Departament Stanu USA zatwierdził sprzedaż Polsce 40 pocisków manewrujących dalekiego zasięgu typu powietrze-ziemia JASSM. - To dowód na silne zaangażowanie Stanów Zjednoczonych na rzecz wspierania modernizacji polskiej armii - powiedział ambasador USA w Polsce Stephen D. Mull. Pociski trafią na uzbrojenie polskich F-16.

114 substancji psychoaktywnych, które są wykorzystywane w dopalaczach, stanie się narkotykami. Ich posiadanie i obrót będą podlegały nadzorowi policji i będą ścigane jako przestępstwo - zapowiedział wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki.

Ćwiczenie "Anakonda" jest ważne nie tylko dla Polski, ale dla wschodniej flanki NATO i dla całego sojuszu - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, który w czwartek obserwował wojska ćwiczące na poligonie w Orzyszu (Warmińsko-Mazurskie). Jak podkreślił, istotą "Anakondy" jest sprawdzenie zdolności Sojuszu do wspólnej obrony

Szkoła jest instytucją wymagającą finansowego wsparcia, a jest ono byle jakie, więc staramy się zarobić na wszystkim, na czym się tylko da - mówi wicedyrektor Maria Maciejewska z zespołu szkół ogólnokształcących nr 4 w Gdyni o złożonej przez Ewę Kopacz w expose zapowiedzi usunięcia ze szkół śmieciowego jedzenia. Przekonuje, że na automatach ze słodyczami szkoła zarabia.

Adam Hofman nigdy nie miał klasy, i jak wynika z jego dzisiejszej wypowiedzi nic się w tej kwestii nie poprawiło - stwierdził szef klubu PO Rafał Grupiński w reakcji na wypowiedź rzecznika PiS w "Jeden na jeden". Hofman, komentując uścisk dłoni Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska, stwierdził, że "numer się udał". - Nikt nie będzie wierzył w gesty prezesa PiS - ocenił z kolei Dariusz Joński z SLD.

Kierowca w damskiej spódnicy i szpilkach, uciekający przed policyjnym pościgiem, a następnie jedzący piach w desperackiej próbie uniknięcia badania narkotesterem. Z takim wyzwaniem zetknęli się funkcjonariusze stargardzkiej policji.

Coraz więcej nosicieli i zakażonych, ale wciąż brak lekarstwa. Tylko w Wielkopolsce w niespełna 2 lata potwierdzono 140 przypadków NDM, czyli enzymu superbakterii zwanej potocznie New Delhi. Jeśli przedostałaby się np. do krwi czy dróg oddechowych, mogłaby doprowadzić do poważnych powikłań, a nawet śmierci. Takich przypadków dotąd w Polsce nie odnotowano. Materiał magazynu "Polska i Świat".