Dwie osoby poszkodowane, 40 ewakuowanych

Przez ok. 3 godz. paliło się poddasze 5-piętrowego budynku u zbiegu ul. Dobrej i Jaracza. - Dwie osoby zostały poszkodowane, ewakuowano ponad 40 mieszkańców.

Małżeństwo kajakarzy zaginęło w Peru

Polskie służby konsularne próbują wyjaśnić sprawę zaginięcia w Peru pary polskich kajakarzy - poinformował Rafał Sobczak z biura rzecznika MSZ. Zaginieni to małżeństwo z Trójmiasta, które ostatni raz kontaktowało się z rodziną 26 maja. Wtedy mieli rozpocząć spływ rzeką Ukajali.

"Kaczyński nie jest niepoczytalny, tylko kłamie”

- Problemem Jarosława Kaczyńskiego jest nie jego rzekoma niepoczytalność, tylko to, że po prostu kłamie – stwierdził Michał Kamiński w programie "Tak jest" w TVN24. Zdaniem byłego sztabowca prezesa PiS, ten w kampanii prezydenckiej „absolutnie wiedział, co robił”.

Centralny działa, ale pociągi dalej opóźnione

Opóźnione pociągi w całym kraju, zdezorientowani pasażerowie oświetlający sobie drogę komórkami i przeprowadzona przez strażaków ewakuacja - to efekt trzygodzinnej awarii zasilania na warszawskim Dworcu Centralnym. Pociągi od 13. znów odjeżdżają z dworca ale przywracanie rozkładowych odjazdów może potrwać kilka godzin. - Prawdopodobną przyczyną awarii zasilania na warszawskim Dworcu Centralnym mogły być zaniki napięcia zewnętrznego - poinformował w środę po południu rzecznik Grupy PKP Łukasz Krupiewski.

"Jakby miał wybierać, wybrałby taką śmierć"

- Każdy pilot ma w swoją pracę wliczone ryzyko - mawiał Marek Szufa, którego samolot roztrzaskał się w minioną sobotę podczas pokazów akrobatycznych na pikniku lotniczym w Płocku. - Jeżeli miałby wybierać, to myślę, że by wybrał taką śmierć - mówi dziś jego przyjaciel Waldemar Ratyński.

Pijani policjanci biją w Jaśle?

- Wstrząs mózgu i złamanie kości nosowej - to tylko niektóre obrażenia, jakich doznała grupa młodych ludzi w Jaśle, po spotkaniu - jak twierdzą - z grupą pijanych policjantów. Sprawę bada prokuratura, ale mieszkańcy mówią, że jeden z funkcjonariuszy, który miał brać udział w całym zdarzeniu, ma już na swoim koncie podobne "akcje".

Śledczy nie chcą ścigać dziennikarzy za Pasionka

Warszawska Prokuratura Okręgowa, która miała badać sprawę rozpowszechniania w mediach bez zezwolenia informacji z postępowania dotyczącego prok. Marka Pasionka, nie chce zajmować się przeciekiem. Akta zostały przekazane do stołecznej Prokuratury Apelacyjnej. W swoim wniosku śledczy tłumaczą, że zrobili to, by "uniknąć zarzutu o brak bezstronności".

Wjechał pod tira, samochód zmiażdżony

O ogromnym szczęściu może mówić kierowca Opla, który na autostradzie wjechał pod ciężarówkę. Mężczyźnie nic się nie stało, ale samochód jest doszczętnie zniszczony. Zdjęcia zniszczonego samochodu zamieścił w serwisie Kontaktu lokalny portal 24opole.pl.

Dziennikarze przegrali wojnę o inwigilację

Warszawski sąd stwierdził, że podsłuchiwanie przez służby i zbieranie bilingów dziennikarzy w latach 2005-2007 było zgodne z prawem. W środę sędzia odrzucił dwa zażalenia - Wojciecha Czuchnowskiego, dziennikarza "Gazety Wyborczej", na umorzenie śledztwa w sprawie inwigilacji i Macieja Dudy z tvn24.pl na nieuznanie go za pokrzywdzonego w tej sprawie. - Uzasadnienia tych orzeczeń są niejawne - stwierdza sędzia Wojciech Małek, rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie.

Radny odwołany za "gest Kozakiewicza"

Łódzcy radni odwołali Czesława Telatyckiego z funkcji wiceszefa Rady Miasta za... "gest Kozakiewicza". Radny pokazał go w maju podczas sesji w sprawie likwidacji szkół. Na sali byli m.in. rodzice uczniów. Odwołania chciała grupa radnych SLD i PiS.

Pęczak nie stawił się w więzieniu

Były poseł SLD Andrzej Pęczak, skazany prawomocnym wyrokiem na karę trzech lat i ośmiu miesięcy więzienia, nie stawił się w zakładzie karnym. Wcześniej obrona byłego posła złożyła wniosek o odroczenie wykonalności kary.

Szef klubu PiS: Radio Maryja jest dyskryminowane

PiS murem za o. Tadeuszem Rydzykiem. Redemptorysta we wtorek skarżył się w Brukseli, że żyje w państwie totalitarnym, co Mariusz Błaszczak uznał za uprawnione. - Możemy odnieść wrażenie, że w naszym kraju demokracja jest fasadowa. Radio Maryja jest dyskryminowane przez władzę ze względów politycznych - ocenił szef klubu PiS.

Sędzia zaatakowany kamieniem i deską

Policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie 35-letniego sędziego katowickiego sądu. Został zaatakowany po tym, jak przyłapał jednego z bandytów, który kradł portfel i telefon pijanemu mężczyźnie.

Reporter TVN24 wjechał do "garażu sąsiada"

"Nie jedź na kacu, włącz myślenie" - pod takim hasłem rusza kolejna akcja, która ma poprawić bezpieczeństwo na drogach. Reporter TVN24 już się przekonał, że jazda na kacu rzeczywiście jest niebezpieczna. Ze specjalnymi okularami nie był w stanie przejechać slalomu, ani zaparkować między dwoma słupkami.

Boże Ciało - poradnik kierowcy

Już dziś w związku z obchodami święta Bożego Ciała w całej Polsce odbędą się procesje. Z informacji, jakie uzyskaliśmy z wojewódzkich punktów informacji drogowej GDDKiA wynika, że na większości głównych dróg krajowych nie są przewidziane żadne utrudnienia związane z obchodami tego święta. Drobne utrudnienia mogą pojawić się na drogach krajowych w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, dolnośląskim i pomorskim.

Centralny w świetle latarki

- Ciemność, brak informacji, dezorganizacja - tak wyglądała sytuacja na dworcach w centrum Warszawy po tym, jak doszło do awarii prądu. Pasażerowie próbowali wydostać się z peronów, ale zanim pomogła im straż pożarna, nie było łatwo. Jak wyglądał dworzec, kiedy zabrakło światła, pokazał na nagraniu Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Cysterna pod pociągiem. Kierowca nie żyje

Nie żyje kierowca ciężarówki, która na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wjechał wprost pod pędzący pociąg. Do wypadku doszło około południa w Cieszynie Boguszowicach. Zdjęcia zamieścił na swoim profilu reporterskim w Kontakcie 24 lokalny portal www_GazetaCodzienna_pl.

Komorowskiemu najbardziej, najmniej Kaczyńskiemu

Prezydent Bronisław Komorowski cieszy się największym zaufaniem Polaków (64 proc.) - wynika z czerwcowego sondażu CBOS. Drugie miejsce, z poparciem 47 proc. badanych, zajmuje trzech polityków: premier Donald Tusk, szef MSZ Radosław Sikorski i szef SLD Grzegorz Napieralski.

Wielka mobilizacja służb, wszyscy są na Centralnym

Około 20 wozów straży pożarnej, strażnicy miejscy i policjanci. - W sumie kilkaset osób bierze udział w akcji na Dworcu Centralnym, gdzie po godz. 10.00 doszło do poważnej awarii zasilania - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Plaga katastrof w Poznaniu. Na próbę

Kilka scenariuszy, jeden cel - zapewnić bezpieczeństwo podczas Euro 2012. Wczoraj mieszkańcy Poznania byli świadkami między innymi ewakuacji stadionu, katastrofy samolotu i wykolejenia tramwaju w centrum miasta. Wszystko to symulowane akcje, mające przygotować służby ratownicze na potencjalne zagrożenia podczas Mistrzostw Europy w 2012 roku.

Czołowe zderzenie z autobusem

Jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych w czołowym zderzeniu samochodu osobowego z autobusem na drodze krajowej nr 92 w Wielkopolsce.

Szef kampanii chce, by PiS miało styl jak Barcelona

Nie chcemy prowadzić z nikim wojny, chcemy proponować konkretne rozwiązania dla Polski. To nie jest czas, żeby wojować i emocjonalnie podchodzić do różnych rzeczy - powiedział w TVN24 Tomasz Poręba, szef kampanii wyborczej PiS, tłumacząc jaka będzie kampania tej partii w wyborach parlamentarnych.

13-latka w ciąży. 18-latek skazany

Dużo wyrozumiałości miał sędzia dla 18-latka, który przez kilka miesięcy współżył z 13-letnią dziewczyną. Po nadzwyczajnym złagodzeniu kary skazał Piotra W. na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata oraz cztery lata dozoru kuratora. 14-letnia dziś Ola K. na dniach spodziewa się dziecka.

Na A4 skarżą się na GDDKiA. Kolejna firma zerwie kontrakt?

Kolejny odcinek autostrady na Euro 2012 zagrożony. Po konfliktach z wykonawcami na A2 i A1, następna spółka zgłasza opóźnienia i rozważa wycofanie się z kontraktu. Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", grecka spółka J&P Avax nie może dojść do porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na budowie A4 między Radymnem a granicą z Ukrainą w Korczowej. "Puls Biznesu" dodaje, że na innych odcinkach prace opóźniają się - m.in. ze względu na spory wokół projektów, braki kadrowe i konieczność ochrony przyrody.

Pierwsza taka placówka w Polsce

W środę o godzinie 12. w Warszawie oficjalnie zostanie otwarte Centrum Profilaktyki Nowotworów Centrum Onkologii. To pierwsza tego typu placówka w Polsce. Całkowity koszt budowy w wysokości 36 mln zł pokryła Fundacja TVN "Nie jesteś sam", która również dzisiaj obchodzi swoje 10 urodziny. Autorami projektu nowoczesnego budynku Centrum są zaś Stefan Kuryłowicz i Jacek Syropolski - architekci tragicznie zmarli w wypadku awionetek w Hiszpanii.

Od czego uzależniają się Polacy?

W Polsce całkowicie legalnie można kupić środek odurzający, który silnie uzależnia i zabija. To alkohol. Za jego sprawą co roku umiera w naszym kraju od kilku do kilkunastu tysięcy ludzi. Niezmiennie popularnymi używkami są nielegalne narkotyki. Zauważalny jest jednak też nowy trend: uzależnienie od leków.

Warszawa - stolica narkotyków

Warszawa - to tutaj sprzedaje się najwięcej narkotyków w Polsce. Każdego dnia policja zatrzymuje w stolicy kilkadziesiąt osób posiadających narkotyki lub handlujących nimi. Najmłodszy zatrzymany diler miał... 13 lat. Jak wygląda walka na pierwszej linii antynarkotykowego frontu?