Łódź

Łódź

Rząd chce przeznaczyć 25 miliardów złotych z UE na rewitalizację najbardziej zniszczonych miast - zapowiedział w Łodzi premier Donald Tusk. Zdaniem premiera właśnie w tym mieście problem jest najbardziej widoczny i tu program ma się rozpocząć. Tu także ma nastąpić finał - tzw. małe Expo za 9-10 lat.

Główny inwestor budowy dworca Łódź Fabryczna zatwierdził projekt ominięcia podziemnego jeziora na terenie inwestycji. Tory powstaną nad lustrem wody. Jezioro stanowiło zagrożenie dla zakończenia inwestycji w terminie i stawiało pod znakiem zapytania duże dofinansowanie z Unii Europejskiej.

TVN24 dotarła do stenogramu rozmowy matki skatowanej trzymiesięcznej Nadii z dyspozytorem pogotowia. - Dziecko jest całe sine, ale to nie od bicia. (...) I nawet sreduszko nie bije - mówiła w poniedziałek przed godz. 9 19-letnia kobieta podejrzana o zabójstwo córki. Niemowlę nie żyło wtedy już od kilku godzin. Żeby ukryć czas zgonu rodzice dziewczynki podgrzewali jej ciało grzejnikiem.

Pobicie ze skutkiem śmiertelnym - taki zarzut usłyszał 27-letni Adam M., mężczyzna, który jako ostatni zajmował się 3-letnim Wiktorem podczas nieobecności jego matki. Chłopiec umarł w czwartek, a przyczyną jego śmierci były obrażenia głowy. Matka chłopca usłyszała zarzuty nieudzielania pomocy oraz narażenia dziecka na utratę życia lub zdrowia.