Mecz szóstej kolejki ekstraklasy piłkarskiej Lech Poznań - Polonia Warszawa, pierwotnie planowany na 19 września, zostanie rozegrany 10 listopada. Powodem przesunięcia terminu jest koncert Stinga, który odbędzie się 20 września na poznańskim obiekcie.

Przyczyną sierpniowego wypadku polskiego samolotu AN-26 na lotnisku w Tallinie był błąd człowieka - wynika z analizy nagrań rozmów w kokpicie maszyny. Informację tę podał przedstawiciel estońskiego resortu komunikacji.

Zguba musi znaleźć właściciela, nawet jeśli pozornie skórka nie jest warta wyprawki - z takiego założenia wyszedł mieszkaniec Tychów, który w maju znalazł 10-złotowy banknot i przyniósł na policję. Od tego czasu funkcjonariusze szukają właściciela. Bez skutku. Jeśli go nie znajdą, sąd może orzec przepadek 10-złotówki na rzecz Skarbu Państwa. Koszt postępowania wyniesie... 100 złotych. I to Skarb Państwa zapłaci.

- Parę banałów i jedna niestosowność, "wachlowanie uszami", mało konkretów - tak politycy PiS Karol Karski i Jacek Kurski oceniają czwartkową wizytę w Polsce ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa.

Na pokładzie samolotu nie będzie mogła podróżować więcej niż jedna z czterech najważniejszych osób w państwie - przewiduje przygotowana przez BBN instrukcja dotycząca lotów specjalnych, którą przedstawił dziś szef Biura gen. Stanisław Koziej. Gen. Koziej zapowiedział też ostre cięcie etatów w BBN.

Tablica w miejsce krzyża i pomnik przed kościołem Karmelitów - tak chcą upamiętnić tych, którzy zginęli 10 kwietnia członkowie powołanego dziś Komitetu Założycielskiego Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Tragedii Narodowej pod Smoleńskiem.

Nurkowie-minerzy Marynarki Wojennej wydobyli z dna jeziora w Sztumie pocisk przeciwpancerny 88 mm, granatnik przeciwpancerny (tzw. panzerfaust) oraz granat ręczny. Wszystkie pochodzą z II wojny światowej. Niebezpieczne obiekty, które przekazano saperom, zostaną zniszczone na poligonie.

- Sytuacja w Wąchocku (świętokrzyskie - red.) jest krytyczna. Przez wały przelewa się woda ze zbiornika, zalewane są ulice - mówił w rozmowie z TVN24 burmistrz miasta Jarosław Samela. Profilaktycznie zarządzono ewakuację mieszkańców trzech ulic, ale większość z nich odmawia opuszczenia swoich domów.

Pięć muchomorów sromotnikowych zjadł w niedzielę mieszkaniec Zamościa. 50-latka czeka przeszczep wątroby. - Jego stan jest poważny. Jeszcze dziś trafi do szpitala przy ulicy Banacha w Warszawie - poinformowała w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" ordynator Oddziału Toksykologii w Lublinie.

800 tys. zł jest wart tytoń, który wpadł w ręce Centralnego Biura Śledczego i celników z Rzepina, Katowic i Opola. Gdyby został wprowadzony na rynek, Skarb Państwa straciłby ok. 1,6 mln zł. Zatrzymano też sześć osób podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Szef MSWiA Jerzy Miller nie pojechał na obchody 10. rocznicy otwarcia Polskiego Cmentarza Wojskowego w Miednoje. Jako powód MSWiA podaje intensywne opady deszczu i zagrożenie powodziowe na południu kraju. Zamiast niego na uroczystości pojechał wiceminister Zbigniew Sosnowski.

Dwaj funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej pechowo zakończyli pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Ich auto wpadło do rowu, a strażnicy trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uciekiniera nie znaleziono.

Specjaliści opiekujący się Tomkiem, który 17 sierpnia przeszedł przeszczep wątroby, namawiają, by wysyłać do Centrum Zdrowia Dziecka terapeutyczne bajki dla 6-latka. Zdaniem rzecznika CZD Pawła Trzcińskiego, takie bajki byłyby wspaniałym prezentem dla niego i innych dzieci.

Początki są bardzo obiecujące - komentował w TVN24 były szef MSZ Dariusz Rosati pierwszą zagraniczną podróż prezydenta Bronisława Komorowskiego. Zdaniem Rosatiego, prezydent idealnie wybrał jej kierunki.

- Jestem rozczarowany wątkami personalnymi, które poruszył Jarosław Kaczyński - tak o obchodach 30-lecia Solidarności mówił w RMF FM Janusz Śniadek. Dodał, że wstyd mu za ludzi dawnej "Solidarności" i za polityków, którzy podczas obchodów zafundowali publiczności "gorszące widowisko".

- SLD miał wiele okazji do zrealizowania projektu państwa świeckiego i tego nie zrobił - powiedział w wywiadzie dla "Polska The Times" Sławomir Sierakowski, redaktor naczelny "Krytyki Politycznej". Jego zdaniem, politycy Sojuszu nie są i nie staną się nagle wiarygodni.

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych chce, by od przyszłego roku rodzice pragnący umieścić swoje dziecko w przedszkolu nie musieli ujawniać wrażliwych danych - pisze "Gazeta Wyborcza".

- Politycy kłócą się w sprawie krzyża w sposób kompromitujący - mówi bp Tadeusz Pieronek w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Bp Pieronek krytykuje PiS, który "działa zza szafy, steruje rzekomą obroną krzyża", ale też kościelne władze. - Co biskupów obchodzi stawianie pomników? Niech się zajmą sprawami wiary i moralności - uważa.

Po apelu Dody, która poprosiła fanów o rejestrowanie się jako dawcy szpiku, zgłosiło się kilkanaście tysięcy chętnych. Jednak wraz z deklaracją pomocy znów zrobiło się głośno o innym problemie - braku pieniędzy na badania. Zbadanie jednej osoby, która chce zostać dawcą szpiku, jest bowiem w Polsce droższe niż w Stanach Zjednoczonych.