Nie żyje aktor Barry Newman. Był słynnym Kowalskim z filmu "Znikający punkt"

Autor:
wac//mm
Źródło:
facebook.com/judithn111, Los Angeles Times, tvn24.pl
Stanley Bielecki Movie Collection/Getty ImagesBarry Newman

W wieku 92 lat zmarł Barry Newman, amerykański aktor teatralny, filmowy i serialowy. Największą sławę przyniosła mu główna rola w filmie "Znikający punkt", w którym wcielił się w byłego kierowcę rajdowego o nazwisku Kowalski. Za grę w serialu "Petrocelli" nominowany był do nagród Emmy oraz Złotego Globu.

Aktor Barry Newman zmarł 11 maja. O śmierci artysty w poniedziałek poinformowała jego siostrzenica, Judith Newman. "Był takim mądrym i zabawnym człowiekiem. Teraz bawi mnie myśl, że był znany z tych szalonych filmów o jeździe... a w prawdziwym życiu był bardzo ostrożnym kierowcą" - napisała na Facebooku. "Tak naprawdę żył jak skromny, miły żydowski chłopiec z Bostonu, którym był. Spoczywaj w pokoju, wujku Barry" - zakończyła swój wpis.

Barry Newman nie żyje

Urodzony 7 listopada 1930 roku Barry Newman ukończył antropologię. Jako aktor zadebiutował na Broadwayu w sztuce Hermana Wouka "Nature's Way" w 1957 roku, przypomniał "Los Angeles Times". W następnej dekadzie zaczął grywać także w filmach i serialach.

Widzowie zapamiętali go najbardziej z dwóch produkcji: filmu drogi "Znikający punkt" z 1971 roku oraz serialu "Petrocelli" kręconego w latach 1974-1976. W pierwszej z nich zagrał główną rolę byłego kierowcę rajdowego o nazwisku Kowalski, prowadzącego dodge challengera z maksymalną prędkością, aby dostać się z Denver do San Francisco w mniej niż dzień. W "Petrocellim" Newman wcielił się z kolei w rolę prawnika, która została doceniona przez krytyków i przyniosła nominację do nagrody Emmy oraz Złotego Globu.

Łącznie Barry Newman wystąpił w ponad 30 filmach i prawie 20 serialach, często u boku największych hollywoodzkich gwiazd. Aktywność zawodową ograniczył po tym, jak w 2009 zdiagnozowano u niego raka strun głosowych. 

ZOBACZ TEŻ: Zmarł aktor Tom Sizemore

Autor:wac//mm

Źródło: facebook.com/judithn111, Los Angeles Times, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Stanley Bielecki Movie Collection/Getty Images

Pozostałe wiadomości