- Mam dokument, który podpisał Jarosław Kaczyński, nominując mnie na rzecznika komitetu wyborczego – zadeklarował Paweł Poncyljusz w Radiu Zet. Prezes PiS mówił wcześniej, że to nie on podjął tę decyzję. - Powołano go, a ja nie podniosłem protestu – stwierdził ponad tydzień temu Kaczyński.

Miał ułatwić życie studentowi i oszczędzić godziny biegania po uczelni w kwestiach formalnych. Zdania, co do jego skuteczności, pozostają mocno podzielone. Ale jedno jest pewne - Uniwersytecki System Obsługi Studentów potrafi podnieść wskaźnik adrenaliny każdemu użytkownikowi.

Podniósł rękę trzy razy na 1200 głosowań – tak wygląda sejmowa statystyka… premiera – donosi TOK FM. Donald Tusk ma szansę ją poprawić po dzisiejszej „przeprowadzce” na Wiejską.

Premier Donald Tusk rozpoczął już urzędowanie w Sejmie, gdzie ma pilnować ustawowej ofensywy PO. - Zupełnie niepotrzebnie podgrzewacie atmosferę, nic się nie stało - powiedział w TVN24 prezydencki minister Sławomir Nowak.

Kandydaci PiS w wyborach samorządowych nie będą się afiszować ze swoją przynależnością partyjną. - Najważniejsze są sprawy lokalne, a nie chcemy polityki krajowej mieszać do kampanii - mówią cytowani przez "Gazetę Wyborczą" działacze partii.

W ciągu dwóch tygodni PiS stracił cztery punkty procentowe poparcia. Liderem sondażu niezmiennie pozostaje PO. Z kolei PSL-owi udało się w końcu ponownie przekroczyć próg wyborczy - wynika z sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej".

Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że decyzja prezydent Warszawy zakazująca marszów za legalizacją marihuany jest niezgodna z prawem. Członkowie inicjatywy "Wolne Konopie" nie kryją zadowolenia z wyroku sądu. Zapowiadają także złożenie nowego wniosku o zorganizowanie w stolicy demonstracji.

Jak wynika z sondażu CBOS, 51 proc. Polaków podoba się wygląd budynku w którym mieszkają. Szersza perspektywa wypada lepiej - 82 procent respondentów zadeklarowało, że podoba im się architektura ich miejscowości.

Mieć dzieci, czy iść w zgodzie z wyznaniem? Kościół katolicki ostro krytykuje nagrodzoną Noblem metodę in vitro, a "Polska i Świat" pokazuje, jak to wygląda w innych Kościołach.

Poseł SLD Sławomir Kopyciński złożył do prokuratury wniosek w sprawie zbadania działalności Komisji Majątkowej. Argumentuje, że jej członkowie orzekając zwrot majątku kościelnego wielokrotnie przekroczyli uprawnienia i świadczyli nieprawdę. - Działała ponad prawem i łamiąc prawo - powiedział. Szkopuł w tym, że pismo "nie końca jest typowym zawiadomieniem o przestępstwie".

Były premier Tadeusz Mazowiecki powiedział we wtorek w Berlinie, że krytycznie ocenia postawę biskupów w czasie wyborów prezydenckich w Polsce oraz w trakcie sporu o krzyż przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

- To jest dla nas nowa wiadomość, że to jest krew dwóch osób - przyznał w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24 Andrzej Dera z PiS, członek sejmowej komisji śledczej badającej sprawę porwania Krzysztofa Olewnika. Zgodził się z nim Paweł Olszewski, który z ramienia PO zasiada w komisji. Posłowie komentowali najnowsze doniesienia portalu tvn24.pl w związku z porwaniem i śmiercią młodego Olewnika.

- "Pakiet Demokratyczny"? Genialny pomysł, tylko dlaczego Jarosław Kaczyński nie zgłosił go, gdy sam był premierem? Trzeba było wtedy pomyśleć panie Kaczyński, a na razie ten pomysł wyląduje w koszu - zapowiedział Stefan Niesiołowski. Wicemarszałek Sejmu odniósł się w ten sposób do projektu PiS, by co tydzień premier stawał przed parlamentem i odpowiadał na pytania posłów.

Poznaniacy będą mieli do wyboru dwóch Ryszardów Grobelnych w wyborach samorządowych. Imiennik obecnie urzędującego prezydenta Poznania i niezależnego kandydata na ten urząd startuje z listy PO na stanowisko radnego.

PO ma nowego rzecznika. Krzysztof Tyszkiewicz zastąpił Andrzeja Halickiego, który w niedawnym wywiadzie skrytykował premiera. Sam Tyszkiewicz zapewnia, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego. - To jest decyzja szefa klubu, który chce pracować z nowym rzecznikiem. Tylko w takich kategoriach bym to rozpatrywał - stwierdził.

- Polska demokracja nie jest totalnie zagrożona, ale zawsze można coś poprawić - komentuje dzisiejszą wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego poseł PiS Paweł Poncyljusz. Jak mówił w "Faktach po Faktach", pomysł cotygodniowych pytań opozycji do premiera jest dobry, ponieważ pozwoli przenieść część dyskusji nt. państwa z mediów do Sejmu.

Stylowe biurko z czerwonym suknem, nóż i przycisk do papieru, laptop, owalny stół dla kilku osób - tak wygląda nowe miejsce pracy Donalda Tuska w Sejmie. Zgodnie z zapowiedziami premier będzie przenosił się do swojego sejmowego gabinetu na kilka godzin podczas obrad parlamentu.

Radny PO ze Smołdzina (woj. pomorskie) podejrzewany jest przez prokuraturę, że gwałcił i molestował 13-letnią córkę sąsiadów. Piotr Z. został aresztowany na dwa miesiące, a słupska Platforma skierowała już wniosek o usunięcie go z partii.

Przepisy dotyczące przekazywania do innego kraju Polaka ściganego europejskim nakazem aresztowania (ENA) są zgodne z konstytucją - uznał Trybunał Konstytucyjny. Skargę złożyli obrońcy Jakuba T., skazanego w Wielkiej Brytanii na dożywocie.