Dwa okręty Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej Zyb i Giejzer zawinęły do portu w Szczecinie. - Wizyta związana jest z 66. rocznicą zwycięstwa nad faszyzmem - informował w piątek Jerzy Raducha ze szczecińskiego magistratu.

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska i minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski - to pierwsza trójka na liście PO w okręgu łódzkim w jesiennych wyborach do Sejmu. W sobotę w Łodzi odbyło się posiedzenia zarządu regionu łódzkiego PO, na którym m.in. rozmawiano o listach wyborczych.

W 34. rocznicę śmierci Stanisława Pyjasa zebrali się jego przyjaciele, członkowie rodziny, oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Maj '77 i Stowarzyszenia NZS '80. Zebrani złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą przy ul. Szewskiej w Krakowie.

- Rolą rządu jest rządzić, rolą związkowców jest protestować, kiedy im się nie podoba - tak premier Donald Tusk skomentował w sobotę informację, że związkowcy z Solidarności zorganizują antyrządową manifestację w czasie polskiej prezydencji. Tusk podkreślił, że pomimo protestów rząd jest od tego, żeby dbać o bezpieczeństwo i porządek. - Na pewno zapewnimy ten porządek - dodał.

Rzecznik Praw Obywatelskich uważa, że ubliżanie sądowi na piśmie nie powinno być karalne. Irena Lipowicz wystąpiła w tej sprawie z pytaniem prawnym do Sądu Najwyższego wobec rozbieżności w orzecznictwie w tych sprawach.

- Nikt z nas nawet nie pomyślał, że na tej żaglówce mogą być jeszcze jakieś osoby - przyznaje świadek dramatycznej akcji ratunkowej na Jeziorze Powidzkim. 1 maja przewrócił się tam jacht kabinowy, na pokładzie którego znajdowało się pięć osób. Trzem z nich udało się wypłynąć, dwie zostały pod wodą.

W dalszym ciągu nie udało się dotrzeć do ratownika zaginionego pod ziemią w kopalni "Krupiński" - poinformowała w sobotę rano rzeczniczka Jastrzębskiej Spółki Węglowej, do której należy kopalnia. W czwartek wieczorem w kopalni doszło do zapalenia metanu. Zginął jeden górnik i jeden z ratowników, którzy pospieszyli z pomocą. 11 poszkodowanych trafiło do szpitali. Jak mówią lekarze, ich stan jest dobry.

Pożar warsztatu samochodowego w bytomskiej dzielnicy Miechowice. Cała okolica przykryta została gęstym dymem. Mieszkańców zbudziły eksplozje butli gazowych.

Bobby McFerrin, Ayo, Iron Maiden, Cassandra Wilson i Joe Cocker - to tylko kilka z gwiazd, które latem tego roku wystąpią w stolicy. Warszawę czeka wyjątkowo gorące kulturalne lato - donosi "Życie Warszawy".

Po 50 latach wiernej służby, węgierskie Ikarusy powoli odchodzą do lamusa. Wszystkie miasta po kolei rezygnują z kultowych autobusów. Warszawa zaczęła właśnie wyprzedaż ostatnich. Jednak wielu użytkownikom komunikacji miejskiej łezka się w oku kręci.

8 lat więzienia grozi 31-letniemu mieszkańcowi Olsztyna, który na jednym z miejskich osiedli ukradł audi 80. Jak stwierdził, samochód stał otwarty na osiedlu, a do jego odpalenia wystarczył mu jedynie kluczyk od skrzynki na listy. - Okazja czyni złodzieja - stwierdził.

Rozgorzał spór czy Donald Tusk był w latach 70. - jak twierdzi Ryszard Czarnecki z PiS - "szefem szalikowców" Lechii Gdańsk i "brał udział w zadymach", czy też - jak chce Tomasz Wołek - szanowanym szefem klubu. W sporze tym dziennikarz zapomniał jednak, że przed laty sam w mediach opisywał jedną z "zadym", w której uczestniczył dzisiejszy premier.

Komendant policji w Ostrołęce dopiero po drugim reportażu "Prosto z Polski" zawiesił policjanta, któremu prokuratura w poniedziałek postawi zarzut prowadzenia auta pod wpływem alkoholu. Wiadomo już, że funkcjonariusz miał dwa promile. Mimo, że od tamtej nocy minął ponad miesiąc, do tej pory policjantowi nie zatrzymano prawa jazdy. Tymczasem komendant ostrołęckiej policji zainteresował się komentarzami w sieci.

Czwartkowa decyzja o zamknięciu stadionów Legii i Lecha oraz polityczna deklaracja w tej sprawie premiera Tuska wywołuje duże emocje wśród polityków. - Tusk dzisiaj się zrobił władcą samodzierżawnym. Strzela mu coś do głowy i podejmuje decyzję, która potem jest wykonywana. Tak nie może być w państwie prawa - emocjonował się w "Faktach po Faktach" poseł SLD Ryszard Kalisz. Przekonywał, że argumentów do podjęcia takich decyzji nie można szukać na szybko. Decyzji premiera bronił poseł PO i były piłkarz Roman Kosecki.

Bezdomna suka wychowuje cztery małe liski. W sumie opiekuje się ośmioma maluchami, bo oprócz lisów zajmuje się i karmi także cztery własne szczenięta. Lisy zachowują się jak małe pieski. Trudno sobie wyobrazić, by w przyszłości były w stanie wrócić na wolność.

W połowie maja polski Tu-154M o numerze bocznym 102 po raz pierwszy od marca odbędzie "oficjalny" lot transportowy. Odkąd rosyjska agencja lotnicza wydała zalecenie ws. tupolewów odbywał tylko loty szkoleniowe i eksperymentalne.

Rolę i wizję Polski we współczesnym świecie spróbują zdefiniować konserwatywni polscy intelektualiści podczas kongresu "Polska-Wielki Projekt" w sobotę w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Kongres trwa od środy. Zakończy się w niedzielę wręczeniem Honorowej Nagrody im. Lecha Kaczyńskiego. To kolejna edycja imprezy, której pomysłodawcą był prezydent Lech Kaczyński.

Wątpliwości, które pojawiły się w związku z egzaminem maturalnym z języka polskiego, będą rozstrzygane na korzyść maturzystów - ogłosiła Centralna Komisja Egzaminacyjna. Pisało go prawie 400 tys. osób.

Nie będzie śledztw w sprawie domniemanego znieważenia prezydenta, premiera i kilku ministrów podczas demonstracji w pierwszą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Warszawska prokuratura odmówiła dochodzenia w tych sprawach tłumacząc, że śledczy nie znaleźli w nich "znamion czynu zabronionego". Decyzja jest prawomocna.

Prokuratura Okręgowa na warszawskiej Pradze, która prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy organizacji lotów 7 i 10 kwietnia 2010, wydała zgodę na zapoznawanie się z aktami sprawy pierwszemu pełnomocnikowi rodzin ofiar. Nie zgodziła się jednak z argumentacją mec. Rafała Rogalskiego by przyznać rodzinom, które reprezentuje status pokrzywdzonych. - Możliwość zapoznawania się z aktami bez żadnych innych praw to za mało - komentuje adwokat.