Grzegorz Napieralski permanentnym kandydatem na prezydenta? - zastanawiają się nasi internauci, piszący na Kontakt 24. Choć parlamentarna kampania wyborcza w pełni, lider SLD w internecie występuje jako "Kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej". Link z takim podpisem to pierwszy wynik, który wyświetla się w wyszukiwarce internetowej Google po wpisaniu hasła "Grzegorz Napieralski".

Prawie 1,5 godziny trwały utrudnienia na stacji metra Centrum. Pociągi dojeżdżały tylko do stacji poprzedzających. Policja ewakuowała pasażerów z peronów. O godz. 13.00 ruch metra został wznowiony.

Katarzyna Hall nie przyszła w piątek w południe na debatę w Centrum Programowym PiS z b. wiceministrem edukacji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, Andrzejem Waśko. Na swoim blogu oceniła, że część programu edukacyjnego PiS jest kopią pomysłów już wprowadzonych w życie. - PiS strzela na oślep - napisała.

- Każde miejsce do debaty jest dobre, ale nie rozumiem dlaczego premier boi się przyjść do siedziby PiS - powiedziała wiceprezes PiS Beata Szydło, komentując słowa Donalda Tuska o tym, że nie chce uczestniczyć w "przesłuchaniach w partyjnych kazamatach". Rzecznik partii Adam Hofman pytany, czy Jarosław Kaczyński stanie dziś do debaty Warszawie odpowiedział, że "prezes PiS udaje się dziś do Krosna Odrzańskiego"

- Zakazałem minister Hall i innym ministrom uczestniczenia w czymś, co prezes Kaczyński nazwał przesłuchaniem. Nie są dobrym miejscem do debaty partyjne kazamaty, gdzie będzie się przesłuchiwać, a arbitrami nie mogą być partyjni funkcjonariusze – powiedział w piątek premier Donald Tusk. Jak dodał jest „choćby dziś” gotowy do debaty z PiS, a także mniejszymi partiami, ale na neutralnym gruncie. I dodał: - Czekam na propozycje. Od 18 jestem do dyspozycji.

CBŚ i antyterroryści zatrzymali 24-letniego Marcina C., ps. "Flak". To już kolejny członek rozbitej grupy "Pershinga" z Solca Kujawskiego, brat przywódcy gangu. "Flakowi" postawiono zarzuty napadu i stosowania przemocy wobec świadka. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o zalegalizowaniu pobytu niektórych cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Ustawa zakłada też liczne ułatwienia dla obcokrajowców mieszkających w naszym kraju.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powołała w piątek Andrzeja Siezieniewskiego na prezesa Polskiego Radia. Rada nadzorcza spółki wnioskowała o to na początku sierpnia, po zakończeniu drugiego konkursu na to stanowisko.

Przywrócono ruch na zalanej po czwartkowej burzy Trasie Toruńskiej. Od 6 rano przejazd w tym miejscu był niemożliwy z powodu ogromnego rozlewiska na wysokości ul. Łabiszyńskiej. Korek rozładował się ok. 11.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali na terenie woj. świętokrzyskiego fabrykę narkotyku - mefedronu. Na miejscu znaleźli 5 kg tego środka o wartości ok. 100 tys. zł i zatrzymali jednego z organizatorów laboratorium, 33-latka z Małopolski.

"Cała Polska jest w remoncie" - to prawda czy fałszowanie rzeczywistości? O to, czy rzeczywiście w całym kraju trwają roboty na drogach, spierali się w "Faktach po Faktach" Paweł Zalewski i Witold Waszczykowski. Dziennikarze "Widzę i sprawdzam" przyjrzeli się, jak wygląda sytuacja na drogach w Polsce.

Czy minister edukacji Katarzyna Hall stanie dziś do debaty z byłym wiceministrem edukacji, Andrzejem Waśko z Prawa i Sprawiedliwości? Paweł Olszewski z PO w to wątpi. Nadzieję wciąż ma za to Beata Szydło z PiS, która w TVN24 ponowiła zaproszenie.

Łatwy dostęp do pozyskiwania naszych danych dla policji, podsłuchy, ułatwienia dla służb innych krajów - takie m.in. nowe uprawnienia mają dostać policjanci i inne służby - pisze "Gazeta Wyborcza". Projekt przechodzi przez Sejm po cichu i w ekspresowym tempie, a ustawa ma być przegłosowana na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Na ślady niedźwiedzia natknęli się leśnicy w rejonie Malinowskiej Skały w Beskidzie Śląskim - poinformował w czwartek zastępca nadleśniczego z Wisły (Śląskie) Andrzej Kudełka. W okolicy Malinowskiej Skały przebiegają popularne szlaki turystyczne.

Już w ten weekend odbędą się pokazy lotnicze Radom Airshow. Obszerne relacje na antenie TVN24, ale tak naprawdę najlepiej obserwować je z bliska. W tym roku program imprezy jest imponujący - aż 6 zespołów akrobacyjnych, w tym bardzo znane na całym świecie włoskie Frecce Tricolori i Patrouille de France, oprócz nich dziesiątki samolotów wojskowych i cywilnych.

Po jedenastu godzinach zakończyło się w czwartek przesłuchanie b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry jako świadka w śledztwie dotyczącym przekroczenia uprawnień przez ABW, CBA i prokuratorów przy badaniu tzw. afery gruntowej w 2007 roku. W prokuraturze stawili się też Janusz Kaczmarek i Jaromir Netzel, którzy mają status pokrzywdzonych w tym śledztwie.

Minister rolnictwa Marek Sawicki uważa, że w Unii Europejskiej powinno obowiązywać jednolite prawo zakazujące upraw genetycznie modyfikowanych organizmów.

Trzy osoby trafiły do szpitala po pożarze, do którego doszło w jednej z kamienic przy ul. Paryskiej w Siemianowicach Śląskich. Pożar wybuchł w mieszkaniu na parterze dwukondygnacyjnego budynku. Ewakuowano 4 osoby.

Po ponad trzech latach swoje prace zakończyły dwie sejmowe komisje śledcze - "naciskowa" pod przewodnictwem Andrzeja Czumy z PO i ds. śmierci Barbary Blidy pod kierownictwem Ryszarda Kalisza z SLD. Poseł Platformy z prac swojej zadowolony nie jest. Dumy nie ukrywał zaś polityk Sojuszu. - Wykonałem zadanie w sposób profesjonalny - ocenił.