Książę Harry prosił ojca, żeby nie brał ślubu z Camillą. "Zrozumieliśmy, że to nie ma znaczenia"

Autor:
asty
/ prpb
Źródło:
Reuters
Meghan i Harry w dniu ogłoszenia zaręczyn i podczas pełnienia oficjalnych obowiązków (wideo archiwalne)
Meghan i Harry w dniu ogłoszenia zaręczyn i podczas pełnienia oficjalnych obowiązków (wideo archiwalne)
Reuters
ReutersMeghan i Harry w dniu ogłoszenia zaręczyn i podczas pełnienia oficjalnych obowiązków (wideo archiwalne)

Brytyjski książę Harry w swej mającej się wkrótce ukazać książce "Spare" wspomniał, że razem z bratem Williamem prosił ojca, aby nie brał ślubu z jego drugą żoną, Camillą – przekazała agencja Reutera.

Książę Harry w książce "Spare" opisuje jak jego brat William, obecny książę Walii, zaatakował go w trakcie kłótni i powalił na podłogę - przekazał w czwartek dziennik "Guardian", który zdobył egzemplarz książki przed jej oficjalną premierą.

W innej części książki Harry wspomina swoje pierwsze spotkanie z Camillą, którą Diana obwiniała o rozpad jej małżeństwa. Harry mówi, że on i William aprobowali Camillę, ale prosili ojca, aby się z nią nie żenił.

Książę William, księżna Kamila, książę Karol i książę Harry, 2014 rokMax Mumby/Indigo/Getty Images

"Pomimo tego, że Willy i ja poprosiliśmy go, aby tego nie robił, mój ojciec posunął się dalej" – napisał Harry. "Mimo goryczy i smutku, które odczuwaliśmy, zamykając kolejną pętlę w historii naszej matki, zrozumieliśmy, że to nie ma znaczenia" – dodał.

Głośna autobiografia księcia Harry'ego

Książka miała się ukazać 10 stycznia, ale "The Guardian" dotarł do jej treści, a agencja Reutera i inne media przeanalizowały jej hiszpańskojęzyczną wersję, która trafiła do sprzedaży kilka dni przed oficjalną premierą.

Szczegóły treści książki pojawiły się w czasie, gdy ITV opublikowała klip z zapowiedzią wywiadu z Harrym, w którym mówi, że nie może zobowiązać się do udziału w koronacji ojca w maju.

Wspomnienia Harry’ego zawierają osobistą relację z jego zmagań ze śmiercią matki, księżnej Diany oraz czasów służby w wojsku – przyznał, że zabił 25 talibskich wojowników podczas służby w Afganistanie.

Najbardziej uderzające są jego rewelacje dotyczące relacji rodzinnych od czasu kiedy on i Meghan zrezygnowali z oficjalnych obowiązków w 2020 roku i przenosin do Kalifornii.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty / prpb

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Max Mumby/Indigo/Getty Images