Wizyta u lekarza orzekającego w ZUS-ie zakończyła się dla Leszka Gieniec w sposób nieoczekiwany. Urzędnik potraktował go niewyszukanym językiem i odprawił. Wizytę pacjent nagrał i postanowił z materiałem pójść do mediów. Wobec tego, lekarz postanowił kontratakować i złożył doniesienie do prokuratury na Gienieca.

O fizyczne i psychiczne brutalne znęcanie się nad oficerami wojska skazanymi w latach 50. XX wieku na karę śmierci oskarżył IPN dwóch żyjących jeszcze stalinowskich oficerów śledczych. Akt oskarżenia przesłano do Wojskowego Sądu Garnizonowego w Warszawie.

Topniejący śnieg i lód podnoszą poziom wody w rzekach. We wsi Bronisławka Narew zalała jedyną drogę. Mieszkańcy są odcięci od świata. Wylewa też Warta. Do jednego z gospodarstw na obrzeżach Gorzowa pożywienia dla koni dostarczały amfibię i czołg.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego mogli popełnić przestępstwo inwigilując dziennikarza Wojciecha Czuchnowskiego - stwierdził warszawski sąd. Zdaniem sądu policjanci, podsłuchując go przez ponad dwa tygodnie, naruszyli dobra osobiste dziennikarza "Gazety Wyborczej".

Polscy policjanci odzyskali bardzo cenny i nietypowy instrument muzyczny. Chodzi o flet poprzeczny wykonany ze złota. Jego wartość jest szacowana na około 80 tysięcy złotych.

Prokuratura Rejonowa w Wołominie umorzyła śledztwa dotyczące zdewastowania mogiły bolszewickich żołnierzy w Ossowie - poinformowała rzeczniczka praskiej prokuratury okręgowej Renata Mazur. - W obu przypadkach powodem umorzenia było niewykrycie sprawców - dodała.

Wrocławska prokuratura oskarżyła 10 osób o propagowanie totalitarnego ustroju i nienawiści rasowej. Oskarżeni podejrzani są m.in. o rozklejanie neonazistowskich plakatów, do czego wykorzystywali nieletnich nazywanych "małym Hitlerjugend". Członkom grupy grozi do pięciu lat więzienia.

Platforma Obywatelska chce zakazać emisji telewizyjnych spotów partii politycznych pomiędzy kampaniami wyborczymi, bo, jak argumentują członkowie tej partii, "nie wnoszą one żadnej wartości".

Pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej złożył w prokuraturze wojskowej w Warszawie wniosek o jak najszybsze przesłuchanie Donalda Tuska w związku z katastrofą smoleńską. Według mecenasa Stefana Hambury premier zmienił swoje stanowisko w jej sprawie, gdy stwierdził, że "projekt raportu MAK jest bezdyskusyjnie nie do przyjęcia".

Funkcjonariusze CBA mieli prawo rozpracowywać Jerzego Stankiewicza, obecnego szefa gdańskiej delegatury Biura - uznali śledczy z Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie i umorzyli śledztwo.

6 stycznia barwny Orszak Trzech Króli przemaszeruje po raz trzeci ulicami Warszawy. Orszak wyruszy w czwartek przed godziną 12 z Placu Zamkowego i będzie zmierzał do stajenki betlejemskiej ustawionej na Placu Piłsudskiego. Po drodze na uczestników czekać będzie wiele atrakcji.

Do sądu w Gliwicach trafił akt oskarżenia w sprawie dwóch mężczyzn, którzy w 2009 roku wyłudzili od kilkudziesięciu starszych osób prawie 900 tys. zł stosujący dość popularną ostatnio, tzw. metodę "na wnuczka". Obu przestępcom grozi osiem lat więzienia.

Oryginalny sposób wyłudzania pieniędzy zastosował 24-latek z Warszawy. Poznawał kobiety na portalach społecznościowych, rozkochiwał je w sobie i... "pożyczał" złotą biżuterię. Oficjalnie do albumu "Warszawa w złocie". W sumie z naiwnych ofiar wyciągnął 7 tysięcy złotych.

- Nie traktujemy pustych obecnie masztów jako atrapy fotoradarów, bo zawsze może to być urządzenia sprawne po załadowaniu tam tego urządzenia - mówił w TVN24 rzecznik policji Mariusz Sokołowski. Co więc zniknie z polskich dróg, co zostanie, a co się pojawi w związku z wejściem nowych przepisów od nowego roku? To się dopiero okaże.

Kompletnie pijany nastolatek, z 1,5 promila alkoholu w organizmie, trafił wczoraj do szpitala w Ełku. Policja znalazła chłopca stojącego przed klatką schodową swojego bloku. Funkcjonariusze sprawdzają, kto udostępnił nastolatkowi alkohol.

Absolwenci, którzy skończą studia związane z prawem, administracją, bezpieczeństwem narodowym czy wewnętrznym i w ciągu roku zdecydują się wstąpić do policji, przejdą krótsze szkolenia podstawowe. Od 5 stycznia szef policji zacznie podpisywać porozumienia z pierwszymi uczelniami.

Ponad pięćset lampionów z papieru ryżowego, każdy z przypisanym życzeniem puszczającego, poszybowało w powietrze w Zduńskiej Woli. To już druga taka "Lampionada" w tym mieście, na którą pomysł zaczerpnięto z dalekiego wschodu. Podczas imprezy zbierano datki na rzecz fundacji pomagającej niepełnosprawnym dzieciom.

Kancelaria Prezydenta zarzuca TVP Info, że wprowadziła w błąd Donalda Tuska. Chodzi o wywiad, w którym premier był poproszony o skomentowanie słów Bronisława Komorowskiego, który stwierdził, że sprawa katastrofy smoleńskiej jest "w sposób arcybolesny prosta". Proszony o komentarz premier usłyszał jednak w telewizji publicznej słowo "arcybanalny".

Obietnice wyborcze samorządowców Platformy Obywatelskiej znikły z internetu. Programów nie ma zarówno na stronach kampanijnych, jak i prywatnych - donosi "Rzeczpospolita".

Nie czekają na polecenie. Gdy widzą, że pada wsiadają na swoje pługi i wyruszają w drogę, by ją odśnieżyć. Mowa o ośmiu rolnikach z gminy Oleśnica (dolnośląskie), którzy zimą umożliwiają poruszanie się po wsiach swoim sąsiadom. Za swój trud dostają wynagrodzenie od gminy. Wszyscy są zadowoleni, bo takie rozwiązanie jest tańsze, niż zatrudnienie wyspecjalizowanej firmy.