Zdaniem byłego wicepremiera, Romana Giertycha, Donald Tusk popełnił błąd strategiczny, czyniąc z PO "partię centrolewicową", a PiS czeka pasmo wyborczych zwycięstw. - Polacy głosują na tego, kogo nienawidzą mniej w danym czasie. A dzisiaj bardziej nienawidzą Tuska niż Kaczyńskiego - ocenił w "Faktach po Faktach" Giertych.

Reporter "Blisko Ludzi" telewizji TTV nagrał telefonem policjantów, gdy łamali prawo i ignorując zakaz wjazdu wjechali pod prąd ulicą Kramarską w Poznaniu. Gdy próbował zwrócić uwagę policjantom, ci wylegitymowali go, szarpali, zaczęli przeszukiwać, wprowadzili do radiowozu, a w końcu zabrali telefon i skasowali dane. Nagrania dokumentujące zachowanie policjantów udało się jednak odzyskać.

Związki zawodowe porozumiały się z zarządem PKP w sprawie ulg przejazdowych dla kolejarzy i ich rodzin. Pracownicy kolei zachowają 99 proc. ulgę na przejazdy u wszystkich przewoźników. 80-procentową zniżkę zachowają także ich rodziny, ale będą musiały ją wykupić. Za zniżki zapłacą także emeryci kolejowi. Porozumienie oznacza, że zapowiadany na jesień strajk generalny na kolei, nie obędzie się.

Drugi rodzic będzie musiał obowiązkowo wykorzystać jeden z 36 miesięcy urlopu wychowawczego, w przeciwnym razie urlop będzie o miesiąc krótszy - zakłada nowelizacja kodeksu pracy, którą w czwartek podpisał prezydent Bronisław Komorowski. Ustawa podwyższa jednocześnie wymiar urlopu wychowawczego z trzech do czterech miesięcy i dostosowuje polskie prawo do wymogów Unii Europejskiej.

- W stosunku do krzywd jakich doznał mój klient, milion złotych to umiarkowana kwota - mówi Paulina Paskal, adwokat reprezentująca rowerzystę, który w 2007 roku wjechał w dziurę na drodze i doznał poważnych obrażeń. Po blisko sześciu latach sąd uznał, że gmina Poraj (woj. Śląskie), jako zarządca drogi, ponosi winę za wypadek.

W czwartek po południu w Busku Zdroju odbyły się uroczystości pogrzebowe posła PO Konstantego Miodowicza. Brali w nich udział marszałek Sejmu Ewa Kopacz oraz premier Donald Tusk. W pogrzebie uczestniczyli również ministrowie: transportu Sławomir Nowak, zdrowia Bartosz Arłukowicz, rzecznik rządu Paweł Graś, parlamentarzyści Platformy, senator PiS Krzysztof Słoń, a także Jan Rokita z żoną Nelly.

Katowicki sąd nie zgodził się dziś na umorzenie sprawy korupcji w górnictwie, w której oskarżono 25 osób, m.in. byłych prezesów spółek węglowych. Wnioski o umorzenie złożyli adwokaci 20 oskarżonych. Proces ma ruszyć 12 września.

Mój poprzednik nie poszedł na ugodę, więc sprawa skończyła się w sądzie. Teraz musimy wyłożyć jednorazowo milion złotych. Nie wiem z czego, ale zapłacimy. Chłopak do końca życia będzie na wózku inwalidzkim - mówi reporterowi TVN24 wójt gminy Poraj, na terenie którego doszło do tragicznego wypadku rowerzysty. W sumie, decyzją sądu, gmina ma mu wypłacić niemal milionowe odszkodowanie.

Łódzki konflikt pomiędzy frakcjami Cezarego Grabarczyka i Krzysztofa Kwiatkowskiego osiągnął apogeum. Z klubu oraz partii zostało wykluczonych ośmiu radnych uważanych za zwolenników byłego ministra sprawiedliwości. Tym samym PO straciła większość w łódzkiej radzie miasta.

Miał być basen wypełniony kisielem, a w nim walczący nastolatkowie. Do wygrania "procenty". Zaproszenie na imprezę do jednego z katowickich klubów nie pozostawiało wątpliwości co do jej charakteru. - Impreza się nie odbędzie - deklarują teraz w rozmowie z tvn24.pl dyrektor klubu i organizator "Kąpieli w kiślu. Wielkiej bitwy szkół średnich".

Nakłanianie nieletnich dziewczynek do seksu i posiadanie dziecięcej pornografii - to dwa z pięciu zarzutów, jakie śledczy ze Stalowej Woli postawili znanemu w regionie sędziemu piłkarskiemu i byłemu już trenerowi miejscowej akademii piłkarskiej. Mężczyzna przyznał się do winy i mimo powagi zarzutów będzie odpowiadał z wolnej stopy. Wyszedł na wolność za kaucją w wysokości 10 tys. złotych.

Myślę, że powinniśmy usiąść z premierem i porozmawiać, wyjaśnić sobie nieporozumienia - powiedział Jarosław Gowin, odnosząc się do ultimatum, jakie postawił mu premier. Donald Tusk stwierdził, że "jeśli Gowin znowu przekroczy miarę, pożegna się z Platformą".

- Nie mamy technicznych możliwości, aby uczestniczyć w interwencji w Syrii - powiedział we "Wstajesz i Wiesz" w TVN24 gen. Stanisław Koziej, szef BBN. Jego zdaniem włączenie się w wojnę domową w Syrii nic by nie dało, a jedynie "pogorszyłoby sprawę". Generał zgodził się ze stwierdzeniem Zbigniewa Brzezińskiego, że świat nie ma pomysłu na to, co zrobić po ewentualnym pokonaniu Asada.

Propozycja premiera Donalda Tuska, by po ewentualnym odwołaniu Hanny Gronkiewicz-Waltz uczynić ją komisarzem stolicy jest paskudna i arogancka - stwierdziła we "Wstajesz i wiesz" Anna Grodzka z Ruchu Palikota.