Przepędzili 3-metrowego Judosza

Improwizacja Drogi Krzyżowej, 3-metrowy słomiany Judasz, i kołatki przypominające o męce i śmierci Chrystusa. To tylko niektóre spośród licznych oryginalnych tradycji wielkanocnych kultywowanych w Polsce.

Andrzej Mazurkiewicz pośmiertnie odznaczony

Lech Kaczyński odznaczył pośmiertnie Andrzeja Tadeusza Mazurkiewicza Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Prezydent wyróżnił zmarłego senatora PiS za wybitne zasługi dla przemian demokratycznych w Polsce. Senator Mazurkiewicz zmarł w piątek nad ranem. Miał 45 lat.

"Szantażują nas dobrem pacjenta"

- Jesteśmy stawiani pod ścianą - mówią lekarze ze Szpitala Wojewódzkiego w Radomiu i tłumaczą: - Alarmowaliśmy, że pracuje nas za mało, ale wszyscy myśleli, że jakoś to będzie. Teraz dostajemy ultimatum: albo będziecie dyżurować więcej, albo zamkniemy oddziały. Tymczasem kolejni pacjenci są ewakuowani ze szpitala.

Pijanego runda po ulicach

Pijany 44-latek jeździł samochodem po warszawskim Mokotowie. Został złapany przez policję po nieudolnej próbie zawracania na skrzyżowaniu przy stacji TVN.

Prezydent: wydarzenia w Tybecie wzbudzają mój smutek

"Zwracam się z apelem o powściągliwość w podejmowanych wobec Tybetańczyków działaniach, i zainicjowanie pokojowego dialogu ze społecznością Tybetańczyków pod przywództwem Dalajlamy" - napisał w specjalnym oświadczeniu Kancelaria Prezydenta.

Siedzą w sieci od najmłodszych lat

Polskie dzieci coraz wcześniej zaczynają przygodę z wirtualnym światem - wynika z badań przeprowadzonych przez Gemius SA we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje. - Internet tak, ale nie w każdym wieku i tylko pod kontrolą rodziców - komentuje te wyniki w rozmowie z tvn24.pl psycholog dziecięcy Izabela Kurzejewska.

„Opamiętajcie się, zarabiacie po 10 tysięcy"

Lekarze, opamiętejcie się. Nigdy tak się nie zdarzyło, by lekarz odszedł od pacjenta - apelował do medyków z Radomia wiceminister zdrowia Krzysztof Grzegorek. A szef NFZ zapowiedział, że w tym roku Fundusz nie podpisze kontraktów z zamkniętymi oddziałami radomskiego szpitala.

Kryzys w radomskim szpitalu

Ważą się losy czterech kolejnych oddziałów radomskiego szpitala wojewódzkiego. Władze szpitala wciąż negocjują z pracownikami. - Sytuacja jest w dalszym ciągu poważna - powiedziała dyrektor Luiza Staszewska.

Strzelał do dzieci...

59-letni mężczyzna strzelał z gazowego pistoletu do chłopców bawiących się na trawniku przed warszawskim blokiem. Powód? Bo dzieci hałasowały. Sylwester K. jest już w rękach policjantów, grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

"Odeślij starą chińską koszulkę do Chin"

"Zapolujcie w swoich szafach na zwykłą koszulkę z metką "Made In China". Spakujcie ją ładnie do koperty, podjedźcie na pocztę i bodaj za 12 PLN odeślijcie starą chińską koszulkę do Chin" - pisze na swoim blogu Parakalein. Pomysł spotkał się z szerokim odzewem internautów.

"W Wielki Piątek zatrzymajmy się na chwilę"

Kościół katolicki obchodzi dziś Wielki Piątek, zwany też Dniem Męki Pańskiej. To dla wiernych chwila refleksji, także nad własnym życiem. - Gonimy za sukcesami i tracimy proporcje między duchem a materią - przestrzega ks. Roman Indrzejczyk, kapelan prezydenta i razi, by się na chwilę zatrzymać.

Wszystkie programy w TV z napisami?

Europarlament może wprowadzić napisy do wszystkich programów telewizyjnych. - Mój pomysł ma umożliwić wszystkim obywatelom równy dostęp do informacji, edukacji, dóbr kultury – wyjaśnia "Rzeczpospolitej" lewicowa europosłanka Lidia Geringer d'Oedenberg.

Radom: Szpital w kryzysie

Przeprowadzono ewakuację części pacjentów ze szpitala w Radomiu, po tym, jak zamknięto oddziały chirurgii i onkologii. Czwórka pacjentów została przewieziona do innych szpitali. W piątek dyrekcja przeprowadzi kolejne negocjacje z lekarzami z neurochirurgii i ginekologii.

Łacina wraca do szkół

Per aspera ad astra (przez cierpienia do gwiazd) - na własnej skórze sens tej i innych sentencji będą poznawać polscy licealiści. Według prasy Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by od 2009 roku licealiści uczyli się łaciny.

Kwaśniewski stanie przed prokuratorem?

W okresie, gdy Aleksander Kwaśniewski kierował Komitetem ds. Młodzieży i Kultury Fizycznej, w instytucji tej miały miejsce istotne nieprawidłowości w zarządzaniu publicznymi pieniędzmi - pisze "Nasz Dziennik". Dlatego były prezydent ma zostać przesłuchany przez prokuratorów.

"Konfliktowy" przetarg za 12 milionów

Polskie produkty regionalne będą promowane za granicą przez agencję reklamową Lowe GGK - ogłosiła niedawno Agencja Rynku Rolnego. Sam pomysł kampanii może i jest słuszny, ale zwycięzca przetargu już niekoniecznie. Dlaczego? Bo z koncernem związany do niedawna był Andrzej Halicki z PO. - To konflikt interesów - mówią eksperci "Dziennikowi".

Bojkot nie, ale solidarność z Tybetem tak

Bojkot olimpiady jest złym pomysłem, ale Polscy sportowcy powinni w Chinach zamanifestować solidarność z uciskanymi Tybetańczykami - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez IQS dla portalu gazeta.pl.

"O. Marcin powiedział słowo za dużo"

- Myślę, że musimy poczekać na wyjaśnienie całej sprawy, nie śpieszyłbym się z wyrokami - tak o sprawie o molestowanie przez ks. Andrzeja wychowanków schroniska dla trudnej młodzieży mówił gość "Magazynu 24 godziny" prowincjonał dominikanów Krzysztof Popławski.

"Daliśmy Irakijczykom normalność"

22 zabitych żołnierzy, milionowe wydatki i brak oczekiwanych efektów wojskowych - z drugiej strony zdobyte doświadczenia i świadomość "walki w słusznej sprawie". Goście Magazynu "24 godziny" podsumowywali pięć lat naszej obecności w Iraku. - Wykazaliśmy się odwagą wojskową i naiwnością gospodarczą - mówili.

"To nasza propozycja jest kompromisem"

Przed świętami bez przełomu w kwestii Traktatu Lizbońskiego. - Obie strony muszą się cofnąć. Kompromis to proponowana przez PO uchwała i zapisy, które się w niej znalazły – powiedział w Magazynie 24 Godziny wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

Ściągnij sobie Korwina-Mikke

Znany publicysta i polityk postanowił umożliwić internautom ściąganie odcinków swojego videobloga na telefony komórkowe i iPody. - Każdego dnia dokonywanych jest około 130 pobrań - twierdzi w rozmowie z tvn24.pl Janusz Korwin-Mikke.

Girzyński: PO jest jak pijany kierowca

- PO zachowuje się jak kierowca, co się upił sondażami i jedzie na drzewo, jakim jest ratyfikowanie traktatu. Warto odłożyć spory i pomyśleć o Polsce – upominał Zbigniew Girzyński (PiS). – Ale nie przez głosowanie nad niekonstytucyjną ustawą i propagandowe ekscesy – odpierała atak Julia Pitera (PO). W „Kropce nad I” było gorąco.

„Przed Irakiem mieliśmy papierową armię”

- W skali narodu warto było jechać do Iraku. Do tego czasu armia była papierowa. Dziś dziesiątki tysięcy żołnierzy brało udział w tej trudnej misji i zdobyło rzeczywiste doświadczenie – twierdzi Tomasz Kloc, były saper ciężko ranny w Iraku.

Abp Nycz obmył nogi 12 starcom

Obrzędu obmycia nóg 12 starcom dokonał na czwartkowej mszy Wieczerzy Pańskiej metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz. Uroczyste nabożeństwo odbyło się w archikatedrze Jana Chrzciciela.

Czterolatek zginął w pożarze

Czteroletni chłopiec zginął w pożarze we wsi Bejsce (Świętokrzyskie). Był jednym z trójki dzieci, które bawiąc się na strychu stodoły, najprawdopodobniej zaprószyły ogień.

„Prezydent nie ma rewolweru”

- Prezydent nie może arbitralnie stwierdzić: nie podpiszę ustawy ratyfikacyjnej. Konstytucja wyraźnie to przywiduje – stwierdził w magazynie „24 godziny” były prezes TK Marek Safjan. Jego zdaniem Lech Kaczyński myli się twierdząc, że ma w tej sprawie „rewolwer’, który może, ale nie musi użyć.

"Wojna w Iraku nie jest sukcesem"

Był i pozostał zdeklarowanym przeciwnikiem wojny w Iraku - specjalista ds. międzynarodowych, prof. Roman Kuźniar uważa, że cena za usunięcie Saddama Husajna była zbyt wysoka. W Magazynie 24 Godziny stwierdził, że na irackiej interwencji najbardziej zyskały Iran, Rosja i Chiny.

Laptop Engelkinga był uszkodzony

Pojawił się nowy fakt w sprawie niszczenia komputerów w Ministerstwie Sprawiedliwości. Biegły prokuratury stwierdził, że twardy dysk w laptopie prokuratora Jerzego Engelkinga też został uszkodzony - dowiedziało się Radio ZET.

Nie pomogą mu, bo ma gruźlicę

Bezdomny z Opola nie ma środków do życia. Wszystko przez pracownicę jednego z ośrodków społecznych, która odmówiła przyjścia na wywiad środowiskowy do szpitala obawiając się, że zarazi się od mężczyzny gruźlicą.