PO nie wyklucza, że również poza komisją, jej klub mógłby poprzeć wnioski o postawienie przed Trybunałem Stanu polityków PiS Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry. O takiej możliwości mowa jest w projekcie raportu z prac komisji śledczej ws. śmierci Barbary Blidy. - Nie wykluczam głosowania za tym wnioskiem - powiedział marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

Na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Jagiellońskiej doszło do awarii wodociągowej, której skutkiem było podmycie torów tramwajowych. Torowisko jest zablokowane. Tramwaje jeżdżą objazdami. Utrudnienia także dla kierowców - wprowadzono ruch wahadłowy.

Sympatyczny, przystojny i inteligentny, ale robi mało - tak szefa rządu widzą Polacy. Badanie "Portret Donalda Tuska po trzech latach sprawowania urzędu" zrealizowało CBOS.

Policja wyłapuje kolejnych członków międzynarodowej grupy przestępczej czerpiącej korzyści z przydrożnej prostytucji i handlu kobietami. Dwaj zatrzymani właśnie Bułgarzy zostali aresztowani na trzy miesiące.

Warszawscy policjanci apelują o pomoc w poszukiwaniach "Adidasa". To pseudonim Rafała Łuczyńskiego oskarżonego o udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Mężczyzna pięć lat temu był już w rękach policji, ale uciekł z konwoju.

Uczniowie żądają prawa do podważania wyników matury - donosi "Dziennik Polski". W tym roku egzamin dojrzałości oblała jedna czwarta zdających. MEN przedstawi posłom informację na temat wyników matur.

Dyrekcja Muzeum Narodowego ma dość starej, zapyziałej ekspozycji. Dlatego postanowiła przewietrzyć nieco magazyny, urządzić stałe galerie na nowo i odnowić nigdy nieremontowany gmach. Niestety, żeby to zrealizować, muzeum na rok musi zamknąć się dla zwiedzających.

Raz PiS, raz Ruch Palikota. Będą kolejni. Wszyscy pokazują swoje reklamówki. Równocześnie toczy się walka o spoty. Niebawem Trybunał Konstytucyjny ma orzec, czy zgodne z konstytucją są przepisy kodeksu wyborczego, który zakazuje komitetom wyborczym emitowania płatnych reklamówek wyborczych w telewizji. Jak zatem pokazywać spoty, spotów nie pokazując?

Prezydent wstępnie wybrał datę, kiedy pójdziemy do urn. Data - pierwsza niedziela października - zdaniem PiS nie jest przypadkowa. Co więcej, przez liderów PO wspólnie wybrana.

- Nie przerabiamy w mrocznych lochach kancelarii raportu komisji Millera – zapewniał Bartosz Arłukowicz. Beata Kempa natomiast nie wykluczyła, że wyczekiwany rezultat badań przyczyn smoleńskiej katastrofy będzie narzędziem gry politycznej w kampanii wyborczej.

- To jest akcja polityczna. W sierpniu powiedziałem, że wychodzę z PO, a we wrześniu zaczyna mnie sprawdzać CBA. To jest typowe działanie PO. Strasznie się boją, skoro potrzebują CBA na Palikota - mówił w "Kropce nad i" Janusz Palikot komentując działania CBA przeciwko sobie. Zdaniem byłego posła, służby działają na zlecenie premiera Tuska i marszałka Schetyny.

Zawsze był niepodległy i niezależny. To jest rzecz budująca dla demokracji – tak Grzegorz Schetyna podsumował decyzję Bronisława Komorowskiego o pozostawieniu KRRiT w tym samym składzie wbrew woli koalicji. Zapewnił też, że nie ma mowy o szorstkiej przyjaźni między prezydentem a premierem.

Były szef Komisji Weryfikacyjnej WSI Antoni Macierewicz ma przeprosić byłego szefa WSI gen. Marka Dukaczewskiego za swe słowa z września 2006 r., że ponosi on część odpowiedzialności za nieprawidłowości w WSI - orzekł we wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok jest nieprawomocny. Macierewicz zapowiedział, że złoży apelację.

71-letnia Anna J. była opiekunką i jednocześnie kuratorem sądowym dla swojego niepełnosprawnego szwagra. Jednak zamiast się nim opiekować, znęcała się nad mężczyzną. Jej zachowanie zaniepokojeni sąsiedzi nagrali ukrytą kamerą. Po ujawnieniu nagrania wybuchł skandal. Kobieta zrezygnowała z funkcji kuratora i z opieki nad szwagrem. Teraz na nowego opiekuna sąd wyznaczył jej córkę.

Na prawie 20 minut trzeba było wstrzymać kursowanie pociągów warszawskiego metra w popołudniowym szczycie. Pijany mężczyzna wtargnął na tory na stacji Słodowiec. W tunelach metra utworzył się korek. Pasażerowie podziemnej kolejki muszą przygotować się na poważne utrudnienia.

Posłowie z sejmowej komisji ds. zbadania śmierci Krzysztofa Olewnika zamierzają interweniować u prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta ws. etatów dla prokuratorów prowadzących śledztwo - dowiedziała się tvn24.pl. Chcą wysłać oficjalne pismo w tej sprawie. Wszystko po publikacji tvn24.pl. Napisaliśmy, że śledczy mogą zostać w każdej chwili odwołani ze stanowiska, a sprawa może zostać im odebrana tylko dlatego, że nie mają etatów w gdańskiej prokuraturze.

To, jak zachowujemy się w internecie, coraz bardziej ma wpływ na zwykłą rzeczywistość. Pewien 17-latek z Łodzi musiał stawić się przed sądem za to, że, jak tłumaczył, "zbyt długo przetrzymał", pożyczoną od internetowego kolegi zbroję dla swojej postaci w wirtualnej grze. Chłopakowi teoretycznie grozi nawet pobyt w ośrodku poprawczym.

- Krakowska prokuratura rozesłała listy gończe za dziewięcioma mężczyznami, którzy są zamieszani w śmiertelne pobicie Tomasza C., ps. "Człowiek" w styczniu tego roku - poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska. Prokuratura zarzuca im udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym.

Pozostawiona bez opieki 5-letnia dziewczynka wypadła z okna mieszkania na drugim piętrze w Kłodzku na Dolnym Śląsku. Po upadku dziecko trafiło do szpitala. Matka była pijana.

Łódzka prokuratura oskarżyła o zabójstwo byłego policjanta Janusza T. Mężczyzna udusił dwójkę swoich dzieci - 4,5-letnią dziewczynkę i 7-letniego chłopca. Do tragedii doszło w grudniu ubiegłego roku w Łodzi. Mężczyzna zabił dzieci - bo jak mówił - chciał zemścić się na żonie. Grozi mu dożywocie.

Głośną muzyką próbowali zagłuszyć konferencję Janusza Palikota działacze PiS. Ruch Palikota prezentował pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie spot, którego bohaterzy krytykują rząd i nakłaniają do poparcia swojego ugrupowania.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie powołała rekomendowanego przez Radę Nadzorczą Jarosława Hasińskiego na prezesa Polskiego Radia. Hasiński kierował spółką od listopada 2009 roku. Po nowelizacji ustawy medialnej skończyła mu się kadencja i na początku lipca rada nadzorcza rekomendowała go na prezesa ponownie.

Pił alkohol mimo że miał pod opieką 6-letniego syna. Dziecko, kiedy ojciec postanowił wrócić do domu, prowadziło go po ulicy. Nieodpowiedzialnemu rodzicowi grozi do 5 lat więzienia.

56 proc. Polaków dobrze ocenia prezydenta Bronisława Komorowskiego, 23 proc. źle - wynika z lipcowego sondażu CBOS. Praca Sejmu znajduje uznanie u 24 proc. respondentów, negatywnie ocenia ją 58 proc.

Janusz Palikot poświadczył nieprawdę w swoich oświadczeniach majątkowych - uważa CBA, które zawiadomiło już Prokuraturę Okręgową w Warszawie o popełnieniu przestępstwa przez polityka, obecnie szefa Ruchu Palikota.