Andrzej Z., pseudonim "Słowik", który w środę usłyszał uniewinniający wyrok ws. zabójstwa gen. Marka Papały, wyszedł dziś z więzienia. Niewykluczone, że będzie się domagał nawet milionowego odszkodowania za niesłuszny areszt, jaki miał zasądzony w związku z tą sprawą.

Polskie schroniska dla zwierząt są przepełnione, a gminy nie potrafią zapewnić zwierzętom godnych warunków bytowania - wynika z raportu NIK. Według kontrolerów, samorządy nieskutecznie też walczą z problemem bezpańskich kotów i psów.

Alkohol jest przodującą przyczyną wszystkich utonięć. Dodaje nam odwagi i wtedy myślimy, że nic nam nie zagraża - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Michał Chmiela ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Poddębicach w woj. łódzkim. I przestrzegł: korzystajmy ze strzeżonych kąpielisk.

PO wydała krocie na zabezpieczenie trwających właśnie wyborów na szefa partii. Mimo to dziennikarzowi "Rzeczpospolitej" nie sprawiło trudu zdobycie karty uprawniającej do głosowania. Oddał też ważny głos w trwających tylko sześć dni wyborach w internecie. Elektroniczne głosowanie kończy się już jutro, bo PO - pisze "Rz" - boi się ataku hakerów.

- Popełnił grzech, więcej niż grzech. W tej chwili odsądza się go od czci i wiary - mówił w "Faktach po Faktach" o Jarosławie Gowinie Witold Waszczykowski z PiS. Julia Pitera przyznała, że partyjny kolega co prawda ją "wkurza", ale nie wyrzuciłaby go z partii. Z kolei Dariusz Joński z SLD przekonywał, że Gowin nie ma większych szans na pokonanie Tuska.

Przewodniczący RP Janusz Palikot zaapelował w niedzielę w liście otwartym do działaczy Platformy Obywatelskiej o przystąpienie do jego partii lub współtworzonej przez niego formacji Europa Plus. Zdaniem polityka, inicjatywa ta może być prawdziwą alternatywą dla PiS.

Jarosław Gowin stracił możliwość panowania nad swoimi emocjami. Nie rywalizuje z Donaldem Tuskiem, tylko krytykuje PO. Mentalnie jest już poza partią - ocenił w "Rozmowie bardzo politycznej" Adam Szejnfeld z PO. - Gowin jest jedynym politykiem PO, który mówi o jakimś programie - przekonywał z kolei Paweł Poncyljusz z PJN.

Joanna Mucha nie zostawiła w TVN24 suchej nitki na Jarosławie Gowinie, wytykając mu, że źle prowadzi swoją kampanię przed wyborami w PO. - Jarek krytykuje partię, a nie kontrkandydata. Punktuje rzeczy, które są tanie do wypunktowania, ale nie mówi, jaka jest alternatywa - stwierdziła.

Zawinili urzędnicy, deweloper sprytnie to wykorzystał, a dziś za ich zaniedbania i błędy zapłacą mieszkańcy jednego z bloków w Olsztynie. Budynek postawiono na terenie przeznaczonym pod budowę linii tramwajowej. - Wagony będą przejeżdżały tuż pod oknami - mówią zrozpaczeni lokatorzy.