Trzy osoby trafiły do szpitala po pożarze, do którego doszło w jednej z kamienic przy ul. Paryskiej w Siemianowicach Śląskich. Pożar wybuchł w mieszkaniu na parterze dwukondygnacyjnego budynku. Ewakuowano 4 osoby.

Po ponad trzech latach swoje prace zakończyły dwie sejmowe komisje śledcze - "naciskowa" pod przewodnictwem Andrzeja Czumy z PO i ds. śmierci Barbary Blidy pod kierownictwem Ryszarda Kalisza z SLD. Poseł Platformy z prac swojej zadowolony nie jest. Dumy nie ukrywał zaś polityk Sojuszu. - Wykonałem zadanie w sposób profesjonalny - ocenił.

Stołeczni radni wyrazili w czwartek zgodę na sprzedaż 85 proc. akcji SPEC koncernowi energetycznemu Dalkia. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz przekonywała, że prywatyzacja spółki ciepłowniczej oznacza mniejsze wzrosty cen za ciepło. Za wyrażeniem zgody na sprzedaż akcji zagłosowało 32 radnych, przeciwnych było 22, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Anna Sobiecka znalazła się na 18. miejscu listy kandydatów PiS do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim. Wcześniej związana z Radiem Maryja posłanka miała być na miejscu szóstym.

Jolanta Kwaśniewska sama do polityki się nie wybiera, ale popiera kobiety, które startują do parlamentu. Transseksualistkę z listy Ruchu Palikota też by wsparła: - Jak najbardziej. Nie mamy prawa potępiać kogokolwiek. Uważam, że osoby transseksualne ze swoimi problemami mają miejsce w polskim parlamencie - stwierdziła w "Faktach po Faktach".

Nowy spot PSL robi furorę w sieci. Młodzi ludowcy tańczą i śpiewają, a wśród nich szef PSL Waldemar Pawlak, który z nowoczesną technologią jest za pan brat. Goszcząc w "Faktach po Faktach" najpierw sprawdził notowania amerykańskiej giełdy na swoim iPadzie, a dopiero potem powiedział: - Nasz klip przygotowali młodzi ludzie z PSL i jestem zachwycony takim marzycielskim podejściem i przebojową muzyką. Mam nadzieję, że trafi w gusty różnorodnych odbiorców.

- Ludzie na moich listach nie będą się tak ku**ić politycznie jak Joanna Kluzik-Rostkowska i Bartosz Arłukowicz – powiedział Janusz Palikot w "Tak jest" TVN24 dodając, że „w Polsce trzeba nazywać rzeczy po imieniu”, a „Wersal się skończy”.

Dwa zarzuty usłyszał uczestnik pielgrzymki, który uderzył w twarz dziennikarkę Telewizji Polsat oraz uszkodził kamerę należącą do tej stacji telewizyjnej - poinformowała w czwartek Prokuratura Okręgowa w Częstochowie. Sprawa dotyczy zdarzeń z 10 lipca, do których doszło na błoniach jasnogórskich podczas 19. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

Gdyby wybory odbyły się w sierpniu, 36 proc. wyborców zagłosowałaby na PO. Na PiS jest gotowych oddać swój głos 20 proc., a na SLD 8 proc. PSL z 4-procentowym poparciem znajduje się poniżej progu wyborczego - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

- Celowałem w głowę, ale trafiłem w nogę – tak policjantom tłumaczył się 20-letni Janusz R., który został zatrzymany za postrzelenie mężczyzny. Jak dodał, mierzył do człowieka, bo to daje większą satysfakcję i adrenalinę niż strzelanie, tak jak do tej pory, jedynie do zwierząt.

Wracał z festynu, oparł się o ogrodzenie posesji i poraził go prąd. 23-latek nie żyje, a policja sprawdza, czy siatka była celowo pod napięciem. Właściciel posesji usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Do winy się nie przyznał.

Tak poświęcającego się pracy ochroniarza chciałby mieć każdy? Gdy jeden z samochodów zamierzał wjechać na teren prywatny, mężczyzna zastawił mu drogę. I choć auto nie zatrzymało się, nie dał za wygraną - jechał dalej na jego masce. Popisał się odwagą czy głupotą?

- To bardzo charakterystyczne dla naszych czasów, że śledztwa będą dotyczyły nie winnych tej katastrofy, ale tych, którzy coś o niej piszą - tak Jarosław Kaczyński skomentował decyzję prokuratury o wszczęciu postępowania sprawdzającego w sprawie "Białej księgi" zespołu Antoniego Macierewicza.

Kaczka, kluski z serem i ślimaki - to dania, które podczas czwartkowego spotkania zjedli w jednej z warszawskich restauracji była wicepremier Zyta Gilowska i były premier Jarosław Kaczyński. Po spotkaniu zapewniali, że bardzo im smakowało. - Znakomita restauracja - chwalił prezes PiS.

Jolanta Kwaśniewska poparła kandydatkę PO do Senatu. - Nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia, czy do obu izb panie będą szły pod sztandarami zielonymi, czerwonymi czy jakimikolwiek innymi. Popieram kompetencję – przekonywała.

- Dziś miałem - niestety nie tak częstą jak kiedyś - możliwość długiej rozmowy z panią profesor. Rozmawialiśmy o bardzo różnych sprawach, znaczna część rozmowy była poświęcona sprawą ekonomicznym. O tym pani profesor wie naprawdę bardzo dużo. Być może nie ma w Polsce drugiej osoby, która wie równie dużo - powiedział po zakończeniu spotkania z Zytą Gilowską prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ze spotkania zadowolona była też Gilowska. Konkretów brak.

- Kończymy dyskusję z PiS-em na temat debat - zadeklarował dziś rzecznik klubu PO Paweł Olszewski. Poseł Platformy Obywatelskiej mówił, że było już wystarczająco dużo rozsądnych propozycji ze strony PO. Odrzucił też przedstawioną dzisiaj propozycję Jarosława Kaczyńskiego debat w PiS-owskim "Centrum programowym". - Wolą zdecydowanie bardziej przesłuchania, a nie debaty - komentował Olszewski.

13-latka z Gdyni została zabita - wykazała sekcja zwłok dziewczynki. Nieprzytomną nastolatkę we wtorek wieczorem znalazła matka niedaleko domu w Gdyni Dąbrowie. Mimo reanimacji dziewczynka zmarła.

Urzędnik prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz zachęcał swoich podwładnych do zbierania podpisów na Platformę Obywatelską. Maila w tej sprawie wysyłał ze swojej ze służbowej poczty. Prawo i Sprawiedliwość twierdzi, że to złamanie prawa i zapowiada złożenie do prokuratury wniosku o popełnieniu przestępstwa. PO sprawę potępia i się od niej odcina.