Rolnicy - w was nadzieja. Przed wami trudne zadanie – obrony polskiej ziemi, obrony naszej ojczyzny - tak ordynariusz diecezji kaliskiej bp Stanisław Napierała ostrzegał rolników przed sprzedażą ziemi cudzoziemcom.

Jako "jedną wielką bzdurę" szef SLD Wojciech Olejniczak nazwał doniesienia, że Aleksander Kwaśniewski chce, by na 10 z 41 list wyborczych Lewicy i Demokratów (LiD) pierwsze miejsce zajmowali jego ludzie.

- Jeżeli PO wygra wybory, odejdzie od twardej polityki zagranicznej i budowy partnerskich relacji z Berlinem - uważa premier Jarosław Kaczyński. - To tradycyjne straszenie Niemcami - odpowiada Bronisław Komorowski.

Janusza Reitera, dotychasowego mbasadora Polski w Stanach Zjednoczonych, zastąpi na stanowisku Robert Kupiecki - dyrektor departamentu bezpieczeństwa w MSZ - informuje "Newsweek".

Łopatki, wiaderka i piasek nadal mogą bawić dorosłych. Nad Bałtykiem powstały wielkie piaskowe budowle. Inspiracją było siedem nowych Cudów Świata.

ETOH - skrót wzoru chemicznego alkoholu - stał się kryptonimem akcji antyalkoholowej. Działania wymierzone przeciwko sprzedaży alkoholu wśród nieletnich przeprowadzili w nocy poznańscy policjanci.

Porucznik Łukasz Kurowski, który we wtorek zginął w Afganistanie, został pochowany na cmentarzu w Lusowie pod Poznaniem. W uroczystościach żałobnych uczestniczył minister obrony narodowej Aleksander Szczygło.

- Jeśli to, co mówi Kaczmarek, jest prawdą, to może być ona porażająca - stwierdził na antenie TVN24 poseł PO Zbigniew Chlebowski. W jego ocenie może to być "największy skandal po 1989 roku".

O finansowe wsparcie budowy domu pielgrzyma i innych niezbędnych inwestycji na Świętej Górze Grabarce, zaapelował zwierzchnik Cerkwi w Polsce metropolita Sawa. Na Grabarkę właśnie dotarły ostatnie pielgrzymki wiernych.

PSL i Prawica Rzeczypospolitej nie wykluczają startu ze wspólnych list wyborczych - donosi "Wprost". Były marszałek Sejmu Marek Jurek miałby się ubiegać o mandat senatora.

Galary, berlinki, holowniki, barki, pasażerskie bocznokołowce, szkuty, pchacze komięgi – jedynie książki przypominają o statkach, od których niegdyś było gęsto na Wiśle. Tylko obdarzeni niezwykłą pamięcią wspominają pasażerskie rejsy z Warszawy do Gdańska, a ostatnie świadectwo żeglugowej wiślanej historii daje „Rejs” Piwowskiego.

- Wypowiedź nowego ministra edukacji dotycząca oceń z religii budzi wielkie zdziwienie. Nie chcielibyśmy wrócić do czasów walki z religią w szkole - stwierdził w specjalnym oświadczeniu kardynał Dziwisz, komentując wypowiedzi ministra edukacji narodowej Ryszarda Legutki.

- Poprosiłem, by ze względu na to, że pani Barbara Blida jest kobietą, przeszukanie odbyło się możliwie kulturalnie. Nie chciałem, by wzorem gangsterów, była ona skuwana kajdankami czy rzucana na ziemię - mówi "Wprost" premier Jarosław Kaczyński.

Dwa delfiny pojawiły się w sobotę rano na wodach Zatoki Gdańskiej. Mogą to być te same zwierzęta, które widziano w Bałtyku już wcześnej.