Brytyjska rodzina królewska

Brytyjska rodzina królewska

W tak bezprecedensowym i niespokojnym czasie moja małżonka i ja myślimy szczególnie o wszystkich tych, którzy stracili swoich bliskich - mówił w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych brytyjski książę Karol. Następca tronu, który wyzdrowiał po zakażeniu koronawirusem podziękował wszystkim pracownikom służby zdrowia, których oddanie - jak uważa - jest powodem dumy dla całego narodu.

Książę Karol, następca brytyjskiego tronu i syn królowej Elżbiety II, ma koronawirusa. Pozytywny wynik testu na obecność patogenu SARS-CoV-2 potwierdziła siedziba księcia Walii.

Książę William wraz z księżną Kate przebywają z trzydniową wizytą w Irlandii. W trakcie jednego ze spotkań wnuk Elżbiety II zażartował, mówiąc, że "książę i księżna Cambridge roznoszą koronawirusa". - Wybaczcie, staramy się to kontrolować, więc powiedzcie nam, kiedy mamy przestać - dodał William, tłumacząc żart związany z przynależnością do rodziny królewskiej.

Kanadyjski rząd poinformował, że służby tego kraju nie będą zapewniać ochrony brytyjskiemu księciu Harry'emu i jego żonie Meghan od momentu, gdy para ostatecznie i oficjalnie przestanie pełnić rolę wyższych rangą członków rodziny królewskiej.

Brytyjski książę Andrzej poprosił o wstrzymanie jego honorowej nominacji na stopień admirała, którą miał otrzymać z okazji 60. urodzin - podał w piątek Pałac Buckingham. Andrzej zawiesił pełnienie obowiązków z powodu uwikłania w znajomość z Jeffreyem Epsteinem.

Federalne Biuro Śledcze i amerykańscy prokuratorzy chcieli przesłuchać księcia Andrzeja w ramach śledztwa dotyczącego wykorzystywania seksualnego nieletnich dziewcząt przez zmarłego w więzieniu miliardera Jeffreya Epsteina, jednak członek brytyjskiej rodziny królewskiej nie chce współpracować - poinformował prokurator dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku Geoffrey Berman.

Jako premier jestem odpowiedzialny za to, by zrobić wszystko, co możliwe, aby wyeliminować antysemityzm - powiedział w poniedziałek szef brytyjskiego rządu Boris Johnson. Książę William oddał hołd swojej prababce, księżniczce Alicji, która w czasie II wojny światowej udzielała schronienia żydowskiej rodzinie.