Po dwóch tygodniach od rozbicia się samolotu CASY wojsko opuściło teren katastrofy. W tym miejscu ma w przyszłości stanąć obelisk ku pamięci lotników, którzy zginęli pod Mirosławcem.

Strażakom udało się ugasić pożar hurtowni chemicznej w Rzeszowie. Budynek spłonął doszczętnie. Nie ma ofiar ani rannych. Straty wyniosły około 1,2 mln złotych.

Kolejne starcie na linii Stefan Niesiołowski - Jacek Kurski. Poseł PO nazwał w TVN24 Kurskiego "człowiekiem bez honoru". Posłowie PiS błyskawicznie zareagowali na wypowiedź Niesiołowskiego. Złożyli wniosek do Komisji Etyki Poselskiej.

Klub PiS złożył w Sejmie kandydaturę Jacka Kurskiego do sejmowej komisji śledczej do zbadania rzekomych nacisków na służby specjalne za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości. - Popieram tę, bo to mniejsze zło - powiedział w TVN24 Stefan Niesiołowski.

- Ostatnie doniesienia rosyjskiej prasy, które kwestionują zbrodnię katyńską, uderzają w Rosję a nie w Polskę - powiedział w TVN24 Stefan Niesiołowski. Podobne zdanie ma Adam Rotfeld, który powiedział, że autorów tych artykułów osądzi historia.

- Tak się złożyło, że w ostatnich latach sporo chorowałem. W początkach (...) rekonwalescencji chciałem zająć się czymś ważniejszym niż tylko prowadzenie ćwiczeń i wykładów. Mój młodszy przyjaciel, Andrzej Rosner (...) doszedł do wniosku, że nikt nie wymyślił lepszej terapii niż spowiedź - opowiadał Michałowi Komarowi Stefan Meller. "Świat według Mellera" będzie musiał istnieć już bez niego.

We wtorek funkcjonariusze w proteście przeciw brakowi obiecanej podwyżki i innym problemom finansowym w policji, wkładają do kopert stare widelce i wysyłają je pocztą do swojej Komendy Głównej. Tę nieformalna akcję protestacyjną zainicjowali mundurowi internauci z internetowego forum policjantów.

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie składa broni w walce o 27 mln zł dotacji na poszukiwanie wód geotermalnych. W ostatniej chwili fundacja Lux Veritatis przesłała do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska setki dokumentów - pisze "Dziennik".

Szef Prokuratury Okręgowej w Katowicach nadzorujący śledztwo w sprawie Barbary Blidy utopił w wannie swój laptop. Do tego wypadku doszło tuż przed odwołaniem go ze stanowiska

Sąd Apelacyjny w Warszawie zadecyduje, czy Marian Jurczyk otrzyma 300 tysięcy złotych odszkodowania. Legenda szczecińskiej Solidarności domaga się zadośćuczynienia za straty i krzywdę moralną, jakich miał doznać po wyroku uznającym, że dopuścił się "kłamstwa lustracyjnego".

Rzecznik Praw Obywatelskich ma wątpliwości, czy przepisy o przymusowym zatrzymaniu podejrzanego na polecenie prokuratora nie ograniczają nadmiernie wolności obywatelskich. Przed Trybunałem Konstytucyjnym będzie dowodzić, że trzeba je bardzie sprecyzować.

Nietrzeźwym kierowcom wyrasta niechlubna konkurencja: policja coraz częściej zatrzymuje kierowców, którzy jazdę urozmaicają sobie narkotykami. Nie ma tygodnia, by nie zatrzymano choć jednego - donosi "Życie Warszawy".

We wtorek do Warszawy przyjeżdża niemiecki minister stanu w urzędzie kanclerskim Bernd Neumann. W rozmowie z pełnomocnikiem polskiego premiera prof. Władysławem Bartoszewskim ma przedstawić propozycję spOsobu upamiętnienia ofiar przymusowych wysiedleń.

Czy Centralne Biuro Antykorupcyjne naciskało na Adama R., który tydzień temu w "Teraz My", opowiadał, jak miał stać się narzędziem CBA, podsuwającym "Samoobronie" spreparowane wiadomości? Minister sprawiedliwość Zbigniew Ćwiąkalski zapowiada, że wyjaśni całą sprawę.

Poseł PiS Jacek Kurski zaatakował w programie "Teraz My" dziennikarzy TVN za opowiadanie "bzdetów" i "dyrdymałów". TVN24 dostało się z kolei za robienie "politycznego show" wokół ubiegłorocznego strajku pielęgniarek.

Pięć osób, w tym troje dzieci trafiło do szpitala w wyniku wypadku samochodowego w Zakrzewie pod Grudziądzem w kujawsko-pomorskiem. Najprawdopodobniej przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez kobietę kierującą jednym z samochodów. 

Prezydent ma wątpliwości w sprawie ujawnienia aneksu do raportu o likwidacji WSI - poinformowała "Rzeczpospolita". - Publikacja raportu przyniosła szkodę, bo osłabiła polskie służby i państwo - ocenił w Magazynie 24 godziny Jarosław Gowin (PO).

Dziennikarze TVN: Justyna Pochanke, Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski zostali laureatami nagród "Tele Tygodnia" - Telekamer 2008. Gala rozdania nagród odbyła się w Warszawie. Pochanke otrzymała nagrodę w kategorii "Informacje", Sekielski i Morozowski w kategorii "Publicystyka".

Premier Donald Tusk cieszy się największym zaufaniem spośród polityków. Jak wynika z najnowszego sondażu - ufa mu niemal 2/3 Polaków. Na drugim biegunie znalazł się były szef rządu: Jarosławowi Kaczyńskiemu nie ufa aż 3/4 pytanych.