- Nie ma wątpliwości, że żadnych bojowników i radykałów nie szkoliliśmy. To jest chuligaństwo propagandowe - stwierdził w "Kropce nad i" senator Włodzimierz Cimoszewicz, komentując zarzuty Putina o szkoleniu w Polsce ukraińskich bojowników. - Przykro mi, że mówię to o prezydencie poważnego państwa. Ale to, co on i jego kraj robią przez ostatnie miesiące, zasługuje na najgorsze oceny - dodał.

- Nie grajmy tą sprawą w czasie wyborów i nie mówmy, że to jedyna szansa, żeby rodzice mieli dzieci - mówiła w "Tak jest" o in vitro Beata Kempa (Solidarna Polska). Jak dodała, jeżeli już ustawa w tej sprawie wpłynęła i ma być dyskutowana w Sejmie, to oczekuje "rzetelnej debaty". - To jest dobrze przemyślana ustawa. Jest dużym kompromisem dla wielu środowisk - przekonywał Sławomir Neumann (PO).

Resort infrastruktury pracuje nad rozwiązaniami, które w okresie wakacyjnym pozwolą zmniejszyć korki na autostradach - zapewniła premier Ewa Kopacz. Przyznała jednak, że na kompleksowy system elektronicznego pobierania opłat na autostradach trzeba poczekać.

Od kiedy pociągi Pendolino wyjechały na polskie tory, pod ich kołami zginęły już cztery osoby. Składy poruszają się cicho i to - wraz z ich prędkością - sprawia, że stanowią niebezpieczeństwo dla pieszych przechodzących przez tory w niedozwolonych miejscach. Osoby mieszkające w miejscowościach położonych w pobliżu kolejowych tras przyznają, że pędzącego z prędkości 200 km/h pociągu łatwo nie zauważyć.

Weronika Marczuk żąda przeprosin w mediach i 100 tys. zł od CBA oraz prokuratury za działania "agenta Tomka", podsłuchiwanie jej, a także za zarzuty i śledztwo, które zakończyło się umorzeniem. Proces cywilny w tej sprawie ruszył dziś przed stołecznym sądem okręgowym.

- Rosja wykonuje tego rodzaju gesty, żeby wpłynąć trochę na decyzję Rady Europejskiej, która będzie dotyczyła przedłużenia sankcji - powiedziała premier Ewa Kopacz, komentując niezapowiedziany sprawdzian gotowości bojowej Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. W jego ramach do obwodu kaliningradzkiego w kolejnych dniach zostaną przerzucone wraz z żołnierzami rakiety balistyczne Iskander-M. U granic Polski pojawią się też myśliwce i bombowce.

- Częściej to ja ustępowałem bratu niż on mnie - zapewnił w "Fakcie" Jarosław Kaczyński. Prezes PiS dodał, że „opowieści o kierowaniu i krążące opinie, że jest duży i mały Kaczor, należy między bajki włożyć”. - Byliśmy, można powiedzieć, Kaczorami w podobnych wymiarach. Jeżeli Andrzej Duda w tak trudnych okolicznościach będzie prezydentem, będzie tak samo - stwierdził Kaczyński.

Sędzia odroczył proces 12 gangsterów z grupy "Kadafiego", którzy mieli dzisiaj zasiąść na ławie oskarżonych. Gang zajmował się handlem narkotykami, stręczycielstwem i wymuszaniem haraczy. Akt oskarżenia dotyczy 100 przestępców, jednak proces, który miał ruszyć dzisiaj, dotyczy tych najbardziej niebezpiecznych.