Łódź

Łódź

- Na oczach funkcjonariuszy proboszcz groził parafiance siekierą - informuje poddębicka policja. Dlaczego duchowny rzucił się na parafiankę? Bo poskarżyła policji, że po wsi biega pies bez kagańca należący do proboszcza. Teraz duchowny może odpowiedzieć za naruszenie nietykalności osobistej policjantów, którzy go zatrzymali. Do prokuratury poskarżyła się też wystraszona kobieta.

Przez pół godziny jeździł pijany po mieście miejskim autobusem. Został zatrzymany, zanim wsiedli pierwsi pasażerowie. 48-letni kierowca już stracił prawo jazdy, najpewniej straci też pracę. Za jazdę po pijanemu grożą mu 2 lata więzienia.

Zarzut podpalenia dwóch budynków usłyszał 22-latek z Tomaszowa Mazowieckiego. Mężczyzna odpowie też za narażenie zdrowia i życia wielu osób. Podejrzany jest strażakiem ochotnikiem. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

- Czuję się, jakbym od każdego słyszał: co on się tak uparł, przecież dzieci czasem umierają - mówi z bólem Damian Kunert, który rok temu stracił syna. Mężczyzna obwinia o tragedię personel szpitala w Zduńskiej Woli, który nie wiedział, że dziecko było zbyt duże, żeby narodziło się naturalnie. Do dzisiaj w sprawie nikt nie usłyszał zarzutów.

Zamaist nudnych plansz - dynamiczny, teledyskowy montaż. Zamiast statycznych ujęć - przeloty dronem nad maszynami budowlanymi. W ten sposób Zarząd Dróg i Transportu prezentuje postęp na budowie trasy W-Z w Łodzi. Specjalny, zaprezentowany w poniedziałek klip kosztował 4 tys. złotych.

59-latek z Łodzi usłyszał w piątek zarzut morderstwa. O tym, że mógł dopuścić się zbrodni, policja dowiedziała się przez przypadek. Policjanci chcieli go zatrzymać w innej sprawie. Gdy funkcjonariusze weszli do jego mieszkania, znaleźli tam zakrwawione ciało 23-letniej kobiety.

Łódź chce wydać ponad 3 mln złotych na nowe kamery monitoringu przy ul. Piotrkowskiej. Dzięki temu na głównej ulicy ma być bezpieczniej. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, kamery same mają alarmować o niebezpiecznych sytuacjach. Docelowo system ma też działać w innych częściach miasta.

Łódź chce odnowić wizerunek swojego centrum i zapowiada wielką rewitalizację. Urzędnicy planują wyremontowanie ośmiu kwartałów w centrum, gdzie odnowione mają być budynki i ulice. Projekt ma pochłonąć miliard złotych. Prace powinny ruszyć w przyszłym roku.