Koszalińska policja zatrzymała 28-latka, który ukradł samochód księdzu, kiedy ten przyjechał z kolędą. Mężczyzna miał ułatwioną kradzież, bo znał przyzwyczajenia duchownego i wiedział, że często zostawia kluczyki w stacyjce swojego auta.

Nie żyje białoruski dziennikarz i pisarz Jury Humianuk, który pracował pod pseudonimem dla białoruskiej sekcji Polskiego Radia. W sobotę wieczorem wypadł z 9. piętra internatu w Grodnie - poinformowało w nocy z soboty na niedzielę Radio Swaboda.

Nowe zasady egzaminów na prawo jazdy mogą utrudnić życie przyszłym kierowcom nie tylko ze względu na stawiane im wymogi. Z wejściem w życie nowego prawa zmienił się także sposób składania przez kursantów dokumentów niezbędnych przed sprawdzianem. Część formalności będzie załatwiana dzięki systemowi łączącym Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego i starostwa. Sęk w tym, że program nie został w pełni przetestowany.

Pozew przeciwko o. Rydzykowi jest już prawie gotowy, trafi do sądu w ciągu najbliższych kilkunastu dni - poinformował w "Faktach po Faktach" w TVN24 były wicepremier Roman Giertych. Giertych jest oburzony nieprawdziwymi, jego zdaniem, informacjami, wygłaszanymi na temat jego światopoglądu w Telewizji Trwam oraz "seansami nienawiści" na antenie Radia Maryja.

Od dziś obowiązują nowe zasady egzaminów na prawo jazdy. Wśród zmian, które wprowadziła nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami, jest m.in. nowy system egzaminów teoretycznych oraz elektroniczny obieg dokumentów związanych z wydaniem prawa jazdy. W związku ze zmianami w ostatnich tygodniach ośrodki egzaminacyjne przeżywały istne oblężenie.

Przejezdna jest już droga krajowa nr 63 w Gołaszynie pod Łukowem w woj. lubelskim, gdzie w sobotę doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem. Osiem poszkodowanych w wypadku osób przewieziono do szpitala - poinformowała policja.

Jerzy Pietrewicz będzie nowym wiceministrem gospodarki - pisze "Newsweek". Informację miał potwierdzić w rozmowie z gazetą wicepremier Janusz Piechociński. - Jerzy Pietrewicz to wybitny specjalista w zakresie inwestycji i funkcjonowania gospodarki narodowej - powiedział wicepremier.

Jest szczupła i zadbana. Wygląda na młodszą niż w rzeczywistości. Kiedy spaceruje po ulicach z roczną dziewczynką, nikt nie podejrzewa, że nie jest jej mamą. Tymczasem 32- latka jest już babcią - prawdopodobnie najmłodszą w Bydgoszczy - podaje "Gazeta Pomorska".

Obrońca Tadeusza M., kierowcy toyoty skazanego za nieumyślne spowodowanie wypadku Jarosława Wałęsy, wniósł apelację od wyroku. - Kwestionujemy podstawę orzeczenia sądu - oświadczył mecenas. W listopadzie ub. roku Sąd Rejonowy w Sierpcu skazał Tadeusza M. na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Do aresztu trafił mieszkaniec powiatu kieleckiego, który 15 lat temu brał udział w napadzie na listonosza. Policja natrafiła na jego ślad po kolejnym porównaniu materiału dowodowego ze śledztwa z aktualną bazą osób notowanych. 41-letni mężczyzna odpowie za rozbój. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Sędziowski rzecznik dyscyplinarny będzie badał wniosek o "dyscyplinarkę" wobec sędziego Igora Tulei. W ciągu ok. miesiąca ma on zdecydować, czy wszcząć postępowanie wobec sędziego - podała sędzia Barbara Trębska, rzeczniczka Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

Pogrzeb Jadwigi Kaczyńskiej odbędzie się w środę na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. W uroczystościach chcą wziąć udział przedstawiciele PiS z całej Polski oraz licznych stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Matka Jarosława i Lecha Kaczyńskich zmarła w czwartek wczesnym popołudniem. Miała 87 lat.

Jeszcze tylko w piątek można zdawać egzaminy na prawo jazdy według starych zasad. Dlatego Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego są oblegane przez kandydatów na kierowców, którzy obawiają się nowych, trudniejszych reguł. - Wyrabiamy 300 procent normy - przyznaje pracownik szczecińskiego ośrodka.