie nie do polityki. Na występ w nietypowej roli dał się namówić Szymonowi Majewskiemu.

Od decyzji o wycofaniu polskich wojsk z Iraku nie ma odwrotu - powiedział w RMF FM minister obrony Bogusław Klich. I dodał: - Obiecaliśmy to w kampanii wyborczej. Taka jest też wola wola Polaków.

Były szef MON Aleksander Szczygło może wystąpić do Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie obecnego wiceministra obrony gen. Piotra Czerwińskiego. Na antenie "Trojki" powtórzył, że przeciw Czerwińskiemu toczą się postępowania prokuratorskie, które trzeba wyjaśnić.

Szef MSZ Radosław Sikorski za konflikt z prezydentem Lechem Kaczyńskim wini urzędników. Do Anny Fotygi apeluje zaś w Polskim Radiu: - Powinna zdefiniować swoją rolę: czy jest szefową kancelarii ponadpartyjnego prezydenta, czy ministrem spraw zagranicznych na wygnaniu.

Sądy 24-godzinne, w kształcie zaproponowanym przez byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, przestaną istnieć - zapowiada minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski na łamach "Życia Warszawy". - Kosztują za dużo, a stają przed nimi głównie pijani kierowcy - tłumaczy.

Współczesna 60-latka z trwogą słucha debat o zrównaniu wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Przeraża ją perspektywa dodatkowych pięciu lat pracy. Jednak w przyszłości Polki po 60. roku życia będą realizować się i w pracy, i w domu, a przechodzenie na emeryturę nie będzie już tak oczywiste - pisze "Dziennik".

Po raz pierwszy w historii Centralnego Biura Antykorupcyjnego agenci zatrzymali własnego funkcjonariusza. Jerzego P. aresztowano miesiąc temu. W mieszkaniu agenta znaleziono rzeczy i dokumenty będące dowodami w sprawie o porwanie, którą prowadził jeszcze jako funkcjonariusz policji - pisze "Newsweek".

W przeddzień Barbórki – tradycyjnego święta górników, na Śląsk przyjedzie premier Donald Tusk. Szef rządu odwiedzi kopalnię "Bobrek-Centrum" w Bytomiu, zjedzie na dół, aby zobaczyć pracę górników przy ścianie wydobywczej, a potem spotka się z kończącą i rozpoczynającą zmianę załogą kopalni.