Leonard Pietraszak we wspomnieniach kolegów i widzów. "Wszystkie chwile z Tobą były spokojne i zaczarowane"

Autor:
am
Źródło:
Facebook, Twitter

Nie żyje Leonard Pietraszak. Wybitny aktor teatralny i filmowy miał 86 lat. Wiadomość o jego śmierci poruszyła widzów i kolegów. Wspominają w mediach społecznościowych zmarłego i jego niezapomniane role.

Jedni pamiętają go jako Krzysztofa Dowgirda z "Czarnych chmur", inni jako Gustawa Kramera z "Vabanku" czy doktora Stelmacha z "Czterdziestolatka", lub Floriana z "Listów do M.". Wybitny aktor nie pozostawiał obojętnym nikogo - ani widzów, ani kolegów i przyjaciół ze scen i ekranu. Wiadomość o śmierci Leonarda Pietraszaka wielu z nich bardzo zasmuciła, co widać po komentarzach w social mediach.

Leonard Pietraszak nie żyje

"Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że odszedł Leonard Pietraszak - wybitny aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, wieloletni członek naszego stowarzyszenia" - poinformował dziś Związek Artystów Scen Polskich. "Zawsze pomocny, życzliwy z ogromnym wyczuciem i wrażliwością. Był nie tylko wspaniałym Artystą ale przede wszystkim niezwykle dobrym Człowiekiem. Stworzył wiele niezapomnianych ról teatralnych i filmowych, za co publiczność Go uwielbiała. Jego odejście to ogromna strata dla kultury polskiej. Żegnaj Przyjacielu, będzie Cię nam bardzo brakowało..." - piszą koledzy, członkowie ZASP.

O wybitnych rolach zmarłego przypomina Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. "Szeroka publiczność zapamiętała go dzięki znakomitym wcieleniom doktora Karola Stelmacha w 'Czterdziestolatku' czy Gustawa Kramera w kultowych 'Vabanku' i 'Vabanku II'" - czytamy na profilu ministerstwa.

Koledzy żegnają Leonarda Pietraszaka

"Nie żyje kochany Leonard Pietraszak, nasz wspaniały kolega i przyjaciel naszej Fundacji" - żegna go koleżanka ze sceny Krystyna Janda. "Lolu, cudowny, uroczy, ciepły, przyjacielu świata i ludzi. Miłośniku sztuki, antyków i zwierząt. Wszystkie chwile z Tobą były spokojne i zaczarowane. Twój uśmiech i dyskrecja, poczucie humoru. Żegnaj Przyjacielu" - pisze.

"Drodzy Państwo, ogromnie smutna wiadomość: nie żyje Leonard Pietraszak - wspaniały aktor" - pisze kolega z ekranu Grzegorz Damięcki.

Widzowie, wielbiciele talentu wybitnego aktora, w komentarzach piszą o rolach, z którymi szczególnie mocno wiąże się dla nich Leonard Pietraszak.

"Rola pułkownika Dowgirda w 'Czarnych Chmurach', Karol Stelmach, przyjaciel Karwowskiego w 'Czterdziestolatku', Gustaw Kramer w 'Vabanku', czy Warcisław w serialu '39 i pół' albo Florian w 'Listach do M.'". "Siedlisko", "Trójkąt Bermudzki", "Vabank" i wiele innych wspaniałych ról. Pan Leonard Pietraszak". "Fantastyczny aktor. Następny ze starego gwiazdozbioru. Dla mnie niezapomniany pułkownik Wareda z 'Kariery Nikodema Dyzmy'. R.I.P". "Aktor z wyższej półki - szkoda bardzo". "Mój ukochany aktor... ryczę. Żegnaj Mistrzu" - piszą komentujący na Facebooku.

Leonard Pietraszak zostanie pochowany na Cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy.

ZOBACZ TEŻ: Emilian Kamiński we wspomnieniach kolegów. "Przyjdzie się do tego jego domu i jego tam nie będzie"

Autor:am

Źródło: Facebook, Twitter

Pozostałe wiadomości