Brak wiary w śmierć matki, "upokarzający epizod" za pubem. Premiera pełnej rewelacji książki księcia Harry'ego

Źródło:
PAP, USA Today, TVN24.pl
Maciej Woroch o książce księcia Harry'ego, fragment
Maciej Woroch o książce księcia Harry'ego, fragment
wideo 2/4
Maciej Woroch o książce księcia Harry'ego, fragment

We wtorek 10 stycznia na półkach księgarskich pojawiła się zapowiadana od wielu tygodni książka "Spare", czyli wspomnienia księcia Harry'ego. W dniu premiery bije już rekordy sprzedaży. Jakie największe rewelacje zawiera?

416-stronicowe wspomnienia księcia Harry'ego już przed premierą wywołały mnóstwo kontrowersji za sprawą wyciekających od wielu dni fragmentów. Jak pisze PAP, ich zawartość jest w dużej mierze znana, gdyż w miniony czwartek niektóre księgarnie w Hiszpanii omyłkowo zaczęły sprzedaż książki.

Z książką księcia Harry'ego "Spare" miał już okazję zapoznać się m.in. Maciej Woroch, korespondent "Faktów" i TVN24. Na antenie zacytował jeden z fragmentów pokazujących, jak intymne szczegóły opisuje książę Sussex. Dotyczyły one relacji z Meghan. "Cały budynek wypełniony był miłością, która dosłownie wylewała się drzwiami i oknami" - tłumaczył na antenie Woroch. 

Według analizujących wspomnienia mediów to, co Harry i jego żona ujawnili w czasie słynnego wywiadu u Oprah Winfrey, jest tylko małą namiastką tego, co książę zdradza w swojej książce. Jakie fragmenty wywołują największe kontrowersje? Zebraliśmy to, co jak dotąd wiadomo o wspomnieniach 5. w kolejce do brytyjskiego tronu księcia Sussexu. Niektóre najbardziej szokujące wątki media już nazywają "bombowymi".

Skąd tytuł "Spare"?

"Spare" to z angielska "rezerwowy", "zapasowy". Jak pisze książę, tak nazywała go rodzina królewska. "The Heir and the Spare" (w wolnym tłumaczeniu "Następca i Zastępca") to określenie używane w arystokratycznych rodzinach, gdzie dziecko urodzone jako pierwsze jest następcą, czy dziedzicem, a urodzone jako drugie - jego "rezerwą". Jak tłumaczy sam Harry, we fragmentach książki cytowanych przez media, był nazywany "rezerwowym" nie tylko przez media i ludzi spoza pałacu, ale też własną rodzinę, włączywszy w to zmarłą królową Elżbietę, księcia Filipa czy Karola i Dianę. "Nie było w tym oceny, ale też żadnej dwuznaczności. Byłem w cieniu, byłem wsparciem, "planem B". Zostałem powołany na ten świat na wypadek, gdyby coś się stało Willy'emu. Zostałem wezwany, by zapewnić wsparcie (...), a jeśli to konieczne, nawet części zamienne. Może wątrobę. Transfuzję krwi. Odrobine szpiku kostnego" - cytuje Harry'ego "USA Today".

ZOBACZ TEŻ: Książę Harry o relacjach niektórych członków rodziny królewskiej z tabloidami. "Postanowili pójść do łóżka z diabłem"

Śmierć mamy - księżnej Diany. Książę Karol nie przytulił syna

Gdy w paryskim tunelu rozbił się samochód z księżną Dianą, Harry miał 12 lat. Wraz z resztą rodziny przebywał w Szkocji, w zamku Balmoral. Jak wspomina książę, ojciec obudził go w środku nocy. Ubrany w biały szlafrok Karol ogłosił straszną wieść, która całkowicie zmieniła życie dziecka. "Drogi chłopcze, mamusia miała wypadek samochodowy" - miał mu powiedzieć. "Pamiętam, jak cierpliwie czekałem, aż tata potwierdzi, że z mamą jest wszystko w porządku. Ale on tego nie robił". Jak pisze Harry, ojciec go nie przytulił w tym czasie "nie był najlepszy w okazywaniu emocji w normalnych okolicznościach". Ale starał się zapewnić chłopca, że "wszystko będzie dobrze".

Jak pisze, powołując się na książkę, "USA Today", Harry bezpośrednio po śmierci matki wierzył, że Diana upozorowała swoją śmierć. Ta myśl miała przynosić mu ulgę. "Jej życie było nieszczęśliwe, była prześladowana, nękana, okłamywana. Więc upozorowała wypadek, odwracając uwagę i uciekła".

Z myślą, że mama nie żyje, miał się pogodzić ostatecznie dopiero w wieku 23 lat. Będąc w Paryżu, poprosił wówczas kierowcę, by przejechał przez tunel, w którym zginęła Diana, z tą samą prędkością, co wówczas jej samochód - 65 mil na godzinę (prawie 105 km/h). "Ona nie żyje, pomyślałem. Mój Boże, ona naprawdę odeszła na dobre". Następnego dnia zadzwonił do brata, by podzielić się swoim doświadczeniem. Jak się okazało, William odbył wcześniej taką samą przejażdżkę. Dyskutowali o wspólnych przemyśleniach w sprawie śmierci mamy. Np. dlaczego paparazzi nie wylądowali w więzieniu. Planowali nawet wspólne oświadczenie, w którym mieli się domagać wznowienia śledztwa - pisze "USA Today".

ZOBACZ TEŻ: Dwadzieścia pięć lat temu zginęła w wypadku księżna Diana. Tak miały brzmieć jej ostatnie słowa

Księżna Diana w 1990 rokuHulton Royals Collection

Harry i William mieli prosić ojca, by nie żenił się z Kamilą

W książce pojawia się również wątek dzisiejszej królowej małżonki Kamili. Gdy zaprosiła Harry'ego na herbatkę, uznał że to pierwszy krok do ujawnienia relacji jej i jego ojca. Zastanawiał się, czy będzie dla niego niemiła, "jak te wszystkie złe macochy z bajek", ale nie była. Jak jednak pisze Harry, we fragmencie cytowanym przez "USA Today", gdy ojciec zaprosił ich na rozmowę o Kamili i przyszłości rodziny, poprosili go obaj z bratem, by się z nią nie żenił. "Nie musisz ponownie się żenić, błagaliśmy. Ślub wywoła kontrowersje. (...) Wspieramy was, mówiliśmy. Popieramy Kamilę, mówiliśmy. Ale nie bierz z nią ślubu. Po prostu bądźcie razem, tato" - pisze. Ojciec miał im nie odpowiedzieć. W 2005 roku Karol i Kamila zostali małżeństwem.

Książę Harry o imprezach, piciu i narkotykach

Jak pisze "USA Today", Harry zdradza w książce wiele szczegółów na temat swojej burzliwej młodości - m.in. piciu, gdy był nieletni, paleniu marihuany czy zażywaniu kokainy. "To nie było zbyt zabawne i nie czyniło mnie szczególnie szczęśliwym, jak zdawało się działać na innych wokół. Ale sprawiało, że czułem się inaczej, a to było głównym celem. Czuć inaczej. Byłem głęboko nieszczęśliwym siedemnastolatkiem, który mógłby spróbować niemal wszystkiego, by zmienić ten stan" - cytuje go "USA Today".

Harry o nazistowskim przebraniu

Według Harry'ego, to William i jego przyszła żona Kate Middleton namówili go na założenie nazistowskiego munduru, a nie stroju pilota, na przyjęcie kostiumowe w 2005 roku. "Zadzwoniłem do Willa i Kate i zapytałem ich, co o tym myślą. 'Nazistowski mundur' - powiedzieli. Wypożyczyłem go wraz ze śmiesznymi wąsami i wróciłem do domu. Willy i Kate zaśmiewali się" - pisze książę cytowany przez PAP. Gdy zdjęcia księcia z imprezy pojawiły się w wielkonakładowym brytyjskim tabloidzie "The Sun", wybuchł prawdziwy skandal, a echa tego wydarzenia wracały jeszcze przez wiele lat.

Harry o pierwszym razie i utracie dziewictwa

PAP pisze też, że w książce pojawiają się szczegóły intymnych kontaktów obecnego męża Meghan Markle. Jak ujawnia w książce, po raz pierwszy w życiu uprawiał seks na tyłach pubu, gdy miał 17 lat. Partnerka była starsza. "Bardzo kochała konie i potraktowała mnie jak młodego ogiera" - pisze książę. Jak dodaje, był to "upokarzający epizod". "(...) jednym z moich błędów było pozwolenie na to, by stało się to na polu, tuż za ruchliwym pubem. Bez wątpienia ktoś nas widział" - cytuje go PAP.

Harry o zabiciu 25 talibów

Harry w trakcie swojej służby w armii brytyjskiej dwukrotnie wyjeżdżał na misję do Afganistanu - w 2007 oraz 2012 roku. W swojej autobiografii wyznał, że podczas drugiej misji zabił 25 talibów. "To nie była statystyka, która napełniała mnie dumą. Ale też mnie nie zawstydziła. Kiedy byłem pogrążony w ogniu i zamieszaniu walki, nie myślałem o tych 25 osobach jako o ludziach. Byli pionkami usuniętymi z szachownicy. Złymi ludźmi wyeliminowanymi, zanim zabili dobrych ludzi" - pisze Harry.

Kłótnia księcia Harry'ego z księciem Williamem

Wśród licznych rewelacji prasy na temat książki pojawił sie również fragment o bójce między braćmi. Do zdarzenia miało dojść w 2019 roku w Nottingham Cottage. Harry i William rozmawiali m.in. o Meghan. Między braćmi doszło do ostrej wymiany zdań. "Wszystko działo się tak szybko. Chwycił mnie za kołnierz, rozrywając mój naszyjnik i powalił mnie na podłogę. Wylądowałem na psiej misce, która pękła pod moimi plecami, a odłamki wbiły się we mnie. Leżałem tam przez chwilę, oszołomiony, po czym wstałem i kazałem mu się wynosić" - czytamy. William miał namawiać Harry'ego, by ten mu oddał, ale Harry odmówił, William chwilę później miał wrócić. "Wyglądał na skruszonego i przeprosił". Wychodząc kolejny raz, William miał się odwrócić i rzucić do brata: "Nie musisz mówić o tym Meg".

 
William w galowym mundurze EPA

Książka księcia Harry'ego "Spare" - "Ten drugi" polska premiera

Według zapowiedzi księgarskich, książka księcia Harry'ego w Polsce będzie nosić tytuł "Ten drugi". Z informacji na stronie Wydawnictwa Marginesy wynika, że planowana data premiery polskiej wersji to 8 marca 2023 roku.

ZOBACZ TEŻ: Autobiografia księcia Harry'ego "może być początkiem końca rodziny królewskiej"

Wywiad z księciem Harrym w TVN24 i TVN24 GO

W niedzielę wieczorem wyemitowany został w USA wywiad, którego książę Sussex udzielił programowi "60 Minutes" w stacji CBS News. We wtorek 10 stycznia o godz. 20.35 wywiad będzie można obejrzeć w TVN24. Po emisji materiał dostępny będzie na platformie TVN24 GO. Z kolei w sobotę 14 stycznia o godz. 11.30 rozmowę będzie można obejrzeć również na antenie TVN.

Książę Harry i Anderson CooperCBS

Autorka/Autor:am

Źródło: PAP, USA Today, TVN24.pl

Pozostałe wiadomości

Co najmniej kilkadziesiąt osób zginęło podczas niedzielnego ataku powietrznego Izraela na Rafah w Strefie Gazy - donoszą zagraniczne agencje, powołując się na informacje palestyńskich lekarzy. Pociski miały spaść między innymi na namioty dla wysiedleńców.

Izraelskie pociski spadły na Rafah. Wielu zabitych i rannych

Izraelskie pociski spadły na Rafah. Wielu zabitych i rannych

Źródło:
tvn24.pl
Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Jeżeli zostanę prawidłowo, zgodnie z prawem poinformowany i zostanie mi to (wezwanie) doręczone, to stawię się na komisji śledczej - powiedział były prezes Orlenu Daniel Obajtek, obecnie kandydat PiS do europarlamentu. Przekonywał, że ma "bardzo dużo do powiedzenia w wielu kwestiach", a szef komisji do spraw afery wizowej Michał Szczerba "będzie żałował" zaproszenia go na przesłuchanie. - Ale w swoim czasie, bo teraz jestem zajęty wyborami - dodał.

Obajtek zabrał głos w sprawie wezwania przed komisję śledczą

Obajtek zabrał głos w sprawie wezwania przed komisję śledczą

Źródło:
PAP

406 kilogramów kokainy przejęto na jachcie płynącym po Zatoce Biskajskiej pod polską banderą - przekazała w niedzielę francuska prefektura morska na Atlantyku. By uniemożliwić skonfiskowanie ładunku, załoga podpaliła jednostkę, chcąc zatopić łódź. Ten plan się jednak nie powiódł.

Kilkaset kilogramów kokainy na jachcie pod polską banderą

Kilkaset kilogramów kokainy na jachcie pod polską banderą

Źródło:
PAP

Nazywają siebie Peaky Blinders. Gdy wybuchła wojna, wyszli na ulice w cywilnych ubraniach, ale z bronią w dłoniach, by strzec swoich domów. Ołeksandr, ich dowódca, mówi, że wyglądali jak bohaterowie słynnego serialu o gangsterach z Birmingham. To oni, wykorzystując drony, odpierają ofensywę rosyjskich wojsk w Charkowie.

Są postrachem rosyjskich wojsk. Oto ukraińscy Peaky Blinders

Są postrachem rosyjskich wojsk. Oto ukraińscy Peaky Blinders

Źródło:
BBC, PAP

Meksykańskie miasto Puebla nawiedziła potężna burza gradowa. Ulice zasypała miejscami półtorametrowa warstwa lodu. Do zjawiska doszło nagle, podczas trwającej w kraju fali upałów.

Takie widoki na ulicach w trakcie fali upałów

Takie widoki na ulicach w trakcie fali upałów

Źródło:
Reuters, El Pais

W weekend w kilku stanach USA przeszły gwałtowne burze, którym towarzyszyły tornada. W Teksasie, Oklahomie i Arkansas zginęło łącznie co najmniej 14 osób. Kilkadziesiąt zostało rannych, wiele przetransportowano do szpitali. Żywioł niszczył domy, zrywał linie energetyczne i łamał drzewa. Zniszczenia są tak ogromne, że służby miały trudności z dotarciem do poszkodowanych.

Nie żyje co najmniej 14 osób, wielu rannych w szpitalach

Nie żyje co najmniej 14 osób, wielu rannych w szpitalach

Źródło:
PAP, ABC News, Associated Press

Od ponad 300 lat leży na dnie morza wraz ze skarbem, którego wartość szacowana jest nawet na 16 miliardów funtów (80 miliardów złotych). Teraz kolumbijski rząd rozpoczyna badania nad "świętym Graalem wśród wraków". W ramach projektu archeologicznego w głębiny wysłane zostaną sondy, które ocenią, jaki materiał archeologiczny znajduje się na dnie Morza Karaibskiego.

"Święty Graal wśród wraków" i imponujący skarb. Ruszają badania

"Święty Graal wśród wraków" i imponujący skarb. Ruszają badania

Źródło:
BBC

Trybunał Konstytucyjny przekracza swoje uprawnienia. Działa na wyraźne zlecenia - powiedział w niedzielę w "Faktach po Faktach" sędzia Wojciech Hermeliński. Profesor Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego ocenił, że obecne działania TK "są pozbawione podstawy prawnej". - Trybunał wydaje postanowienia, które nie mają żadnego związku z kompetencjami - stwierdził.

"Trybunał działa na wyraźne zlecenia, stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom"

"Trybunał działa na wyraźne zlecenia, stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom"

Źródło:
TVN24

W wyniku turbulencji podczas lotu liniami Qatar Airways dwanaście osób odniosło obrażenia - podało lotnisko w Dublinie, gdzie samolot wylądował. Na płycie pojawiły się służby ratunkowe, by pomóc poszkodowanym.

Turbulencje podczas lotu. Dwanaście osób poszkodowanych

Turbulencje podczas lotu. Dwanaście osób poszkodowanych

Źródło:
tvn24.pl

Ubiegający się o reelekcję prezydent Litwy Gitanas Nauseda prowadzi w drugiej turze wyborów prezydenckich. Podane w niedzielę wstępne wyniki Głównej Komisji Wyborczej pokazują, że zdobył on około 80 procent głosów, a jego rywalka, premier Ingrida Szimonyte - około 20 procent. Szimonyte uznała swoją porażkę.

Gitanas Nauseda może zachować urząd. Duża przewaga

Gitanas Nauseda może zachować urząd. Duża przewaga

Źródło:
PAP

Zaufana prokuratura Zbigniewa Ziobry w trzy tygodnie umorzyła sprawę dotyczącą sprzedaży nagrań z afery taśmowej Rosjanom - napisał "Newsweek". Umorzenie - jak podaje tygodnik - odbyło się "po cichu", a sprawa "toczyła się poza kontrwywiadem i prokuratorami wyspecjalizowanymi do walki ze szpiegostwem".

Zaufana prokuratura Ziobry i "umorzenie po cichu" w trzy tygodnie. Chodzi o sprzedaż nagrań z afery podsłuchowej

Zaufana prokuratura Ziobry i "umorzenie po cichu" w trzy tygodnie. Chodzi o sprzedaż nagrań z afery podsłuchowej

Źródło:
"Newsweek", TVN24

Jeszcze w maju na termometrach zobaczymy prawie 30 stopni. A jakie wartości przyniesie nam pierwszy miesiąc meteorologicznego lata? Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni. Tomasz Wasilewski o tym, jak zacznie się czerwiec

Pogoda na 16 dni. Tomasz Wasilewski o tym, jak zacznie się czerwiec

Źródło:
tvnmeteo.pl

Zmarła Ludwika Wujec, opozycjonistka z czasów PRL, fizyczka i nauczycielka, żona legendy Solidarności, byłego posła i doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego Henryka Wujca. O jej śmierci poinformował syn Paweł Wujec. Miała 83 lata.

Ludwika Wujec nie żyje. "Walczyła o demokrację i wolność słowa i to osiągnęła"

Ludwika Wujec nie żyje. "Walczyła o demokrację i wolność słowa i to osiągnęła"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

"Piękny pokaz ignorancji", "chyba nie do końca Pan wie jak działa izolacja", "zamieszkaj pan w namiocie" - to reakcje internautów na wpis publicysty Jana Pospieszalskiego. Ironizował w nim, że z powodu ocieplenia klimatu nie ma potrzeby ocieplania budynków, które ma rzekomo narzucać Unia Europejska w dyrektywie budynkowej. Wyjaśniamy, o co chodzi w dyrektywie, a ekspert tłumaczy, dlaczego potrzebna jest termomodernizacja budynków.

"Temperatury rosną, planeta płonie". Po co jednak ocieplać budynki. Wyjaśniamy

"Temperatury rosną, planeta płonie". Po co jednak ocieplać budynki. Wyjaśniamy

Źródło:
Konkret24

Przesiewowe badania w ramach pierwszej takiej akcji w Polsce - "Lipidogram dla pierwszaka" - trwały od listopada ubiegłego roku do marca tego roku. Wzięło w nich udział prawie 700 uczniów klas pierwszych z zabrzańskich szkół podstawowych. U 15 procent uczniów stwierdzono podwyższone stężenie cholesterolu, i to częściej u dzieci szczupłych.

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w badaniu poziomu cholesterolu. Wyniki były zaskoczeniem

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w badaniu poziomu cholesterolu. Wyniki były zaskoczeniem

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

67-letni sternik zginął na jeziorze Śniardwy po tym, jak maszt jego żaglówki zahaczył o linię energetyczną. Mężczyzna został porażony prądem. Do szpitala trafili: kobieta, która była na pokładzie jachtu oraz świadek zdarzenia, który ruszył na pomoc.

Żaglówka zahaczyła masztem o linię energetyczną. Zginął sternik

Żaglówka zahaczyła masztem o linię energetyczną. Zginął sternik

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Igor Ostrowski odszedł w wieku 53 lat. Prawnik, ekspert rynku telekomunikacji i nowych technologii. Był wiceministrem w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, pełniącym tę funkcję w rządzie Donalda Tuska w latach 2011-2012.

Nie żyje Igor Ostrowski, były wiceminister w rządzie Donalda Tuska

Nie żyje Igor Ostrowski, były wiceminister w rządzie Donalda Tuska

Źródło:
tvn24.pl

Mamy nadzieję, jak każda inna rodzina dzieci zaginionych, że nasze ukochane dziecko żyje - mówili w TVN24 rodzice Krzysztofa Dymińskiego, który zaginął w maju ubiegłego roku. - Nie możemy się poddawać - podkreślali.

Od roku szukają syna. "Dużo jest emocji od razu, adrenalina, sucho w ustach"

Od roku szukają syna. "Dużo jest emocji od razu, adrenalina, sucho w ustach"

Źródło:
TVN24

Do Bangladeszu zbliża się cyklon Remal. Z przybrzeżnych terenów ewakuowano prawie 800 tysięcy osób. Służby meteorologiczne wydały alert najwyższego stopnia. Żywioł zagraża też sąsiadującym regionom Indii.

Ewakuacja blisko 800 tysięcy osób. Najwyższy stopień alertu

Ewakuacja blisko 800 tysięcy osób. Najwyższy stopień alertu

Źródło:
PAP, AP, Reuters

Stanisław Tyszka, poseł Kofederacji, powiedział, że dostawał propozycje, by "skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości". - To była korupcja polityczna - stwierdził i zadeklarował, że jest gotowy do współpracy z prokuraturą i ewentualną komisją śledczą w tej sprawie. Zapowiedział, że w najbliższych dniach przedstawi więcej szczegółów.

Tyszka: Dostawałem propozycje, by skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości. To była korupcja polityczna

Tyszka: Dostawałem propozycje, by skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości. To była korupcja polityczna

Źródło:
TVN24

W miejscowości Humniska w gminie Brzozów na Podkarpaciu w czasie prac przydomowych doszło do tragicznego wypadku. Zginęło czteroletnie dziecko. Sprawę wyjaśnia prokuratura.

Nie żyje czteroletnie dziecko. Prokuratura wstępnie o przyczynie

Nie żyje czteroletnie dziecko. Prokuratura wstępnie o przyczynie

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, jaslo365.pl
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Bił i kopał ją tak długo, aż zakatował na śmierć. Były członek kazachskiego rządu Kuandyk Biszymbajew został w maju uznany winnym zabójstwa swojej żony. Ich małżeństwo, które trwało niecały rok, było naznaczone przemocą. Proces polityka, który śledził przed telewizorami cały kraj, rzucił światło na piekło kobiet w Kazachstanie. Na jego fali milczenie przerywają kolejne ofiary. Są już pierwsze zmiany w prawie, ale to na razie bardzo mały krok.

Obsesyjnie jej pragnął, niespełna rok po ślubie zakatował. Proces polityka śledził cały naród. Czy coś się zmieni?

Obsesyjnie jej pragnął, niespełna rok po ślubie zakatował. Proces polityka śledził cały naród. Czy coś się zmieni?

Źródło:
BBC, PAP

Nie da się policzyć, ile kobiet zbadało w sobotę swoje piersi, ile z nich dowiedziało się, że potrzebna jest pilna wizyta u lekarza. Na pewno wiele, bo aż w 90 miejscowościach polskie Amazonki uczyły chętne osoby, jak robić badania profilaktycznie w kierunku raka piersi. W niedzielę Dzień Matki. Akcja odbyła pod hasłem "Badamy nie tylko Mamy".

Dlaczego warto badać piersi? "Gdybym nie poszła wtedy na USG, dziś mogłoby mnie tutaj nie być"

Dlaczego warto badać piersi? "Gdybym nie poszła wtedy na USG, dziś mogłoby mnie tutaj nie być"

Źródło:
Fakty TVN

Wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk, wypowiadając się o zagrożeniach ze strony Rosji, zapewniał w wywiadzie radiowym, że Unia Europejska jest największą gospodarką świata. Sprawdziliśmy, czy polityk ma rację.

Tomczyk: UE jest największą gospodarką świata. Nie, są większe

Tomczyk: UE jest największą gospodarką świata. Nie, są większe

Źródło:
Konkret24

"Zwracamy się do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz jej Członków z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wydania decyzji o przedłużeniu koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style" - apeluje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Z kolei Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej dodaje, że "ze względu na poruszaną w ramach treści dostępnych w programie TVN Style tematykę oraz jego popularność, dostępność tego programu jest pożądana przez abonamentów i stanowi o ich atrakcyjności".

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

Agata Wolna, prezenterka TVN24, opowiedziała w studiu o swojej książce - "Alemama, czyli historia z życia wzięta". - Próbuję odczarować idealne macierzyństwo, które trzeba włożyć między bajki, bo czegoś takiego nie ma - mówiła. Książka - kierowana zarówno do dzieci, jak i rodziców - zdobyła Nagrodę Rodziców 2024.

Agata Wolna "odczarowuje idealne macierzyństwo". Jej książka została nagrodzona

Agata Wolna "odczarowuje idealne macierzyństwo". Jej książka została nagrodzona

Źródło:
TVN24

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiada o filmie "Furiosa: Saga Mad Max", który trafił właśnie do kin. Mówi o nagraniach, za które przepraszał raper Sean "Diddy" Combs. Opowiada też o filmie "Gaga Chromatica Ball", który od dziś można obejrzeć w serwisie HBO Max. Film to zapis spektakularnego koncertu Lady Gagi w Los Angeles.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl