Łódź

Łódź

Czy w centrum Łodzi pozostanie rozkopana dziura? Miasto nie ma pieniędzy na drugi etap budowy trasy W-Z. W kasie brakuje ponad 110 mln złotych, bo urzędnicy źle oszacowali koszty. Wsparcie obiecało ministerstwo, więc magistrat zapowiada, że prace będą kontynuowane. - Miasto ma dobre słowo, zamiast pieniędzy. Dalsze prace to skrajna nieodpowiedzialność - grzmi opozycja.

Wciąż nie udało się odczytać, co "widziały" kamery w tramwaju kierowanym przez pijanego motorniczego, który śmiertelnie potracił trzy kobiety w centrum Łodzi. Śledczy po jednej z publikacji tvn24.pl wystąpili w tej sprawie do producenta monitoringu. Firma odpowiedziała, że nagrania nie ma, bo kamery nie były włączone. Atakuje przy tym łódzkiego przewoźnika.

Stan techniczny łódzkich szkół jest dalece niezadawalający i ciągle się pogarsza - alarmuje łódzki sanepid. W placówkach odpada farba, na ścianach są zacieki a łazienki są zdewastowane. Inspektorzy stwierdzili, że zły stan jest w 46 łódzkich podstawówkach i 14 gimnazjach.

Łódzka prokuratura i policja wyjaśniają okoliczności incydentu z udziałem amerykańskich żołnierzy, do którego doszło w sobotę rano na głównej ulicy Łodzi - Piotrkowskiej. Według śledczych miało dojść do przepychanki i utarczek słownych między grupami Amerykanów i Polaków.

Osoba, która ukradła tramwaj z łódzkiej zajezdni, jeździła po mieście przez godzinę - poinformowali w czwartek tvn24.pl prokuratorzy. Wciąż nie udało się ustalić, kto w miniony weekend "pożyczył" sobie tramwaj, a potem porzucił go na pętli. Poszukiwanemu mężczyźnie może grozić do ośmiu lat więzienia.