Łódź

Łódź

Telewizja NTL dostępna za darmo w Łodzi

Telewizja NTL Radomsko jest dostępna za darmo i w cyfrowej jakości dla widzów z Łodzi i okolic. - Wzbogacamy ofertę telewizyjną łącznie o pięć nowych, atrakcyjnych programów - mówi Daniel Łuszczyn, Dyrektor Zarządzający Telewizji NTL.

"Zaczął mną trzaskać o poręcz". Pacjent skarży się, że został pobity przez ratownika

- Czuję się ogromnie upokorzony. Jakim prawem ktoś mnie uderzył? Ja nigdy nikogo nie uderzyłem. Nigdy - nie kryje wzburzenia Leon Kotyński. I skarży się w rozmowie z reporterką "Uwagi!" TVN, że ratownik medyczny użył w stosunku do niego przemocy. Następnie - utrzymuje mężczyzna - zlekceważono go w szpitalu. Miał być uznany za pijanego. Potem ustalono, że pacjent ma raka mózgu, co mogło być przyczyną jego stanu.

Ściągnął dług od córki zadłużonego. Przełożeni: powinien być ukarany

- Popełnił błąd i powinien zostać ukarany - tak pracę asesora komorniczego z Sieradza oceniła Okręgowa Izba Komornicza w Łodzi i skierowała wniosek o ukaranie go do komisji dyscyplinarnej. Asesor przeprowadził egzekucję komorniczą u kobiety bez długów. Zadłużony jest jej ojciec, ale tłumaczenia nie przeszkodziły w zabezpieczaniu mienia. Sprawę nagłośnił reportaż programu "Blisko Ludzi" w TVN24.

"Naszym dzieciom nie jest potrzebna litość, tylko miłość i wsparcie"

- Gdyby nie to miejsce, dzieci byłyby skazane na marginalizacje życia - mówi Jolanta Bobińska z fundacji "Dom w Łodzi". Dom dziecka dla dzieci chorych w Łodzi to jedyne miejsce w Polsce, które zapewnia specjalistyczną opiekę niepełnosprawnym dzieciom. Jego mali mieszkańcy, poza całodobową opieką pielęgniarską i wychowawczą, mają zapewnioną rehabilitację ruchową, psychologiczną, logopedyczną i hipoterapię.

Autobus jednak się zatrzymywał. Pięć razy. Tajemnicza śmierć Rosjanek to tragiczny zbieg okoliczności?

W ich żyłach pojawiły się zakrzepy, które w konsekwencji doprowadziły do zgonu. Jeszcze wczoraj prokuratorzy mówili, że dwie turystki z Rosji mogły umrzeć, bo autobus wiozący je na wakacje do Pragi przez dłuższy czas nie miał postojów. Dziś śledczy mówią już, że tylko w Polsce zatrzymywał się trzy razy. Dlaczego więc doszło do tragedii? Ma to wyjaśnić śledztwo.

Łódź ma ekran za 40 tys. złotych. „Szkoda, że nic o nim nie wiemy”

Można do niej podejść, dotknąć i zobaczyć, z jakimi miastami współpracują urzędnicy. Nowa tablica w łódzkim urzędzie jest ładna, nowoczesna i - zdaniem mieszkańców - dość droga (kosztowała 40 tys. złotych). Tyle że, żeby ją obejrzeć, trzeba się o niej najpierw dowiedzieć, bo wisi w miejscu przez petentów raczej nie uczęszczanym.

Tajemnicza śmierć dwóch Rosjanek. Wyniki sekcji obciążą przewoźnika?

Wysiadły z autobusu na postoju, upadły, a po chwili już nie żyły. Sekcja zwłok dwóch turystek z Rosji, które podróżowały z Petersburga do Pragi wykazała, że kobiety zmarły na skutek zatoru płucnego. - Pojawiła się zakrzepica, niewykluczone, że Rosjanki zbyt długo jechały w tej samej pozycji - wyjaśnia prokuratura.

Łykali gips zamiast leku na potencję. Wystarczyło kliknąć, żeby kupić

Co najmniej kilkaset osób z całej Polski dało się nabrać 49-letniemu mężczyźnie z Łodzi, który sprzedawał podrobione leki na potencję. Pigułki kupowali w internecie, bo na jednej ze stron można było je dostać bez recepty. Akt oskarżenia w tej sprawie udało się wysłać po 2,5-letnim śledztwie. Oskarżonemu grozi do 12 lat więzienia.

"Wysiadły z autobusu i upadły". Tajemnicza śmierć turystek z Rosji

Prokuratura bada okoliczności śmierci dwóch Rosjanek, które zmarły w poniedziałek pod Wieluniem (woj. łódzkie). Stało się to podczas postoju ich autokaru. – Zmarła 47-latka i jej o pięć lat starsza rodaczka nawet nie siedziały obok siebie. Sekcja wyjaśni, co było przyczyną zgonu - informują śledczy.

Łódzcy studenci mają pomóc miliarderowi w stworzeniu ultraszybkiego środka transportu

To przyszłościowy projekt, który pozwoli ludziom przemieszczać się niemal z prędkością dźwięku. Amerykański miliarder Elon Musk - autor pomysłu na tanie podróże w kosmos - chce teraz stworzyć ultraszybki środek lokomocji by połączyć Los Angeles z San Francisco. Kapsuła Hyperloop ma pokonywać dystans 550 kilometrów (jak z Zakopanego do Gdańska) w pół godziny. Pomóc w tym mają mu… studenci z Łodzi. Drużyna Politechniki Łódzkiej jako jedyna z tej części Europy dostała się do finału konkursu Hyperloop.

Kobiety w ciąży nie muszą się badać w szpitalu. "Urządzenie wyśle wyniki z domu do lekarza"

Kobiety w ciąży już nie muszą przychodzić do szpitala, żeby sprawdzić tętno swojego dziecka. W Skierniewicach (woj. łódzkie) wprowadzono pilotażowy program wyposażania kobiet w niewielkie urządzenia, dzięki którym można się przebadać w domu. Wyniki przesyłane są poprzez internet do lekarzy, którzy w ciągu 20 minut odpisują SMS, jeżeli wszystko jest dobrze. Jeżeli wyniki są niepokojące, ciężarna szybko powinna dostać telefon od lekarza z dalszymi instrukcjami.

Pięć zgonów w dwa dni. Zabójcze mrozy w woj. łódzkim

Od początku weekendu w woj. łódzkim zamarzło pięciu mężczyzn. Jeden z nich próbował wrócić rowerem po alkoholu - przewrócił się 150 metrów od zabudowań i zmarł. - Alkohol przyczynił się też do trzech innych tragedii - podkreśla łódzka policja.

Boiska dosłownie pośrodku niczego. Ludzi brak, za to psy mają używanie. A są już plany rozbudowy

Są dwa boiska do piłki nożnej, plenerowa siłownia, plac zabaw i lodowisko, które miało „nigdy nie widzieć żadnego łyżwiarza”. Wokół pola, drzewa i pół kilometra do najbliższych zabudowań. Ci, którzy tam mieszkają już planują kolejne boisko, ale „takie wielofunkcyjne”, do gry w siatkówkę i koszykówkę, bo „takiego jeszcze nie ma”. To skrajna niegospodarność – mówi łódzki radny, Rafał Reszpondek.

"Uszatek" wiecznie spóźniony. Pasażerowie: Polska to nie Japonia. PKP: bo ciągle coś

Polska to nie Japonia, więc pociągi się spóźniają. „Uszatek” miał mknąć, i z Łodzi do Warszawy jechać 67 minut, ale – co przyznają nawet kolejarze - czas dojazdu "Uszatka" faktycznie lepiej wygląda w rozkładzie niż w rzeczywistości. A pasażerowie? Ci przeżyli „gehennę”, 10-letni remont torów, który pochłonął 2,5 miliarda złotych, więc ciągłe spóźnienia pociągu nie robią na nich większego wrażenia.

Fałszywi policjanci zatrzymani. Chcieli zabrać małżeństwu oszczędności życia

Metodą "na policjanta" dwóch mężczyzn próbowało okraść starsze małżeństwo w Łodzi. Zadzwonili do pary i przedstawiając się za "funkcjonariuszy" twierdzili, że pracownicy banku chcą ich oszukać, dlatego muszą jak najszybciej wypłacić wszystkie oszczędności z konta i przekazać je policji. Na szczęście pracownicy banku byli czujni.

Mandryle z Borysewa zaufały człowiekowi

Zdobycie zaufania mandryli – jednych z największych małp – to niemal niewykonalna sprawa. Mandryle bywają agresywne, nie łaszą się i nie spoufalają, ale w Borysewie się udało. Małpy, po trzech godzinach prób i oswajania, pozwoliły nakarmić z butelki młodego Mańka. - To było bardzo ryzykowne. Na szczęście udało się dokarmiać małego Mańka, którego mama umarła dwa tygodnie po porodzie – opowiada Danuta Michalak, opiekunka mandryli. Młodemu groziła śmierć, sztuczne karmienie było jedynym ratunkiem.

Ale kosmos! Zobacz nowe, łódzkie planetarium

To najnowocześniejsze planetarium w Polsce, a nawet w Europie. Zostało wybudowane w Łodzi w dawnej Elektrociepłowni EC-1. Sferyczny ekran pozwoli każdemu zajrzeć w głąb kosmosu. Planetarium zacznie działać od 8 stycznia. Nasz reporter Piotr Borowski miał możliwość zobaczyć to miejsce wcześniej.

Nowe tramwaje dla łodzian na gwiazdkę

Łódź ma nowe, nowoczesne tramwaje. Pierwsze trzy tramwaje Swing wyprodukowane przez bydgoską spółkę PESA wyjechały w środę na tory. Łódzki przewoźnik zakupił w sumie 22 takie pojazdy do obsługi oddanej w tym roku trasy W-Z. Kosztowały 166 mln zł, z czego 80 proc. sfinansowała UE.