Łódź

Łódź

Kolejny dron w pobliżu lotniska? Tym razem w Łodzi

- Pilot widział obiekt latający w pobliżu pasa, prawdopodobnie był to dron - poinformowali przedstawiciele łódzkiego lotniska. Zagrożone było lądowanie niewielkiej maszyny, która wykonywała lot szkoleniowy.

Wpadli w barierę na A2, staranowała ich laweta. Dwoje dzieci nie żyje

Samochód osobowy, którym jechała czteroosobowa rodzina wpadł w bariery dźwiękochłonne i stanął w poprzek autostrady. Wtedy wjechała w niego rozpędzona laweta. Zginęła 13-letnia dziewczynka i jej o dwa lata młodszy brat. Do dramatu doszło nad ranem na autostradzie A2, na wysokości Świnic Warckich w woj. łódzkim. Śledczy nie wykluczają, że kierująca oplem została zajechana przez inny pojazd; policja i prokuratura prosi o kontakt wszystkich świadków wypadku.

Po Katowicach Łódź. Posiedzenie rządu znów w terenie

- Dzięki pracowitości, wytrwałości i wyrzeczeniom Łódź znowu staje się symbolem sukcesu - powiedziała we wtorek premier Ewa Kopacz na wstępie odbywającego się w Łodzi wyjazdowego posiedzenia rządu. To kolejne takie spotkanie poza Warszawą. Dwa tygodnie temu premier spotkała się z ministrami w Katowicach.

Kopacz znów wsiada do pociągu. Kierunek: Łódzkie

Premier Ewa Kopacz kontynuuje swoją podróż po Polsce. W poniedziałek wyruszyła do województwa łódzkiego. Jutro odbędzie się tam wyjazdowe posiedzenie Rady Ministrów, na którym rząd ma przyjąć program regionalny dla Polski centralnej. Ma się w nim znaleźć zapowiedź przyspieszenia budowy drogi S14 i prawdopodobnie finansowego wsparcia dla Centrum Zdrowia Matki Polki.

Zmarła cały dzień leżała na balkonie, w upale. Bo lekarz się pomylił

56-letnia kobieta zmarła w Łodzi, gdy opalała się na balkonie. Mimo upału przez kilka godzin nie pozwolono stamtąd zabrać jej ciała. Powodem była źle wypełniona karta zgonu. Zrozpaczony mąż, czuwając przy żonie w 30-stopniowym upale, błagał kolejne służby o pomoc. W końcu w desperacji skłamał, że zamordował kobietę.

Kierowała dzieci do domów, gdzie je krzywdzono. Urzędniczka stanie przed sądem

Miała dbać o bezpieczeństwo dzieci, które w życiu dużo już przeszły. A kierowała je do rodzin zastępczych, gdzie były bite i molestowane. Ignorowała przy tym wiele sygnałów alarmowych. Tak pracę byłej szefowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie ocenia prokuratura i wysyła do sądu akt oskarżenia. Kobiecie grozi do trzech lat więzienia.

"Ola, wsiadaj!". Wsiadła. Przeżyła, bo wypadła przez okno. Pięć osób zginęło

Nawet ich nie znała. Tylko jedną dziewczynę. Zawołała ją z samochodu: Ola, wsiadaj, przejedziemy się. 19-latka dała się namówić na nocną wycieczkę. Nad ranem chłopak, który prowadził stracił panowanie nad autem. Zginęło pięcioro młodych ludzi. Ona przeżyła, bo wypadła przez okno. Śledczy już przesłuchali Olę. - Kierowca nie miał uprawnień, prędkość była bardzo duża - mówią śledczy o tragicznym wypadku pod Bełchatowem (woj. łódzkie).

Dostał cios w głowę, wpadł w autobus i zginął. Koniec śledztwa w sprawie tragedii rowerzysty

Był wyzywany, ścigany i wreszcie - dostał cios w głowę, po którym uderzył w przejeżdżający autobus. Tak wyglądały ostatnie minuty życia 31-letniego rowerzysty spod Pabianic (woj. łódzkie). Śledczy podsumowali półroczne śledztwo i ustalili, że mężczyzna zginął, bo zwrócił uwagę nieprawidłowo jadącemu kierowcy. Za zabójstwo odpowie 25-latek, który zadał tragiczny w skutkach cios.

"Widzew przestaje istnieć". Boniek przekonany o upadku ukochanego klubu

- Chcieliśmy pomóc Widzewowi, ale klub tej pomocy nie chce - mówi tvn24.pl prezes PZPN Zbigniew Boniek. Dodaje, że zdegradowani ostatnio do II ligi łodzianie nie robią nic, żeby otrzymać licencję i wybiec jesienią na boisko. - Sam w głębi serca jestem Widzewiakiem. Szkoda, że tak to się skończyło - kwituje były piłkarz tego klubu.

Ma dwie mamy, więc Polką nie będzie. Strasburg rozstrzygnie, czy łamiemy prawo

Para lesbijek, mieszkająca na co dzień w Anglii, od trzech lat próbuje zarejestrować swoją córkę w łódzkim urzędzie stanu cywilnego. Po serii odmów urzędów i sądów, sprawa trafi do Strasburga. Z podobnym przypadkiem mierzą się urzędnicy w Krakowie. - Takich spraw będzie przybywać, a nasz system prawny nijak się ma do prawa europejskiego - podkreślają pracownicy USC.

"Droga rowerowa", która nijak się ma do procedur. Wójt: rozwalać to każdy umie!

Rowerzyści z Sokolnik pod Łodzią cieszyli się od ubiegłego roku drogą rowerową. A raczej 60 centymetrowym pasem kostki wzdłuż jezdni, który ją przypomina. Teraz okazało się, że inwestycja za 300 tys. złotych nie spełnia norm i trzeba ją rozebrać. - Trudno urzędnikom dogodzić, jak budowaliśmy to nie marudzili - kwituje wójt odpowiedzialny za "drogę rowerową".