Łódź

Łódź

Chwiejnym krokiem doszedł do samochodu, usiadł za kierownicą i próbował odjechać. Zatrzymał go policjant po służbie. Pijany kierowca odmówił badania alkomatem. W samochodzie znajdowało się 7-letnie dziecko i jego matka, którzy uciekli. Namierzona kobieta też była pod wpływem alkoholu.

Czujność pracownicy banku w Łodzi pozwoliła na złapanie dwóch mężczyzn, którzy chcieli ukraść 62-latce 10 tysięcy złotych. Podając się za policjantów zażądali, aby kobieta wypłaciła z banku pieniądze, ponieważ chcą porównać je z tymi, które wcześniej zabezpieczyli. Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

Zarzuty narażenie pacjenta na ryzyko utraty zdrowia lub życia i przyczynienie się ciężkiego kalectwa usłyszeli dwaj lekarze z Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie). Mężczyzna niegroźnie zranił się w nogę widłami. W ranę wdała się gangrena i kończynę trzeba było amputować.

Poseł John Godson będzie kandydował na stanowisko prezydenta Łodzi w jesiennych wyborach samorządowych. Wystawi też swoją listę kandydatów do rady miejskiej, na której będą działacze społeczni. Jako prezydent chce m.in. stworzyć więcej miejsc pracy i poprawić estetykę miasta.

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych, nie sygnalizował manewrów i zmuszał innych do gwałtownego hamowania. Policja zatrzymała 18-letniego pirata drogowego dopiero po kilkunastominutowym pościgu. Tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli, bo nie ma uprawnień do kierowania motocyklem. Funkcjonariusze zabrali, mu prawo jazdy kat. B. Sprawa zostanie skierowana do sądu.

Na prawie pół miliarda złotych oszacowano wartość projektów złożonych przez mieszkańców Łodzi w ramach budżetu obywatelskiego, który ma być realizowany w przyszłym roku. W sumie do łódzkiego magistratu wpłynęło 871 wniosków. Najpierw sprawdzą je urzędnicy, później na te, które przejdą weryfikację, głosować będą mieszkańcy. Do podziału będzie 40 mln zł.

W łódzkim zoo sęp zaatakował mężczyznę, kobietę i dziecko, gdy ci zwiedzali otwartą wolierę dla ptaków. Zostali lekko ranni. Woliera jest zamknięta, a zwierzęta zostaną poddane obserwacji.

Łowicka procesja Bożego Ciała jako pierwsza polska tradycja może znaleźć się na liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Są na niej m.in. karnawał Oruro w Boliwii czy Obchody Dnia Zmarłych w Meksyku. Na razie łowicka procesja została wpisana na krajową listę Narodowego Instytutu Dziedzictwa. To pierwszy krok, by znaleźć się na elitarnej liście UNESCO.

Wystartowały śmigłowce, a w ruch poszły karabiny. Na szczęście nie z powodu niespokojnej sytuacji w Europie, tylko z powodu święta 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie. Wszyscy widzowie mogli zobaczyć, co potrafią polscy spadochroniarze i piloci. Oprócz tego popisywali się kawalerzyści: m.in. podczas symulowanego odbijania zakładnika z rąk wroga.

16-latek z Łodzi razem ze starszymi kolegami zniszczył 350 nagrobków. Od 8 miesięcy czeka na proces, ale poza tym jego życie znacząco się nie zmieniło. Przed sądem nie stanęła też 16-latka i jej o dwa lata młodszy kolega, którzy pobili niewidomego w miejskim autobusie. - Sądy rodzinne są przeciążone, odpowiedzialność gdzieś się rozmywa - mówią w łódzkiej policji.